Bílí Tygři pokračují ve vítězném tažení

Date of publication Author Jan Švanda

Liberečtí zvládli první ze tří zápasů na hřištích soupeřů skvěle. Tygři i nadále pokračují ve výborných výkonech, tentokrát se řádně zakousli do orlího masa. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kdy liberečtí hráči třikrát pokořili brankáře Jiřího Trvaje, kterého do třetího dějství nahradil Nor Halvor H&#229;rstad-Evjen. Brankový účet utkání otevřel i uzavřel obránce <b>Jiří Moravec</b>. Čtyřmi asistencemi se prezentoval v Hostan areně i nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů Lubomír Vaic. Jeho kolega a ochránce Andrej Podkonický jednou skóroval a dvakrát na branku přihrával.

31. kolo, úterý 06. prosince 2005
2:5
(1:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Ondřej (Pucher, Uram), 42. Švrček (Bičánek, Pucher) - 5. J. Moravec (Klimenta, Plodek), 25. Podkonický (Vaic, Jiruš), 38. Jiruš (Vaic, J. Moravec), 40. Šachl (Podkonický, Vaic), 46. J. Moravec (Vaic, Podkonický). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:9, navíc Krstev (Liberec) 10 min., 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2900.

Orli Znojmo

Trvaj (41.H&#229;rstad-Evjen) - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Šmach, Heš, Čakajík, Jareš, od 41. navíc Švrček - Petrakov, Pucher, Ondřej - Erat, Dopita, Mikulík - Plášek, Ludvík, Uram - od 21. navíc Kraus, Beroun.

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Rýgl, Krstev, Jiří Hanzlík, Richter, Ovčačík - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Pabiška, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek.

Už v úvodní třetině bylo jasné, že se utkání bude odehrávat pod taktovkou rozhodčích. První menší trest přišel ve 2. minutě, kdy na lavici viníků usedl Krstev, který dostal 2+10 minut za nesportovní chování. Orli se ale ke koncovce nedostali a tak byli potrestáni brankou Moravce z 5. minuty. Domácí však inkasovaný gól spíše nabudil a dokázali si vytvořit několik šancí. Následně se museli bránit dvojnásobné přesilovce, kterou sehráli skvěle a Liberec k ničemu nepustili. Jakmile se začalo hrát v plném počtu, Krstev udeřil Čakajíka do hlavy a vysloužil si tím trest 5+ do konce utkání. Znojmo se usídlilo v útočném pásmu, jeho elitní střelec Uram si mazácky položil Hniličku a přihrávkou nabídnul Ondřejovi vyrovnávací branku. Orli pak měli ještě možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, při níž si vytvořili mnoho gólových příležitostí, ale trestuhodně nevyužili ani jednu.

Po dobře sehraném oslabení ze začátku druhého dějství přišel rychlý gól Podkonického. Nikdo z obránců si jej nevšímal, tak si dobruslil až před Trvaje, napřáhl a vymetl růžek Trvajovy branky. Následná přetahovaná nepřinesla kloudnou akci, jen velký pohyb od branky k brance. Až přesilovka ve 38. minutě přinesla Libereckým klid trefou Jiruše. Dvanáct vteřin před odchodem do šaten si hosté pojistili náskok kuriózním gólem Šachla, který jen lehce plácl do puku a přehodil ležícího Trvaje.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Orlů Hårstad-Evjen. Svým premiérovým gólem v extralize vykřesal ve 42. minutě jiskřičku naděje po přihrávce Bičánka obránce Švrček. Hosté však dokázali okamžitě odpovědět Moravcem. Hårstad-Evjenovi se utkání vydařilo, za svá záda pustil jen jednu ránu, kterou neměl šanci vidět. Všechny ostatní s přehledem kryl.