Za první výhru jsme rádi, ale jsou tam ještě nedostatky, konstatoval po utkání s chemiky Lukáš Vantuch

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Dobrá rozcvička, dva útoky a skvělý nástup do utkání. Tři hlavní vzpěry libereckého mostu vítězství v Litvínově. Útočník Lukáš Vantuch byl u parádního začátku zápasu, když ve druhé minutě zvýšil na 2:0. „Je příjemné, když se prosadíte hned na začátku. Jenže jsem byl také dvakrát na trestné,“ nešetřil sebekritikou urostlý forvard Bílých Tygrů.

Lukáši, sezóna teprve začíná. Jaké bylo tempo prvního přípravného utkání?
Byl to teprve úvodní utkání po pár dnech na ledě, takže to nebylo v úplném tempu. Jsme rádi, že se nám podařilo hned první utkání v přípravě vyhrát. Mladí kluci se proti Litvínovu prosadili, takže jsme spokojeni.

Byly nějaké problémy v sehranosti?
My jsme spolu od začátku přípravy trénovali, takže nebyl nějaký větší problém, i když pro zápas se lajny pozměnily. V dnešní době je hokej ale hodně o jednoduchosti, takže se na to dá zvyknout. Trenéři budou v sezóně taky určitě hodně měnit lajny, takže i na to si musíme navyknout. Neviděl bych v tom tedy moc veliký problém.

Lukáš Vantuch o dobrém začátku: "Asi jsmě měli dobrou rozcvičku."

V zápase jste měli hodně vyloučených hráčů. Čemu to přisuzuješ? Je to tak, bylo toho opravdu hodně. Byly to fauly především hokejkou. Jenom já sám jsem šel dvakrát na trestnou. Musíme se na to teď zaměřit, abychom to odstranili, protože European Trophy začíná za chvíli a takové věci mohou rozhodnout zápas.

Vy jste měli do zápasu fantastický nástup, když jste vedli po dvou minutách 2:0. Čím to bylo?
Asi jsme udělali dobrou rozcvičku. (Smích). Kluci zahráli začátek pěkně. Dalibor Bortňák tam hned v prvním střídání ujel a dal gól. Pak šla naše lajna na led a Bártič (Michal Bárta) střílel a já jsem to dorazil ze strany. Začátek nám vyšel opravdu dobře.

Uleví se útočníkovi, když se hned v prvním utkání a prakticky hned v úvodní minutě prosadí? Je začátek sezóny a byl to teprve první přípravný zápas. Určitě jsem rád, že mi to tam spadlo. Pro každého útočníka je to asi příjemné, když se hned ze začátku prosadí.

Po prvním utkání se odkryly jistě určité nedostatky. Co je potřeba tedy do dalších zápasů zlepšit?
Musíme plnit hlavně pokyny, které nám trenéři zadávají, protože pořád to budou příští týden přípravné zápasy. Budeme si chtít zkusit také něco z nového systému. Máme tam také ale spoustu mladých kluků, kteří úplně neznají to, co jsme hrávali v loni. Musíme se na to víc soustředit a vypilovat to.

Lukáši, děkuji za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů.