Karta hráče

Oblíbené auto, motorkaKia pro_cee´d , Ford Mustang, Shelby GT 68
Dovolená snůU moře
Koníčky, zálibyVálení, přítelkyně, filmy

Hokejový bojovník Daniel Špaček začal s populárním sportem v Jablonci. Netrvalo to ale dlouho a svou poctivou prací se už v mládežnických letech dostal do nedalekého Liberce. V dresu Bílých Tygrů strávil jak dorostenecká léta, tak zde prošel juniorkou. V sezóně 2005/2006 si ve svých devatenácti odbyl premiéru v první lize, když nastoupil k desítce utkání za Jindřichův Hradec.

Sezónu na to zahájil ve druholigovém Jablonci, po chvíli ale zamířil na Slovensko, kde si zahrál tamní extraligu za Nitru a první ligu za Nové Zámky, především základní část Danovi hodně vyšla a před dalším ročníkem se vrátil zpět do Liberce. Tým Bílých Tygrů tehdy vedl kouč Gregor a Dan se stal jedním z mladých hráčů, kteří dostávali prostor. Spolu s Antonínem Duškem nebo Richardem Rapáčem čekal na svou šanci, a za každou odehranou minutu ve čtvrté řadě byl rád. Nakonec z toho bylo pěkný třiatřicet zápasů v dlouhodobé části, ve kterých sice nebodoval, v prvoligovém Vrchlabí se ale do statistik zaznamenával více.

Sezónu 2008/2009 už začal jakožto stabilní člen kádru, a svou poctivou defenzivní prací si získal trenéry. Navíc se dočkal i své první extraligové trefy, když se 30. září prosadil proti Slavii. Pak ale přišlo zranění nejprve ramene a poté i kolena a „Špágra“ čekala dlouhá pauza. Dokázal se po ní ale vrátit zpět do formy a vedle extraligy si zahrál i druhou nejvyšší soutěž za farmu v Benátkách.

Díky dobré přípravě se Danovi povedl i vstup do ročníku 2009/2010, což byla jeho zatím vůbec nejvydařenější sezóna. Vedle jeho speciality – bránění přesilových her soupeře, se navíc začal prosazovat střelecky. Svou dobrou formu pak potvrdil i při tažení Tygrů z předkola play-off až do semifinále. Povedené výkony vynesly pro velkého bojovníka novou smlouvu, díky které by měl liberecké dres oblékat až do dubna 2013.

V ročníku 2010/11 musel Dan potvrdit, že si zaslouží nový kontrakt, čímž začal už v přípravě, kde se zařadil mezi pět nejvytíženějších bojovníků, kteří oblékali dres Tygrů. Po tvrdé přípravě začal sezonu úspěšně a byl třetím Tygrem, který se trefil, bohužel ale v zápase se Zlínem, kdy překonal gólmana jednou, padla polovina jeho branek z celé sezony. I tak si Dan vylepšil rekord v počtu asistencí za sezonu, jelikož tentokrát jich nasbíral hned pět. V oslabení navíc dokazoval, že je klíčovým defenzivním forvardem Tygrů a že si hrát pod Ještědem zaslouží.

„Špágr“ byl v sezóně 2011/12 především defenzivním útočníkem, a tak příliš bodů nenasbíral. Spoustu toho ale ubránil. I tak si ale připsal v pěkných 11 bodů. Svou největší chvíli v sezóně zažil v pátém čtvrtfinále proti Českým Budějovicím, když vstřelil vítězný a tedy postupový gól týmu.

Liberecký odchovanec v další sezoně nejprve nedostával pod vedením kouče moc příležitostí v A-týmu, a tak si dobrými výkony na farmě v Benátkách řekl o šanci. Tu mu dal nový trenér mužstva Pavel Hynek a Špaček se mu odměnil tím, co umí nejlépe - perfektními výkony při oslabení. K nim přidal v základní části jednu branku a v play-out a v baráži po jedné asistenci.

Od té doby ale ze stabilní sestavy vypadl a hájí převážně barvy Benátek. Uvidíme, zda si v probíhající sezoně dokáže vybojovat další příležitosti v áčku.

Poslední zápasy

Sezóna G A B +/− TMin