Karta hráče

Váha82 kg
Postútočník
Hůllevá

Liberecký odchovanec Michal Bulíř pochází ze sportovní rodiny. Jeho otec Petr totiž sám byl aktivním fotbalistou a v devadesátých letech hrál první ligu za místní Slovan. Takže je jasné, že Michal se v lecčems potatil, i když si nakonec vybral místo míče hokejku. S hokejem začal Michal už ve třech letech a k nejrychlejší kolektivní hře na světě ho přivedl děda Kasík, který kdysi hrál a následně pak působil jako funkcionář v Liberci. Michal trénoval od žáčků se staršími hráči, jako byli Martin Rýgl nebo Ladislav Šmíd.

Už v žákovských kategoriích ukazoval, že patří mezi střelecky schopné útočníky a to potvrdil i v dorostu. Když mu ani přechod do juniorky nečinil problémy, naskočil 22. prosince 2009 ke své premiéře v seniorské extralize. Na ledě Třince sice Tygři prohráli 5:4, pro osmnáctiletého Michala byl ale start mezi dospělými určitě pěkným vánočním dárkem. Nakonec stihl za Tygry v seniorské extralize celkem tři utkání a před dalším ročníkem se stal platným členem reprezentace do dvaceti let. O tom, že s ním trenér Kalous počítá i pro budoucí sezónu, bylo jasno, když se Michal dostal do nominace na letní přípravný turnaj Bílých Tygrů do Švýcarska, kde nastoupil dvakrát proti Ambri.

I přes dobré výkony v juniorce Tygrů si Michal účast mezi mužskou elitou pro tentokrát v sezóně nevybojoval. V sezóně se stal ale jasným lídrem nejstarší mládežnické kategorie Tygrů a v třiačtyřiceti zápasech si připsal neuvěřitelných devětačtyřicet bodů. Šanci tak dostal aspoň v Benátkách nad Jizerou, kde odehrál dvanáct duelů a obohatil své statistiky pěti body. Do další letní přípravy nastoupil talentovaný centr s áčkem a bude se prát o základní sestavu.

Liberecký odchovanec byl asi největším překvapením kádru Bílých Tygrů. Už v pátém kole zaznamenal svůj první gól v extralize. Při zranění kapitána Petra Nedvěda navíc vedl i liberecký první útok. Jeho nejlepší zápas přišel v play-off, kdy čtyřmi body (3+1) prakticky sám porazil ve čtvrtfinále České Budějovice. Jenže v dalším zápase byl nevybíravě sražen na mantinel a do hry se vrátil až v semifinále, kde si připsal dvě asistence.

V dalším roce měl už talentovaný útočník prorazit naplno, jenže celková nepohoda týmu ovlivnila i jeho výkony. Přesto se s 21 body vyšvihl mezi lídry kanadského bodování Bílých Tygrů, mnoho zápasů ale odehrál jako člen čtvrté útočné formace. V baráži se pak blýskl čtyřmi trefami ve dvanácti duelech.

Také v současné době stále obléká liberecký dres, přestože během aktuální sezony několikrát nastoupil také na farmě v Benátkách. Tento odchovanec určitě stále ještě má co ukázat. Po sezoně 2014/2015 se s klubem dohodl na prodloužení kontraktu, jistě bude oblékat liberecký dres ještě v následující sezoně a ve smlouvě má dále zabudovanou následnou roční opci.

Za své výkony v minulé sezoně si navíc "Bulda" zasloužil poprvé v kariéře nominaci do seniorské reprezentace, s níž zamířil na její první sraz v ročníku 2015/16. Výborné výkony šikovného útočníka pokračovali i v následujícím ročníku.

Vyzkoušel si první i druhou útočnou formaci a jeho představení splňovala ty nejvyšší měřítka. Ve vyřazovacích bojích navíc pomohl týmu hned dvanácti body a po boku spoluhráčů z formace Michalů Birnera s Řepíkem zvedl nad hlavu zasloužený pohár.

Michal patřil k důležitým mužům Pešánova výběru i v následujícím ročníku 2016/2017. Jeho výkonu mu vynesly pozvánku do národního týmu. Bohužel populárního hráče s číslem 88 brzdily zdravotní problémy, dokonce kvůli nim přišel i o část vyřazovacích bojů. Na stříbrné medaili má přesto obrovský podíl.

Přezdívka: Bulda

Kdy a kde s hokejem začínal: ve třech letech v Liberci

Největší hokejový úspěch: vítězství v extralize

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: děda, trenéři Kalous a Pešán