Stačily dvě branky a Liberec obral dalšího favorita

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

Litvínov/Liberec - Vynikající! V neděli Bílí Tygři doma přehráli třetí Slavii a hned v dalším kole se jim podařilo ukořistit vítězství i na ledě druhého Litvínova. V utkání bez výraznějších šancí si opět počkali na třetí část, ve které po dvou podařených akcích se začátkem u <b>Valdemara Jiruše</b> zvrátili duel na svou stranu.

24. kolo, pátek 21. listopadu 2008
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Lukeš (Reichel) - 47. Podkonický (Jiruš), 49. Pletka (Nedorost, Jiruš). Rozhodčí: Homola - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5118. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC VERVA Litvínov

J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Vobořil, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Černý, Branda, Trávníček - Zíma, Heinisch, Bahenský.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Žabka, Modrý, Hunkes, Harant - Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Blatný, Šachl.

Bílí Tygři přijeli na led druhého celku tabulky ve velmi dobrém rozpoložení a s nově nabytým sebevědomím. V dramatické bitvě z před pěti dnů se jim totiž podařilo obrat o body účastníka Ligy mistrů Slavii, a tak si Liberečtí naplánovali vyválčit vítězství i na stadionu dalšího mužstva ze samé špičky extraligy. Na jejich „nákupním lístku“ se pod zaškrtnutým políčkem s názvem Slavia objevil červený vykřičník u jména Litvínov, a právě do tohoto pro ně neoblíbeného města se Tygři vydali.

Výrazné znamínko u dnešního duelu bylo na místě, jelikož právě tady, na Stadionu Ivana Hlinky, Liberec již více než tři a půl roku nevyhrál! To se dnes ovšem mělo změnit. Fanoušci ze severečeského města, známého především díky zdejšímu chemickému průmyslu a vynikajícímu lednímu hokeji, byli opět svědky vyrovnané bitvy, tentokrát však s úspěšným závěrem pro hosty.

Modrobílí si sice v úvodní části připsali více minut strávených v útočném pásmu než jejich protivník, ovšem v počtu velkých brankových příležitostí byl stav zcela totožný – 0:0. První minuty přinesly kousek z aktivity Lítvínova, který se zásluhou Jánského a Lukeše pokoušel rozchytat Hniličku, ovšem ani jeden z jejich vyslaných kotoučů dál než na tělo brankáře nedoputoval.

Iniciativu ve zbytku třetiny tak převzali Bílí Tygři, jimž se podařilo zásluhou tvrdé a rychlé hry překonávat litvínovskou past ve středním pásmu. Několikrát uzavřeli domácí tým ve vlastním obranném prostoru, a připravili si tak i několik střeleckých příležitostí. Tu největší z nich zahodil Klimenta, kterému se tak stále nepodařilo rozšířit svůj pětibodový sezonní účet. Když pak naprázdno vyzněla i rána Pabišky, zůstalo skóre nezměněno – 0:0

Druhé dějství přineslo už trochu více střel, i když stále ne příliš nebezpečných, důležité ale bylo, že konečně padl první gól. Po krásné souhře elitní formace chemiků nakonec puk do poloprázdné branky nasměroval František Lukeš - 1:0. Čtyřiatřicátá minuta ale byla zase nadlouho tou poslední, která přinesla hokejové potěšení. Zíbova ani Bahenského akce totiž neměly potřebné parametry pro to, aby se proměnily v situace gólové, další velmi vyrovnaná třetina tedy byla ukončena za stavu 1:0.

Jak to tak podle dosavadního průběhu vypadalo, liberecké šelmy si stejně jako proti Slavii pošetřili všechnu energii na poslední dvacetiminutovku. V té už od úvodu zatlačili soubor trojice Hüblů do defenzivy a v rozmezí tří minut obrátili naruby celé utkání. Nejdříve se v šestačtyřicáté minutě dostal k dorážce Jirušovi rány Andrej Podkonický a poté se po další akci nejproduktivnějšího libereckého beka podařilo trefit odkrytou branku i Václavu Pletkovi - 1:2.

Liberečtí se od té chvíle snažili nepodléhat pokušení a nebránit se všemi hokejisty na ledě, avšak možná to, se jim málem vymstilo. Michal Trávníček se objevil úplně osamocený před Hniličkou, ovšem naštěstí pro hosty nedokázal v jednom z nejpodstatnějších okamžiků v zápase zamířit do konstrukcí vymezeného prostoru.

Závěrečný nápor domácích, umocněný vyloučením Šimánka, vyrovnání nepřinesl, a Bílí Tygři si tak přidali do své sbírky další cenný skalp. Litvínov naopak ztratil svou domácí neporazitelnost proti Liberci a po neúspěchu ve Znojmě znovu padl proti celku ze dna tabulky.