Král popravil Bílé Tygry

Date of publication Author Jan Švanda

Ani napošesté se libereckým hokejistům nepodařilo uspět na ledě soupeře. Tentokrát podlehli domácímu HC Hamé Zlín 2:1. Hamé výrazně podržel Igor Murín, který lapil několik výborných příležitostí hostů. O vydřeném a šťastném vítězství Zlína rozhodl na konci 54. minuty Richard Král, který dorazil za Faltova záda puk po střele Hamrlíka. Jedinou branku Bílých Tygrů vstřelil v 18. minutě kanonýr <b>Lubomír Vaic.</b>

43. kolo, úterý 24. ledna 2006
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. M. Okál (Král), 54. Král (Hamrlík) - 18. Vaic (Podkonický, Vampola) Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:12, navíc Hanzlík, Čermák (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4160.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Špilár, Záhorovský, Kovář.

Falta - J. Moravec, Jiruš, Richter, Krstev, Jiří Hanzlík, Rýgl, Holub -Vaic, Podkonický, S. Procházka - Tomajko, Rataj, Čermák - Klimenta, Pabiška, Víšek - Rozsíval, Vampola.

Bez několika opor vyjeli liberečtí Bílí Tygři na led stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Místo gólmanské jedničky Milana Hniličky, který si v Popradě na utkání hvězd obnovil zranění zad, se do branky postavil jeho velmi spolehlivý náhradník Pavel Falta.

1.třetina:

Již po 44 sekundách se otevírala vrátka na trestné lavici, její tvrdost šel jako první otestovat domácí Marek Melenovský za držení hole. Tygři se ale teprve rozehřívali a Murína v brance prakticky neohrozili. Hned poté přežili Liberečtí přesilovou hru pět na tři, když hlavní rozhodčí Homola poslal "za katr" nejprve Rataje, kterého zhruba po minutě doprovodil Jiří Hanzlík. Výborný zákrok vytáhl ze svého repertoáru v této kritické chvíli Pavel Falta. Zejména proti pokusu Kristka, který se snažil dorazit puk po střele Hamrlíka. První důležitý moment zápasu přišel na začátku 12. minuty. Richard Král vyhrál vhazování v útočném pásmu, k puku se dostal Miroslav Okál, který dokázal prostřelit Pavla Faltu a otevřel brankový účet utkání. Tygry však tento gól nezlomil, právě naopak. Přidali na aktivitě, vynutili si vyloučení. Famózní zákrok předvedl Murín především proti střele Petra Vampoly. Tolik štěstí již však neměl proti nejproduktivnějšímu hráči Bílých Tygrů, slovenskému kanonýrovi Lubomíru Vaicovi. Puk putoval v 18. minutě po ose Vampola - Podkonický - Vaic. Posledně jmenovaný si pak poradil s blafákem tím nejlepším možným způsobem, Murínovi nedal pražádnou šanci. V závěru třetiny byl ještě vyloučen Tomajko, na stavu se ale již nezměnilo.

2.třetina:

Druhá třetina patřila Liberci. Ten od první minuty druhé třetiny zvýšil svoje úsilí, jako první se snažil vedení na stranu hostů strhnout Petr Vampola, na Murína ale nevyzrál. Následné střely Moravce a Jiruše také v síti neskončily. Na druhé straně kontroval Melenovský, jeho pokus však zamířil vedle Faltovy tři tyče. Poté se snažil libereckého brankáře přelstít z úhlu Peter Barinka, Pavel Falta se však nenechal překvapit. Ve 29. minutě opět poslal rozhodčí Homola hosty do tří. Ve dvojnásobné početní výhodě nejprve pálil nepřesně Hamrlík, největší šanci pak sebral domácím obětavým zákrokem Jiří Moravec, který zachytil přihrávku Melenovského. Ve 33. minutě si zlínský gólman poradil nadvakrát se střelou Moravce, následně si na něm vylámal zuby i Andrej Podkonický, který ho z otočky také nepřekonal. Na konci 38. minuty nevyzrála na slovenského gólmana ani dvojice Rataj - Čermák. V závěru třetiny ještě předvedl své umění Pavel Falta po střelách Krále a Hamrlíka.

3.třetina:

Na začátku třetího dějství mohl strhnout vedení na stranu Hamé Jaroslav Kristek, který se nadvakrát snažil dorazit za Faltova záda střelu Blaťáka, ovšem neuspěl. Do velké příležitosti se Tygři dostali v 50. minutě. Vaic přistrčil Podkonickému, ten našel zadovkou Leoše Čermáka, který však v dobré možnosti přestřelil. Prakticky vzápětí vyrazil tutovku Krsteva mimo branku špičkou brusle Murín. Hosté se mocně snažili o vedoucí branku, další šanci vychytal zlínský gólman Richterovi. Z čista jasna pak přišel druhý úder Hamé. V 54. minutě napřáhnul Hamrlík, jeho projektil Falta vyrazil před sebe, kde se nejlépe zorientoval Richard Král a pohodlně beckhendem zasunul puk za libereckého gólmana. Bílým Tygrům nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power play a tak v nervózním zápase byli nakonec šťastnější domácí hokejisté.