Věřili jsme, že rozhodneme, řekl Bakoš. A trefil nejdůležitější gól své kariéry

Date of publication Author

P r a h a – Když v útrobách pražské O2 areny předstoupil před novináře, jen těžko skládal slova. Mezitím se z liberecké kabiny opodál nesly mistrovské chorály. "Ani si to neuvědomuju, je to nádhera," zářil slovenský útočník Martin Bakoš, jenž Bílým Tygrům vystřelil na Spartě v šestém finále historický titul ve druhém prodloužení.

Ve finálové sérii v pěti předchozích partiích nebodoval, v neděli večer ale svoji trefou odšpuntoval liberecké oslavy. Časomíra se zastavila na údaji 85:09, když Bakošova skrytá střela z kruhu zapadla pod břevno sparťanské brány. A euforie započala!

"Důležitější gól jsem nedal. Čekal jsem na něj do posledního zápasu a nakonec fakt přišel. Je to úžasné. Věřili jsme, že nám to tam může spadnout," soukal ze sebe šťastný střelec.

Nepřemýšlel jsi, jestli místo střely raději nepřihrát?
Dostal jsem přihrávku a věděl jsem, že bek couvá. Zkusil jsem vystřelit zpoza něj a vyšlo to.

Co se ti v ten moment odehrávalo v hlavě?
Nevím... (smích). Je rozhodnuto, korunovali jsme tuhle krásnou sezonu. Nádhera!

Přímo po ledě jsi kroužil s mobilem v ruce. Volal jsi rodičům na Slovensko?
Nene. Mluvil jsem s manželkou, která zápas sledovala v Liberci. Lístky nebyly a ani neměla s kým jet. Takže si to užila v klidu doma.

Jak těžký to byl zápas?
Nechtěli jsme si připouštět žádný tlak. Věděli jsme, že my můžeme a Sparta musí. Nakonec to vyšlo a jsme hrozně šťastní.

Cítili jste, že Spartě dochází síly?
Sám v sobě jsem si vykládal, že už jich sice moc nemám, ale Sparta jich musela mít ještě méně. Kdyby mi ale někdo před sezonou řekl, že vyhrajeme titul, tak nevěřím. Měli jsme úžasnou partu a makali jako tým.

Jak velkou roli na úspěchu má trenér Pešán?
Obrovskou. Celkově změnil systém, trénování i fungování mužstva. Chce hrát totální hokej v obraně i v útoku, což také člověka mnohem více baví.

Před čtyřmi lety jsi oslavil titul se Slovanem Bratislava. Dají se ty pocity porovnat?
Každý titul je skvělý a úžasný. Také tenkrát se Slovanem jsme taky rozhodli v prodloužení, takže pocity jsou dost podobné.

Jsou v plánu dlouhé oslavy?
Pro mě úplně ne. Budu slavit asi 22 hodin, v úterý už se musím hlásit na srazu reprezentace na Slovensku.

Slavná trojice aneb selská jízda