Zpátky doma! Tygři vyzvou tápající Slavii v netradičním čase

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Bílí Tygři nezvládli poslední dva zápasy na půdě soupeře, a tak upírají zraky ke své Home Credit aréně, kde tentokrát hostí pražskou Slavii. Nedělní utkání s bohatým programem především pro rodiny s dětmi začíná netradičně již v 15 hodin.

HC Slavia Praha

Bída a utrpení. Vystihnout mizérii pražského celku asi nejde lépe. Vždyť jen z poslední dvacítky zápasů vytěžili Slávisté pouhých 6 bodů a se vší pravděpodobností ztratili veškeré naděje na jarní boje v play-off. Sešívaní se suverénně krčí na poslední příčce a pomalu nabírají barážový směr.

Poslední čtvrtina soutěže však pro Slavii začala dobře. Po více než dvou měsících Pražané okusili, jak chutná výhra za tři body, když nováčka z Olomouce počastovali pěti brankami. Až další zápasy ale ukážou, zda se jednalo o pouhý záblesk nebo jestli slávistická hvězda opět stoupá vzhůru.

Jaroslav Bednář v Liberci přepsal dějiny. Uspěje kapitán sešívaných i tentokrát?

Sešívaní se trápí především doma, kde se na špatných výsledcích podepisují slabé návštěvy. I proto se pražský klub odhodlal k rapidnímu zlevnění vstupného, na pátečním duelu s Hanáky byly nejlacinější lístky v O2 aréně k dostání už od dvaceti korun.

Slávistické ofenzivě i nadále šéfuje zkušený matador Jaroslav Bednář. Ten má na svém kontě 31 bodů za 12 gólů a 19 nahrávek a mezi ním a druhým nejproduktivnějším Poletínem je skutečně obří propast.

Útočníci:

Jaroslav Bednář    31 (12+19)
Michal Poletín     18 (9+9)
Tomáš Vlasák       17 (7+10)

Obránci:

Juraj Valach       12 (6+6)
Daniel Krejčí       7 (2+5)

Brankáři:

Dominik Furch  (1 797 minut) 2,94 branky na zápas/úspěšnost 90,77%
Adam Svoboda     (624 minut) 4,04 branky na zápas/úspěšnost 87,93%
David Novák        (8 minut) 0,00 branky na zápas/úspěšnost 100,00%

Na začátku nového kalendářního roku sice Severočeši posbírali velmi podstatnou sumu extraligových bodů, jenže situace v tabulce je i tak poměrně našlapaná. Tygři táhnou vláček týmů, které bojují o play-off, ale ani průběžná osmá příčka nedává podještědským hokejistům jakoukoli jistotu.

Modrobílým se v lednu dařilo, bodovali hned v šesti zápasech v řadě a v tabulce si hodně vylepšili své postavení. Jenže po výhře nad karlovarskou Energií čekalo Liberec venkovní dvojutkání v Mladé Boleslavi a Brně, ve kterém se Tygři vstřelili dohromady jediný gól a celkem po právu v obou případech ostrouhali.

Petr Jelínek pamatuje sešívaný dres velmi dobře

Nepomohly ani skvělé výkony Jána Lašáka, které jsou už takřka tradicí. Slovenskému gólmanovi, podle procentuální úspěšnosti zákroků pátému nejlepšímu brankáři extraligy, momentálně kryje záda mladý Vítek Vaněček. Juniorský reprezentant zaskakuje na pozici dvojky za aktuálně zraněného Marka Schwarze.

Zápas 41. kola bude pro oba týmy posledním vzájemným duelem v základní části. V předešlých třech si body rozdělili téměř rovnoměrně, Liberec získal jen o jeden více. Nedělní utkání okořeněné pestrým programem pro rodiny s dětmi startuje už v 15 hodin.

Útočníci:

Tomáš Filippi       27 (11+16)
Petr Vampola        23 (13+10)
Martin Bartek       22 (11+11)

Obránci:

Radim Šimek         14 (6+8)
Ondřej Vitásek       7 (3+4)

Brankáři:

Ján Lašák       (2 128 minut) 2,28 branky na zápas/úspěšnost 92,64 %
Marek Schwarz     (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Slavia Praha