V Liberci končí obránce Valdemar Jiruš a útočník Petr Šachl

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

V hokejovém týmu Bílí Tygři Liberec již nebude pokračovat dlouholetá opora zadních řad, obránce Valdemar Jiruš. Tomu k 30. dubnu 2009 vyprší stávající kontrakt a po dohodě mezi hráčem a klubem již vzájemná spolupráce nebude obnovena. V klubu končí kromě Jiruše i útočník Petr Šachl. Oba hráči si nyní hledají nová angažmá.

Vyjádření GM Ctibora Jecha:

„Valdovi u nás k 30. dubnu končí smlouva a po vzájemné dohodě jsme se rozhodli ve spolupráci nepokračovat. Valda pro náš klub udělal hodně a byl jednou z nejvýraznějších osobností libereckého hokeje. Za jeho služby jsem mu poděkoval, prožili jsme společně historické úspěchy Bílých Tygrů. Věřím, že nejen my, ale i on bude na působení v našem klubu vzpomínat v dobrém.

Rozhodli jsme se též uvolnit z kádru útočníka Petra Šachla. Ten má sice u nás platnou smlouvu, ale oznámili jsme ostatním klubům, že s ním v případě zájmu mohou jednat. I Petrovi chci za působení v Liberci poděkovat, také on byl součástí úspěchů našeho týmu v minulých letech.“

Valdemar Jiruš zamířil do Liberce před sezónou 2000-2001 z Kadaně. Již v závěru první liberecké sezóny pomáhal v play-off pražské Spartě, která se posléze stala jeho novým působištěm. V holešovickém týmu hrál Jiruš dva roky a získal extraligový titul. Před ročníkem 2003/2004 zamířil Jiruš zpět do Liberce. Zde se stal základním stavebním kamenem obrany a jen výjimečně nenastupoval v první obranné dvojici. Kromě precizní a čisté obranné hry měl Jiruš pravidelně poměrně slušné bodové příspěvky. Celkem si v extralize připsal v dresu Liberce 320 utkání a v nich získal 141 bodů (43 + 98).

Petr Šachl přišel do Liberce před sezónou 2005/2006 a přinesl si s sebou zkušenosti z finské i švédské ligy. Předcházela ho pověst ofenzivního univerzála a je pravda, že během působení v Liberci hrál v centru i na obou křídlech. Bodově nejpovedenější sezónu zažil Šachl v Liberci hned po svém příchodu, když včetně play-off v 56 zápasech posbíral 40 bodů (20+20). V posledních dvou sezónách byl Šachl členem liberecké „checking line“ – Bartovič, Blatný, Šachl.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu