Karta hráče

Váha97 kg
Postútočník
Hůllevá

Petr Jelínek, syn někdejšího medailisty z olympijských her i mistrovství světa, hokejisty Tomáše Jelínka, se narodil 19. června 1984 v Praze. S hokejem začínal ve Slavii, kde si zahrál dorostenecké i juniorské finále. Debut v extralize si za sešívané odbyl už v sezoně 2003/2004. Působil i v nižších zámořských soutěžích, a dokonce má na svém kontě i starty za mládežnické reprezentace.

Po zdravotních peripetiích se zlomenou páteří prošel několika týmy z 1.ligy, než nakonec zakotvil v Havlíčkově Brodě. V ročníku 2006/2007 dostal další šanci v A-týmu Slavie, v kádru tehdejšího trenéra Pražanů Vladimíra Růžičky však dlouho nevydržel, a tak nabral směr Žilina. Ani tam se mu ale příliš nedařilo, po pěti zápasech se tak znovu stěhoval k havlíčkobrodským Rebelům.

Od roku 2008 už ovšem byl konečně jedním ze základních stavebních kamenů slávistického týmu. Výrazným podílem přispěl k druhému extraligovému finále sešívaných po sobě, kde však nakonec po napínavé sérii museli sklonit hlavy před Karlovými Vary.

Jelínek dál pokračoval v kariéře ve Slavii, které ještě třikrát pomohl do semifinále play-off. V předchozích letech se dobře uplatnil v oslabeních, kde na něj kouč Růžička dost sázel. Po vypadnutí v předkole play-off 2013/2014 s Pardubicemi mu ale vedení pražského klubu neprodloužilo smlouvu. Vytáhlý centr tak v květnu 2014 zamířil do Liberce a s Bílými Tygry se dohodl na dvouletém kontraktu.

V první sezoně v dresu Bílých Tygrů patřil mezi stabilní členy sestavy a naskočil celkem do 56 zápasů, v nichž si připsal 22 kanadských bodů. Krom toho ale sbíral také trestné minuty, kterých na svém kontě nashromáždil 144, což je zatím nejvíce v jeho extraligové kariéře.

Sezóna 2015/16 bude v jeho kariéře napsána zlatým písmem. Během základní části byl po boku Lukáše Krenželoka a Jakuba Valského součástí nejbodovějšího útoku celé extraligy. On sám si připsal 33 bodů. V play-off přidal ještě po gólu a asistenci a byl jednou z klíčových postav v cestě za historicky prvním titulem Bílých Tygrů.

Následující ročník svou bilanci ještě o pět bodů vylepšil a stal se nejproduktivnějším hráčem Liberce. Svými výkony si poprvé v kariéře vysloužil pozvánku do seniorské reprezentace, za kterou odehrál jeden turnaj EHT.

S Tygry podruhé v řadě ovládl základní část a jen těsně neoslavil i druhý mistrovský titul. Nezbývá než doufat, že v minimálně stejné formě odehraje i sezónu 2017/18.

Přezdívka: Jelen

Kdy a kde s hokejem začínal: v Českých Budějovicích

Největší hokejový úspěch: titul

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: táta