Tygři vezou ze Vsetína tři body, Falta si přibalil nulu

Date of publication Author Jan Rachota

Skvělý výkon předvedli Bílí Tygři ve Vsetíně a zaslouženě si vezou z Valašska tři body. Liberec od začátku zápasu udával tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy svou převahu vyjádří brankově. Odpovědnost vzala na sebe nejzářivější star posledních zápasů - <b>Lubomír Vaic</b>, který kromě úvodní branky vstřelil i třetí a k tomu si připsal asistenci na posledním gólu Podkonického.

26. kolo, úterý 22. listopadu 2005
0:4
(0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 28. Vaic (Podkonický), 41. Šachl (Jiruš, Moravec), 49. Vaic (Jiruš, Šachl), 55. Podkonický (Vaic, Čermák). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2345.

Valašský hokejový klub

Altrichter (49. Hovi) - Kučný, Ponomarev, Luža, Horák, Augusta, Bolf, Zapletal - Valko, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Jenáček - Janků, Hruška R., Hruška O. - Janků, Rob, Gorev - Dubec, Duba

Falta - Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Hanzlík - Vaic, Podkonický, Šachl - Rozsíval, Vampola, Procházka - Čermák, Rataj, Tomajko - Klimenta, Plodek, Víšek.

S respektem a zataženou obranou vyrukovali, dá-li se to tak nazvat, vsetínští hokejisté proti lídrovi tabulky z Liberce. Uvidět v první třetině vsetínského forvarda za červenou čárou byl vzácný úkaz, natolik byli Valaši stažení na své polovině, čekajíce na brejky. Jenže ani těch se Vsetínu nedostávalo.

Liberecký tlak byl stálý, ale v zahuštěném obranném pásmu Vsetína neměli Bílí Tygři mnoho prostoru k rozvinutí svých smrtících kombinací. Domácí tým hrál navíc velice čistě a dokázal se až na jednu výjimku vyvarovat přesilovek. Poslední vsetínskou instancí pak byl brankář Altrichter, který držel vsetínský prapor při šancích Rozsívala či Vaice, případně agilního Čermáka.

Jedinou šanci Vsetína v první třetině vypracoval Steiner pro dobře postaveného Janků, který ale ranou ze dvou metrů nastřelil jen Faltův beton.

Vzepětí domácích během přesilové hry v úvodu prostřední části vzalo po relativně slušných akcích Stantiena a Valka rychle za své, více ze hry měl nadále Liberec. Druhá třetina se nesla v duchu častého vylučovaní, sudí Šindler rozdal hned 11 menších trestů. První branka také padla při rozdíleném počtu hráčů na obou stranách, ale k nelibosti Vsetína se tak stalo v jeho početní výhodě.

Dvojnásobný trest za vysokou hůl odpykával Vampola, a přes domácí obranu prokličkoval Podkonický až před Altrichtera. Kučný jej nedokázal v brankovišti odclonit a slovenský útočník efektní zadovkou připravil stoprocentní pozici pro střelce Vaice. Vedoucí gól hosty uklidnil a Altrichter se měl následně co ohánět, když bravurně vychytal hned v první šanci po brance Čermáka. Liberec až do konce třetiny vytrvale bušil do vsetínského gólmana, ale gólu se už do sirény nedočkal.

Což však rozhodně neplatilo o závěrečné části, ve které hosté svou trvalou převahu vyjádřili i střelecky. Hned ve 40 vteřině potrestal Horákovo vyloučení dorážkou Jirušovy střely Šachl a stejná situace se opakovala v minutě 48. kdy se podruhé prosadil nejlepší hráč zápasu Lubomír Vaic. Altrichter, nazlobený na své nedůrazné spoluhráče v poli, vystartoval z branky na střídačku. Ovšem ani Sasu Hovi neodešel z ledu nepokořen. V 55. minutě si jej forhendovou zasekávačkou doslova vychutnal Andrej Podkonický. Vtipnou příhrou jej uvolnil kdo jiný než nezastavitelný Vaic.