V úvodu to byl pěkný kvapík a to rozhodlo, smutnil Jaroslav Kudrna po prvním duelu ve Finsku

Date of publication Author Martin Kadlec, Petr Schultz

Turku - Bílí Tygři nezvládli první venkovní zápas v European Trophy, když na ledě TPS Turku podlehli domácímu celku 2:5. Duel se zlomil již v první třetině, kde Finové odskočili na tříbrankový rozdíl, který Severočeši už nedokázali dohnat. „Hned z kraje jsme dostali tři góly, ale prakticky jsme si je dali sami,“ vypověděl po zápase Jaroslav Kudrna.

Jardo, duel s TPS se vám příliš nepovedl. Mohl bys ho v krátkosti popsat?
Finové jsou hodně brusliví a věděli jsme, že to tady bude pěkný kvapík. Hned z kraje jsme dostali tři góly, ale prakticky jsme si je dali sami. Od druhé třetiny jsme do toho pořádně kopli a měli jsme i na vrch. Jen je škoda, že jsme ve třetí třetině nedokázali vyrovnat. Duel jsme si ale prohráli v první třetině. Vůbec jsme Pincákovi nepomohli a všechno to byly nešťastné góly.

Jaroslav Kudrna: Druhý zápas musíme sehrát jinak!

Nechtěli jste právě vy na Finy vlétnout?
Doufal jsem, že bychom je mohli překvapit. Musíme teď na tom trochu zamakat, abychom mohli hrát nějakou roli v European Trophy. Doufám, že se z toho dnes poučíme a zítra začneme úplně jinak. Hlavně dát víc gólů.

Nemohla ovlivnit špatný start duelu i ledová plocha, která tu je daleko větší než v Liberci?
Trošku možná jo, než jsme si na to zvykli. Na druhou stranu máme zase na ledě víc času, takže je to těžké porovnávat. Od druhé třetiny to nebylo znát. Vyrovnali jsme se jim v pohybu. Na hřiště bych se ale nevymlouval.

Zápas byl překvapivě trochu vyhecovaný a byla k vidění spousta tvrdých střetů.
Určitě tam byly nějaké zbytečné fauly z naší strany, ale i z jejich strany tam byly nešetrné zákroky. Byla to taková šťouchaná a to k hokeji patří. O něco se hraje, takže to musí mít nějaký náboj.