Karta hráče

21.kolo 15.11.2017 Bílí Tygři Liberec vs HC Sparta Praha 5:4p 0 0 0 0 2
20.kolo 5.11.2017 Piráti Chomutov vs Bílí Tygři Liberec 3:4p 0 0 0 0 0

Profil hráče

Jaroslav Vlach pochází z jedné vesničky nedaleko Čáslavi a s hokejem začal v Kolíně. Každé ráno tak musel za svým milovaným sportem dojíždět. Po škole ho pak vždy nabral jeho otec, aby se měl vůbec jak dostat domů. V Kolíně si prošel postupně všemi mládežnickými třídami, ale v deváté třídě přestoupil k Bílým Tygrům.

Na severu Čech se rychle aklimatizoval a v jednadvaceti duelech nasbíral rovných patnáct bodů. Ten samý rok si pak poprvé vyzkoušel i extraligu dorostu. V dalším roce se stal Jarda jasnou oporou dorostu a v sedmatřiceti zápasech nastřádal třiatřicet bodů. V dalším roce pak v dresu dorostu doslova bodově explodoval. V sedmnácti zápasech nasbíral neuvěřitelných čtyřiatřicet bodů (12+22) a s dorostem došel až do semifinále play-off. Trenéři mu pak dali i šanci v juniorce a ani zde se neztratil. V třinácti zápasech nastřílel soupeřům čtyři branky a na další tři přihrál. Nebylo tak divu, že si ho v témže roce všimli skauti nižších zámořských soutěží. Tým z WHL Prince George Cougars si libereckého forvarda vybral na celkovém 11. místě v draftu a Jarda tak odstartoval zámořskou misi.

Zprvu měl rodák od Čáslavi problémy s řečí, ale postupně se naučil díky spoluhráčům jazyk ovládat a v první sezóně v lize WHL zaznamenal 16 bodů v 68 zápasech. Reprezentační trenéři ho pak po sezóně pozvali na šampionát osmnáctek do běloruského Minsku. Další rok vinou zranění odehrál šikovný útočník pouze pětapadesát bodů, ale svého bodového maxima z minulé sezóny nedosáhl. Týmu tak pomohl dvanácti body do play-off.

Jaroslav Vlach se po dvou letech strávených za Atlantikem rozhodl pro návrat do rodné vlasti.

Mladý forvard se nakonec do konečné nominace neprobojoval a působil především v liberecké juniorce, kde patřil ke klíčovým hráčům kouče Hakena, a na farmě v Benátkách nad Jizerou. V dresu středočeského klubu si připsal ve 41 zápasech šest bodů.

V současné době sbírá čím dál více startů v A-týmu a měl by jich na kontě ještě více, kdyby ho v průběhu ročníku 2014/2015 nezabrzdilo nepříjemné zranění. Z něj se ale rychle oklepal a znovu se stal jedním z pravidelných členů sestavy. Mimo jiné během sezony prokázal, že se za svůj tým neváhá klidně ani poprat.

V ročníku 2015/16 byl jedním z dílků skládačky, která nakonec vedla k mistrovskému titulu. Nejen, že hned několikrát ukázal svou tvrdost a například proti Mladé Boleslavi nastartoval vhodně načasovanou bitkou celý tým na cestě za obratem, mnohokrát ukázal také své útočné dovednosti. Během play-off se sice ve čtvrtfinále zranil, i tak však znovu naskočil do vyřazovacích bojů a ve finále proti Spartě se postaral hned o dvě branky.

V následující sezóně začal Jaroslav skvěle a na hřišti dlouho patřil k těm nejvýraznějším. Pak ale velkého bijce přibrzdily zdravotní potíže, kvůli kterým se Tygři museli bez Vlacha obejít na konci základní části v play-off. I přesto byl Jaroslav důležitým dílkem liberecké skládačky v cestě za stříbrnými medailemi.