Václav Nedorost: Zítra nás čeká další boj

Date of publication Author Jan Mráček

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Člen první útočné formace Václav Nedorost vyšel ve třetím měření sil bodově naprázdno. Hrál ale takřka před vlastními, protože se v Českých Budějovicích narodil a s hokejem zde začínal.

Václave, stav série je 1:2 z pohledu Budějovic. Co rozhodlo třetí utkání?

Dnes to bylo opět vyrovnané utkání. Oni hráli dobře a my jsme vycházeli z dobré defenzivy. O tom, že to bylo vyrovnané svědčí i to že gól na 2:1 jsme dostali tři minuty před koncem, a to ještě po naší chybě, kdy nás přečíslili. Bohužel pro nás se nám to stalo až tři minuty před koncem. Jediné na čem musíme víc zapracovat jsou přesilovky, protože ty nám dneska nešly. Zítra se nám snad podaří vyhrát.

Proč byl podle tebe závěr utkání tak vyhrocený?

To opravdu nevím, chyběla minuta do konce a Kotrla tam udělal hodně tvrdý zákrok. My jsme si to nechtěli nechat líbit, oni vedli 4:1 chtěli nás seřezat, tak jsme se rozhodli, že uděláme to samé. I tohle jsou zápasy play-off – je to všechno vypjaté.

Co změnit do zítřejšího zápasu, aby se podařilo vyhrát?

Musíme hrát stejně dobře obětavě, jako jsme hráli dnes. Když nás k tomu podpoří Pincák v bráně, tak už zbývá jen proměnit víc šancí než dnes. My jsme měli dnes hodně šancí, které se nám nepodařilo proměnit, třeba Klimoš jel sám ze strany na brankáře, kdyby se mu povedlo dát góla tak by bylo všechno jinak. Zítra si myslím, to bude podobný zápas, nikdo nebude chtít nějak bezhlavě útočit. To že tahle série nebude jednoduchá jsme věděli. Zítra nás čeká další boj.

Jak ty osobně prožíváš tyhle zápasy na ledě Budějovic, jako rodák?

Tak normálně. Hraje se mi tady dobře, taky se na mě přijde podívat rodina, takže se chci trochu ukázat, ale já se snažím hrát naplno každé utkání jak jen to jde. Někdy se daří někdy zase ne. Beru to úplně normálně a snažím se makat pro tým. Chtěl bych se trochu zvednou a pomoct týmu nějakým tím gólem.