Zaostřeno na talent: Nezastavitelný Jan Jeník

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Věkově mladší dorostenec v letošním ročníku předvádí doslova vynikající výkony. Válel jak v dresu mladšího dorostu, kde sezónu začínal, tak toho staršího, kam se postupně díky obrovskému úsilí propracoval. Pojďme se na hru šikovného forvarda detailněji podívat.

Jan Jeník aktuálně patří k nejproduktivnějším hráčům staršího dorostu, pevnou pozici si v druhé nejstarší mládežnické kategorii ale musel vydobýt. Na začátku sezóny zde totiž působil pouze na zkoušku, přičemž bojoval i v barvách mladšího dorostu. Tam se mu vedlo nevídaně. Mladičký útočník během sedmi zápasů nastřílel hned devět branek, k tomu navíc sedmkrát asistoval a s čtrnácti plusovými body dokonce dominoval v tabulce pravdy.

Nebylo divu, že trenér staršího dorostu Jiří Kudrna Jeníka povolal. Ten se za důvěru odvděčil nejlepším možným způsobem. Hned v prvním utkání sezóny si připsal asistenci a jeho výkon kolo od kola gradoval. V zápase s Pardubicemi (3. kolo ELSD , pozn. red.) vsítil svůj první gól a navíc u další branky asistoval i Václavu Burdovi.

Bod si připsal hokejista oblékající dres s číslem 24 i v následných třech duelech, čímž definitivně rozhodl o svém působení ve starším dorostu. Samozřejmě, jak již to u vrcholových sportovců bývá, některé zápasy týmu ani jednotlivci nevyjdou podle představ, nicméně fantastická jízda Jana Jeníka pokračovala i na začátku nadstavbové části.

Jan Jeník při jedné z herních dovedností

V konečném součtu mladý Tygr během osmatřiceti střetnutích, ke kterým V NOEN Extralize staršího dorostu nastoupil, ukořistil neuvěřitelných třiačtyřicet bodů za třináct gólů a třicet nahrávek.

Forma mladého forvarda nezůstala bez povšimnutí ani u trenérů mládežnických reprezentačních výběrů. Nominaci si vysloužil v kategorii U16. Odehrál sedm duelům, v nichž nasbíral čtyři nahrávky.

Během uplynulé reprezentační přestávky navíc okusil turnaj Turnaj čtyř v Tranås, kde se mu vedlo více než dobře. Při první výhře nad Švédskem (5:4 po samostatných nájezdech) se ještě bodově nepodílel. Proti Rusku (1:3) ale už vsítil jediný gól českého celku a ve famózním střetnutí s Finskem (6:0) přesně zamířil dokonce dvakrát.

Nejtěžší zatěžkávací zkouška však tygřího útočníka ještě čeká. Do konce nadstavbové části totiž zbývají pouhé čtyři duely. Ihned poté již vypuknou vypjaté vyřazovací boje. V těch šelmy nebudou chybět, místo si totiž zajistily již po základní části.

„Honza patří do party hodně šikovných kluků a já jim to přeji stejně jako každému hráči. Sám vím, že gól nebo pěkná nahrávka udělá radost každému hokejistovi a je to povzbuzení do další práce. Samozřejmě všichni kluci se musí neustále zlepšovat a pracovat na sobě," ví trenér Jiří Kudrna. Zbytek rozhovoru si můžete přečíst zde.

Michael Krutil: Tygři skvěle pracují s mladými, neváhal jsem