Bílí Tygři druhý bod v Pardubicích nepřidali

Date of publication Author Petr Schultz

Pardubice/Liberec – Bílí Tygři nenavázali na své vítězství z prvního utkání v Pardubicích a ve druhém semifinále podlehli Východočechům těsně 2:4. O jediné dva góly Severočechů se postaral útočník Milan Bartovič. Liberec si přesto veze pod Ještěd nadějný semifinálový stav 1:1. Play-off pokračuje ve středu!

SF2, neděle 25. března 2012
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Kočí (Zohorna, Semorád), 30. Somík (Píša, Bartek), 38. Radil (Buchtele, Kousal), 57. Zohorna (Rákos, Píša) – 3. Bartovič (Nedvěd, Holub), 40. Bartovič (Roth, Špaček). Rozhodčí: Fraňo, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 16:17, navíc Píša (PCE) a Nedvěd (LIB) na 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9 727. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Hráči utkání: Aleš Píša – Milan Bartovič. Stav série: 1:1.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Kolář II, Benák, Borer, Drtina – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Markovič, Bartek – Rákos, Zohorna, Semorád – Buchtele, Kousal, Radil – Cetkovský.

Vošvrda – Trončinský, Ulrych, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Holub, Štich – Klimenta, Nedvěd, T. Urban – Špaček, Vantuch, Bartovič – Víšek, Bulíř, Kudrna – Kica, Bortňák, Bárta.

Oba trenéři udělali před druhým semifinále změny v brankovišti. V modrém půlkruhu se proti sobě postavili Vošvrda a Růžička. Duel začal pěkně tvrdě a už ve druhé minutě zmizeli na trestné lavici za vzájemnou potyčku Výtisk s Bartekem. Po pár vteřinách už připomínaly prostory hanby autobusové zastávky, protože se tam odebrali i Trončinský s obráncem Kolářem. Až pak se hráči začali věnovat něčemu hokejovějšímu a bylo z toho vedení Bílých Tygrů. Nedvěd přenechal puk mezi kruhy Milanu Bartovičovi a ten vymetl všechny pavučinky v domácí svatyni – 0:1.

Pro Liberecké mohla být situace ještě lepší, ale Vantuch svým únikem v oslabení ztroskotal na Růžičkovi. Východočeši pak dostali téměř minutovou přesilovou hru 5 na 3, ve které neuspěli.

Modrobílí faulovali dál a posadili tím domácí tým na koně. Jejich tlak nakonec vyústil v čase 13:53 ve vyrovnání. Chybu v obraně potrestal Václav Kočí, jenž o tyč propálil Vošvrdu – 1:1.

Ve zbytku periody to mezi mantinely nejen dunělo, ale také pěkně jiskřilo. Urputný hokej na hranici pravidel se nelíbil hlavním sudím, a tak trestoměřiči zapisovali jeden trest za druhým.

Druhá dvacetiminutovka úplně vybočila ze zaběhnutého trendu a hrál se tvrdý hokej, který příliš mnoho šancí nenabídnul. Další branky se naplněná ČEZ Aréna dočkala v polovině klání. Píša nahodil puk po buly na branku, kde ho usměrnil pod horní tyč Radovan Somík a poslal domácí do vedení – 2:1.

Hokej měl spád a hrály se dlouhé pasáže bez přerušení. V čase 37:53 přihrál Buchtele přes brankoviště při přesilové hře na volného Lukáše Radila, pro něhož už nebyl problém rozvlnit síť – 3:1. Liberecká odpověď přišla ale záhy. Minutu před koncem periody propálil střelou k tyči Milan Bartovič Růžičku, který při jeho gólu neměl čisté svědomí – 3:2.

V poslední třetině byl k vidění defenzivní hokej, při kterém se hra hodně kouskovala. Liberci chyběl kapitán Nedvěd, který dostal desetiminutový trest a do hry se vrátil až ve dvaapadesáté minutě. Bílí Tygři se snažili o vyrovnávací trefu, ale Pardubice jim toho příliš nepovolily.

Severočeši mohli v závěru poslat duel do prodloužení, ale místo vyrovnání paradoxně inkasovali. V ponechané výhodě při vlastním oslabení doklepl puk za dezorientovanou libereckou obranu Tomáš Zohorna a definitivně ztvrdil domácí výhru -4:2. Další gól už nepadl, a tak Pardubice vyrovnaly stav semifinále na 1:1.

Série pokračuje ve středu na ledě Tipsport areny. Třetí zápas druhého kola play-off je naplánován na 17:40!