Za vítězství jsme rádi, okomentoval skalp úřadujícího mistra Martin Bakoš

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Utkání Bílých Tygrů se Zlínem doprovázely skutečně kuriózní situace, o které se na liberecké straně postarala především formace Branka Radivojeviče. Sám centr elitního útoku si proti Ševcům připsal hned dvě branky. U obou gólových momentů byl na ledě také další slovenský útočník Martin Bakoš. Ten po utkání hovořil kromě povedeného začátku i o své reprezentační pozvánce.

Martine, nejdříve k zápasu. Jak bys ho ohodnotil?
Jsme rádi, že jsme vyhráli. Mohli jsme dát víc gólů a byl by klid, ale trošku jsme si to zkomplikovali. Alespoň že jsme to ubojovali.

Byl to cíl, takhle na Zlín vlétnout?
Ano. Věděli jsme, že nesmíme prospat začátek, a to celkem vyšlo.

Martin Bakoš oslavuje se spoluhráči vstřelený gól

Už jsi někdy zažil, že by padl gól po devíti vteřinách?
Asi ne. Branko měl dnes den, ale ten gól po buly... to tam nějak začaroval. (směje se)

Jak si pochvaluješ spolupráci s ním a Petrem Jelínkem?
Hraje se mi s nimi velmi dobře. V první třetině jsme měli hodně střel a věděli jsme o sobě. Věřím, že budeme takhle pokračovat.

Vy jste po minulých zápasech říkali, že musíte chodit častěji do brankoviště. Dnes to bylo docela znát. Je to asi velká změna?
Samozřejmě, že ano. Musíme hrát agresivněji, chodit před tu bránu a držet se na kotouči. Myslím, že dnes to vyšlo. Jeden si držel puk, jeden stál vždycky před bránou a pak, když jsme to tam hodili, tak z toho byl vždy závar.

Bylo nějak znát, že Zlín je teď hodně dole, aspoň tedy v tabulce?
Já si myslím, že ani nějak ne, ale ten začátek byl asi po té cestě pro ně těžký, což je pak nakonec srazilo dolů.

Je podle tebe důležité nasbírat teď před pauzou co nejvíce bodů?
Myslím si, že každý zápas je důležitý. Já jsem takhle vyrovnanou ligu asi ještě nehrál. Tým prohraje jeden zápas a najednou je dole, když vyhraje, tak je zase nahoře. Každý zápas je pro nás důležitý.

To už svědčí o nějaké kvalitě, takže jak hodnotíš českou extraligu po delší době?
Velmi kvalitní liga. Opravdu klobouk dolů. Je to velmi vyrovnaná liga.

Ale zřejmě ti to tu svědčí? Narážím tím na pozvánku do reprezentace.
Tak repre pozvánka je vždycky super. Těším se a budu se snažit nějak ukázat a odehrát co nejlepší zápasy, abych se vrátil dobře naladěný. Mám už nějakých osm startů, naposledy jsem byl v kempu před mistrovstvím světa. Tam jsem taky odehrál pár přípravných utkání.

Překvapilo tě to?
Ano, ale tím, že hráči z KHL nemůžou přijet, tam byla větší šance.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu