V pátek Tygři zabojují na ledě olomouckých Kohoutů. Oplatí soupeři domácí porážku?

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Extraliga se pomalu ale jistě blíží ke konci první půle, do té doby ale Tygři stihnou ještě dvě venkovní utkání. Tím prvním z nich bude duel na ledě šesté Olomouce, která jako jeden ze tří týmů uštědřila Liberci v první čtvrtině soutěže porážku, a to v poměru 0:1. Revanšují se Pešánovi svěřenci svému pátečnímu soupeři? Utkání s účastí kamer České televize je na programu od 17:20!

Po vydařené první čtvrtině se Olomouc lehce propadla

Olomoučtí Kohouti v letošní sezóně zaznamenali opravdu skvělý úvod. Od třetího až do desátého kola kosili soupeře za soupeřem, ačkoliv ve téměř ve všech případech jen rozdílem jednoho gólu. Na to se ale historie neptá – Hanáci ukořistili pěknou řádku bodů, díky niž se vyšplhali do nejvyšších pater Extraligy.

Ty neopustili ani nyní: s 37 body jim náleží šestá příčka. V posledních pár kolech se ale výsledky Olomouce trochu pozměnily. Hanáci jakoby nasedli na houpačku, kdy výhry střídají porážky a naopak. Naposledy si Olomoučtí připsali výhru na ledě Karlových Varů, když nad nimi v neděli zvítězili těsně 2:1. Olomouci se však zadařilo i v posledním domácím zápase, v němž udolali zlínské ševce 3:2.

A nesmíme zapomenout ani na poslední vzájemný duel Bílých Tygrů s Olomoucí. Zatímco v něm Liberečtí recept na to, jak překonat Konráda hledali marně, Hanákům se Lašáka prostřelit podařilo a ze severu si po nejtěsnější možné výhře odvezli jak skalp lídra tabulky, tak všechny tři body.
Olomouc si v proměňování střeleckých pokusů zrovna dvakrát nelibuje. Patří spíše k těm celkům, které skórují méně, zato však také méně inkasují. Zajímavé je, že produktivitu Olomouce vede s jedenácti body obránce Martin Vyrůbalík. Mezi pětkou nejproduktivnějších olomouckých hráčů ale najdeme ještě jednoho beka - tím druhým je s devíti body Pavel Skrbek.

Nejlepší útočné trio Kohoutů pak tvoří Jan Knotek, Marek Laš a Petr Kafka. Dalším důležitým stavebním kamenem v sestavě Olomouce je i Branislav Konrád, s 92.09% úspěšností vůbec druhý nejlepší extraligový gólman. Ten zatím dostal prostor v sedmnácti utkáních, zatímco jeho kolega a někdejší Tygr Tomáš Vošvrda nastoupil jen do pěti utkání.

Tygry rozhodně nečeká jednoduchý úkol. Na druhou stranu Pešánovi svěřenci ukázali, že loupit na ledě venkovních soupeřů jim problémy nedělá. Až na dva případy se totiž dosud nikdy nevraceli s prázdnou a co víc, bodují již v jedenáctém kole v řadě. Bodový půst naposledy zaznamenali právě v utkání 10. kola s pátečním soupeřem z Olomouce.

Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc

V dlouhodobé bilanci to lépe vyznívá pro olomoucký celek, který výhru slavil ze sedmi vzájemných utkání pětkrát.
Počet zápasů: 7
Bilance: 2 – 0 – 0 – 0 – 5
Skóre: 17:17
Průměrná návštěva: 3 985

Připomeňte si poslední vzájmené utkání Tygrů s Olomoucí, která si jako první v letošní sezóně odvážela zpod Ještědu všechny tři body.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR