Brankářský souboj došel až do nájezdů. V nich uspěla Energie

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Svěřenci Filipa Pešána se v úterní předehrávce dostali do rychlého vedení, jenže Karlovy Vary ve druhé části vyrovnaly a do poslední dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 1:1. V základní hrací době ale už další branka nepadla a zápas došel znovu až do nájezdů. V nich se nakonec radovali hosté.

45. kolo, úterý 24. října 2023
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 1. Faško-Rudáš (Filippi, Knot) – 33. Rachůnek (Hladonik), rozhodující nájezd Zetterberg. Rozhodčí: Hribik, Květoň – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Klíma (LBC) 5 min. bitka, Šír (LBC) 5+OK bitka, Kangasniemi (KVA) 5 min. bitka, Černoch (KVA) 5+OK bitka. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3765. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

D. Král (Hrenák) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Budík, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (C), Faško-Rudáš – Bulíř (A), A. Najman, Flynn – Vlach (A), Pérez, Klíma – Pekař, Šír, Plos.

HC Energie Karlovy Vary

Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Rachůnek (A), Černoch (C), Kangasniemi – Jiskra, Gríger, O. Beránek (A) – O. Procházka, Hladonik, Koffer – Redlich, R. Přikryl, Zetterberg.

Tygři opět vstoupili do zápasu rychlou brankou a tentokrát se radovali už po osmatřiceti vteřinách, když z dorážky procedil za Frodla puk Martin Faško-Rudáš. Ve druhé třetině ale Liberec nevyužil přesilovku pět na tři a Energie se dočkala vyrovnání. Tomáš Rachůnek si při početní výhodě narazil kotouč s Janem Hladonikem a překonal marně zasahujícího Krále.

Ronald Knot o zápasu
Je to škoda. Takové zápasy bychom měli vyhrávat, šancí jsme měli spoustu. Bohužel jsme žádnou neproměnili.

V závěrečném dějství šli do tří pro změnu Severočeši, i oni však v dvojnásobném oslabení neinkasovali. Utkání nakonec, především zásluhou obou brankářů, dospělo až do prodloužení a následných nájezdů. V nich Energii vystřelil bonusový bod Lukas Zetterberg.

Zápas okořenila i bitka v první třetině

Jiří Kudrna
„Je to druhé utkání v řadě, které jsme nedotáhli do vítězného konce. Rozhodně jsme chtěli víc. Chci ale mužstvo pochválit, protože jsme během utkání přišli o hráče kvůli zranění a vyloučení. Kluci si sáhli na dno, v některých chvílích to byl heroický výkon. Měli jsme příležitosti i přesilovky pět na tři. Škoda, že jsme nevstřelili nějaké branky navíc. Skvělé utkání odchytal Daniel Král. Byl to velice těžký zápas, protože jsme ho hráli v okleštěné sestavě. Tým se semknul a tvrdě pracoval, za to si pochvalu zaslouží.“

David Bruk
„Jsme jednoznačně spokojeni. Vzhledem k průběhu utkání jsou pro nás dva body zlaté, protože jsme v první třetině přišli o tři hráče. Smekám před týmem klobouk, odehrál skvělý a obětavý zápas.“

45. kolo, úterý 24. října 2023
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky