Tygři Rytíře dlouho kousali, nakonec jim ale podlehli

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - K zápasu osmadvacátého kola hokejové Tipsport extraligy zavítali Bílí Tygři na led kladenských Rytířů. V jejich souboji byli dlouho hlavními muži oba gólmani, kteří nepovolili až do třetí třetiny. V té ale našli domácí dvě skuliny v liberecké obraně, zatímco Tygři v té kladenské jen jednu. Liberec si tak za prohru 1:2 z Kladna žádné body neveze.

27. kolo, neděle 02. prosince 2012
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 44. Hlaváč (Patera, Jágr), 50. Patera (Plekanec) – 53. Bortňák (Bulíř, Čakajík). Rozhodčí: Svoboda, Wagner – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 778. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči: Pavel Patera – Tomáš Vošvrda.

Rytíři Kladno

Chábera – Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Procházka, Doudera, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Patera – Kuchejda, Melka, Dalecký – Redlich, Kuchler, Hlaváč – Eberle, Lukáč, Látal.

Vošvrda – Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Čutta, A. Jánošík, Moravec – J. Vlach, Bortňák, Vantuch – Pospíšil, Dušek, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – L. Krejčík, Bulíř, Špaček.

Bílí Tygři cestovali do Kladna ještě bez kapitána Nedvěda, který si odpykával poslední zápas své suspendace Do duelu ale nakonec šli i bez gólmanské jedničky Marka Pince, kterého nahradil Tomáš Vošvrda, a povedlo se mu to znamenitě. Mladý gólman se totiž na dlouhou dobu stal ústřední postavou duelu, kdy musel likvidovat kladenské nájezdníky.

Liberec vstoupil do utkání skvěle takticky připraven a obávanou formaci v čele s Jaromírem Jágrem prakticky nepustil ke kotouči. Ani Tygrům se ale dlouho v ofenzivě nedařilo a úvodní minuty zápasu působily lehce ospale.

Tento stav narušil až domácí Hlaváč, který se ocitl před brankou a zasáhl tyč. Následně se mohli radovat Tygři. V oslabení se utrhli Krejčík se Špačkem a druhý jmenovaný nedokázal kotouč po přihrávce umístit mimo Cháberův dosah.

To bylo v prvních dvaceti minutách v podstatě vše, co se na ledové ploše událo. Tedy až další nepříjemnost, která zasáhla libereckou sestavu. Z ní totiž vypadl obránce Ladislav Šmíd, který po jednom ze soubojů zamířil rovnou do kabiny. Dle všeho si poranil koleno a případná doba absence tak může být velmi dlouhá.

Ani druhá třetina nepřinesla nějaký festival gólových šancí, těch se rodilo opravdu pomálu. Avšak když přišly, stály za to. Třeba jako ta Antonína Duška. Ten se dostal s jedním ze spoluhráčů do úniku a přečíslení řešil střelou pod horní tyč. Netrefil to však úplně přesně a kotouč zastavilo právě břevno.

Také druhá šance druhé třetiny patřila hostujícímu celku. A znovu u toho byl Dušek. Ten potáhl kotouč na hranici brankoviště a předložil jej Pospíšilovi. Ten ho ale převzal příliš blízko bruslí a neměl tak téměř žádnou šanci svou střelu nějak umístit, Cháberu tak nepřekonal.

Skóre se tak pohnulo až ve třetí třetině. A pohnul s ním ex-tygr Jan Hlaváč, ten v přesilovce dostal kotouč na pravý kruh a střelou na zadní tyč pokořil Vošvrdu. Poté se na další větší šanci znovu čekalo. O přerušení tohoto čekání se postarali znovu domácí hokejisté. Pavel Patera dostal kotouč od Plekance, který vystihl špatnou rozehrávku, a z kruhu vymetl pavučiny v horním rohu branky.

Krátce na to se Tygři znovu dotáhli na rozdíl jedné branky. Bulíř se skvěle protáhl podél mantinelu a žabkou našel hůl Dalibora Bortňáka. Ten pálil z první a s nedal Cháberovi nejmenší šanci. Severočeši se chtěli nadechnout k závěrečnému tlaku, avšak výborně hrající Rytíři jim k tomu šanci nedali. Naopak svůj náskok téměř navýšili, když Kuchejda najížděl na Vošvrdu, branku ale netrefil.

Liberci tak na body nestačil ani velmi dobrý výkon, který na ledě Rytířů podali.