V pauze jsme se přesilovkám věnovali a bylo to vidět, říká Adam Jánošík

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Tygři si kvůli odložení duelu se Slavií repre pauzu o něco prodloužili a první zápas je tak čekal až v pátek, kdy přivítali Litvínov. Ten až do tohoto zápasu letos nedokázali porazit, avšak v pátek mu pěti přesnými zásahy sebrali naději na další body.

Jedním z mladíků, kteří se letos pevně usadili v A-týmu Bílých Tygrů, je také obránce Adam Jánošík. Ten zatím podává velmi stabilní a velmi dobré výkony, čímž se zařadil mezi nejdůležitější beky týmu.

Nejinak tomu bylo i v zápase s Litvínovem, který vrátil Tygry do extraligového kolotoče. "Pro nás začátek nebyl vůbec lehký. Chvíli trvalo, než jsme se rozehráli, ta dlouhá pauza byla znát. Ale nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce. A to je nejdůležitější," hodnotil výhru 5:3.

Sám mladý zadák do střelecké listiny nepromluvil, mohlo tomu ale být jinak. Na začátku druhé třetiny našlápl ve vlastním pásmu a zastavil ho až beton Francouze. "Na ledě bylo v tu chvíli hodně prostoru a já neměl komu přihrát. Tak jsem to zkusil táhnout sám a skončilo to až u branky. Škoda, že zakončení mi nevyšlo lépe."

Velkou zbraní Tygrů v zápase s Litvínovem byly přesilové hry. Z pěti vstřelených branek nasázeli v početní výhodě hned čtyři. To je v letošní sezoně málo vídaný jev. "Během reprezentační přestávky jsme se nácviku přesilovek docela věnovali a dneska to bylo určitě vidět," řekl k tomuto tématu.

Ač výsledek možná vypadá jinak, nejednalo se o pohodovou výhru v "suchém triku". Zejména na konci se při dvojnásobném oslabení liberečtí hráči hodně zapotili. "V posledních zápasech se stává skoro pokaždé, že hrajeme ve třech. Musíme s tím něco udělat, protože to jsou zbytečné komplikace."