Karta hráče

Váha81 kg
Postútočník
Hůlpravá

Mladý útočník hokejově vyrůstal v Ústí nad Labem, v roce 2011 se však přesunul pod Ještěd a hned se přiřadil k důležitým hráčům. Už jako šestnáctiletý pravidelně startoval ve starším dorostu, svými výkony si zasloužil také rychlý postup do juniorky a cenné zkušenosti sbíral rovněž na mezinárodních akcích s reprezentačními výběry.

V současnosti nastupuje převážně na farmě v Benátkách nad Jizerou, už si však odbyl také extraligový debut. Na pátek třináctého v listopadu 2015 jistě bude vzpomínat pouze v dobrém, naskočil totiž do zápasu s Mladou Boleslaví a vůbec poprvé okusil nejvyšší českou hokejovou soutěž.

V průběhu mistrovské sezony se postupně propracoval do kádru a naskočil do 17 utkání v základní části a do pěti v play-off. Krom toho zamířil i na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let a rozhodně se prezentoval ve velmi dobrém světě.

Po odchodu několika opor z mistrovského kádru se Ordoš definitivně zabydlel v základní sestavě a od prvních zápasů jasně ukazoval, proč tomu tak má být. V základní části deptal soupeře svojí šikovností a poctivě sbíral bod za bodem. Nakonec jich bylo 11, v play-off přidal dalších 9, čímž se výrazně podepsal pod zisk stříbrných medailí.

Přezdívka: Ordy

Kdy a kde s hokejem začínal: ve čtyřech letech v Ústí nad Labem

Největší hokejový úspěch: titul, stříbro z MS do osmnácti let

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: rodiče, osobní trenér