Je to tam! Tygři znovu porazili Linköpings a postupují do osmifinále Ligy mistrů

Linköpings/Liberec - A opět byl strůjcem úspěchu drtivý začátek Tygrů. Naši hráči zvládli ještě vylepšit výkon z Home Credit Arény a čtyři branky nastříleli svému soupeři dokonce během úvodních devíti minut. Oponentem Tygrů v dalším kole play-off bude švýcarský celek HC Davos, který vyzrál na Helsinky brankou v poslední minutě druhého střetnutí.

šestnáctifinále, úterý 06. října 2015
3:6
(0:4, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Little (Junland, Persson), 40. Forsling (Fogström, Sörensen), 45. Little – 1. Birner (Vampola, Řepík), 3. Řepík (Derner, Vampola), 4. Bulíř, 9. Jelínek (Stránský, Krenželok), 24. Radivojevič (Bakoš, Bulíř), 57. Řepík (Ulrych, Šimek). Rozhodčí: Edqvist (SWE), Solem (NOR) – Ahlén, Dahmen (oba SWE).

Linköping HC

Rautio (9. Högberg) – Karlsson A., Forsling, Carlsson, Billins, Rahimi, Junland, Hansson – Hardt, Little, Persson – Fogström, Sörensen, Lilja – Blomberg, Gordon, Karlsson S. – Gallo, Norman Rondahl, Andersson

Schwarz – Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk, Kajínek – Řepík, Birner, Vampola – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Stránský, Krenželok, Jelínek – Dlouhý, Lakatoš, Jonák

Vše přitom začalo poměrně nenápadně. Řepík zavezl puk do útočné třetiny a předložil ho Petru Vampolovi. Chvíli se zdálo, že akce úspěšně neskončí, protože se liberecký střelec nacházel v poměrně velkém úhlu, ale zkušený forward vymyslel obdivuhodnou přihrávku Michalu Birnerovi, který překonal pokusem z první Rautia a zaznamenal svůj vůbec první gól v tygřím dresu při soutěžním utkání - 0:1.

Aby toho nebylo málo, tak skórovala i druhá předsezónní posila šelem. K Michalu Řepíkovi se kotouč odrazil po zákroku strážce domácí svatyně, jemuž nadělala značné problémy Dernerova dělovka od modré čáry. Rychlonohý forward následně dokázal bekhendem v pádu vystřelit a k údivu všech fanoušků puk skončil až za zmateným Rautiem - 0:2.

Tygři svého soupeře na startu duelu doslova válcovali. Veškerý zbytek optimismu vymazala z tváře Dana Tangnese trefa Michala Bulíře, který využil chyby obrany Linköpingsu a zamířil přesně mimo dosah gólmana lvů - 0:3. Trenér zareagoval na nepříznivý stav oddechovým časem, nicméně ten defenzivní řady modro-červených neprobudil.

Marek Schwarz při jednom ze zásahů

Další tvrdý direkt totiž zanedlouho přidal svoji chytrou akcí Stránský, když vybruslil z levé strany a nasměroval kotouč do brankářovi výstroje, odtud se odrazil k volnému Petru Jelínkovi, a ten už si s poměrně jednoduchou situací poradil, jak nejlépe mohl - 0:4. Čtvrtý zásah byl příliš i na zkušeného Davida Rautia, jehož v zařízení nahradil Högberg.

„Do domácího duelu jsme potřebovali vstoupit mnohem lépe: vstřelit úvodní gól, vyvinout na Tygry tlak a celkově dobře zápas rozehrát. To se nám ale ani z daleka nepovedlo," hodnotil trenér Linköpingu Dan Tangnes úvod souboje.

Linköpings se dočkal úvodního úspěchu těsně po startu prostředního dějství, Marka Schwarze překvapil rychlou dorážkou Junlandovy rány z vrcholu třetiny Broc Little - 1:4. Tygři si však rozhodně nechtěli žádné zdramatizování připustit. Pouze o několik okamžiků později přišla odpověď z hole Branka Radivojeviče, kterého našel pěkným pasem přes vracejícího se obránce Bakoš - 1:5.

Domácí se před domácími fanoušky snažili vysoký náskok Liberce korigovat, což se jim povedlo v samotném závěru druhé třetiny. Do svého projektilu se vší silou opřel "Cramo Top Scorer" domácích Guslav Forsling a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:5.

Hostující střídačka

Po přestávce se doposud zběsilé tempo zpomalilo. Oba týmy byly smířeny s rolemi, jež výsledek určil. Avšak gólům ještě konec rozhodně nebyl. O korekci stavu se postaral svým druhým úspěchem v utkání Broc Little, který zužitkoval svoji přesně mířenou ranou z pravého kruhu určeného pro vhazování přesilovou hru - 3:5. Definitivní slovo ale měli znovu Severočeši - konkrétně Michal Řepík. Ten se z otočky dokázal svoji přízemní trefou prosadit, i přestože byl důkladně bráněn a zatloukl poslední pomyslný hřebíček do rakve hostujícího celku, bylo dobojováno - 3:6.

Hokejisté z města pod Ještědem nedali svému soupeři v dvojzápase téměř žádnou šanci na úspěch a po výsledcích 4:1 a 6:3 zaslouženě postupují do osmifinále Ligy mistrů. Bohužel stejný úspěch si z českých týmů vydobyl pouze Litvínov, jenž zdolal po prodloužení Vídeň a pražská Sparta, která si v druhém utkání s Curychem vytvořila pohodlný třígólový náskok.

Soupeřem Tygrů bude v osmifinále švýcarský HC Davos, který přehrál Helsinky, velmi vyrovnaný duel rozhodla až branka Simiona z poslední minuty.