Závěr základní části? Bude to boj, ví moc dobře Jaroslav Janus

Date of publication Author Dominik Jakubec

Hradec Králové - Mezi tyčemi se v neděli na ledě Mountfieldu představil Jaroslav Janus, ani ten ale porážku Tygrů neodvrátil. "Rozhodně nejsme odevzdaní, ale trápíme se v koncovce," komentoval slovenský gólman počínání svého týmu.

Z Hradce Králové se vracíte bez bodu, přitom jste rozhodně nebyli horším týmem. Co tedy rozhodlo?
Ani výsledek není nijak jasný. Měli jsme po většinu času více ze hry, byli jsme na puku a útočili jsme, ale hokej se hraje na góly. Těch bohužel dáváme pravidelně v každém zápase méně, než soupeř.

Projevuje se na posledních výsledcích psychická nepohoda?
To je těžké hodnotit. Šance si vytváříme, není to tak, že bychom do zápasu šli se sklopenou hlavou a odevzdaní. Nemotáme se ve vlastní třetině a v rozích. Jenže když už si ty šance vytvoříme, trápíme se v koncovce.

Co konkrétně vás stálo utkání s Hradcem?
Možná tam chyběla trocha důrazu. Jinak nemůžu klukům nic vytknout, bojovali jsme až do samotného konce. O to víc nás to mrzí, že si z Hradce nevezeme ani jeden bod.

V tabulce jste se propadli na dvanácté místo, na play-off ztrácíte čtyři body. To asi není příliš optimistický pohled?
Závěr základní části bude teď nesmírně těžký. Náš cíl je jasný, zvládnout zbylé zápasy tak, abychom se dostali do play-off. Tam už by to zase bylo o něčem úplně jiném, třeba by z nás trochu spadla ta deka, kterou jsme si na sebe svými výkony sami vytvořili.

Nyní vás čeká odveta semifinále Ligy mistrů. Tam se dá asi čekat trochu jiný hokej, než v extralize?
Rozhodně. Bude to méně o zabezpečené obraně, v Lize mistrů se naopak hraje nahoru dolů. Na všechno máte trochu více prostoru. Uvidíme, co na nás Växjö přichystá, každopádně tam poletíme se sebevědomím a budeme chtít vyhrát. V pondělí budeme mít volno a v úterý letíme do Švédska.

Co vlastně na tuto soutěž říkáš?
Je to takové zpestření sezony. Nikdo asi nečekal, že dojdeme takhle daleko. Já tu koneckonců na začátku sezony ani nebyl, takže jsem si rozhodně nepředstavoval, že budu hrát o finále Ligy mistrů. Myslím, že už jsme překonali veškerá očekávání, teď bychom to rádi vyšperkovali co nejlepším výsledkem. Ale za sebe bych to klidně vyměnil za to, abychom se netrápili v extralize.

Jaroslav Janus

Slavná trojice aneb selská jízda