První venkovní zápas Bílým Tygrům nevyšel, podlehli Boleslavi

Date of publication Author David Bohata, Tomáš Dolejš

Mladá Boleslav/Liberec - Na první venkovní utkání vyjeli liberečtí Tygři do Mladé Boleslavi. Ačkoliv se v začátku zápasu dostali do vedení, nevydařená druhá třetina přinesla Bruslařům rozhodující náskok. Ten si Středočeši zvládli pohlídat až do závěrečné sirény a vyhráli 7:3.

BAR3, pátek 29. března 2013
7:3
(2:2, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, Výborný), 34. Ondřej (Vrbata, Nouza), 35. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) – 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Pešina – Horinek, Bejček. Vyloučení: 9:9, navíc Štich (LIB) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3960. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 7:3.

BK Mladá Boleslav

Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Kafka – Rys, Hrdel, Ondřej

Schwarz (25. Vošvrda) – Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich – Dušek, Nedvěd, Duda – Kica, Bulík, Kudrna – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Bárta, T. Urban, Špaček – Víšek

Boleslavští hokejisté si zápas znepříjemnili již v jeho čtvrté minutě. V hektickém okamžiku před bránou Výborný nešťastně narazil do Willa a ten potom vsedě těžko vzdoroval střele Michala Bulíře. Ten samý hráč o několik vteřin později ve velké šanci přestřelil. K vyrovnání mohla vést přesilová hra, v níž si Výborný na dálku vyměnil puk s Tomanem, jenže Schwarz proti ráně druhého jmenovaného dobře zakročil ramenem. V následujícím závaru ještě zakončoval Vrbata, který těsně minul bránu. O vyrovnání se postaral Petr Kafka přizvednutím Rysem centrovaného puku.

Radost domácích netrvala dlouho – přesně 17 vteřin. Jaroslav Kudrna dostal přihrávku na modrou a ani rybička jednoho z obránců v zeleném mu nezabránila, aby se trefil nad rameno brankáře. Že bude skoro vyprodaná ŠKO-ENERGO Aréna svědkem zajímavého zápasu začalo být jasné v osmnácté minutě. Boleslav obětavým forčekinkem udržela touš v útočném pásmu a znovu to byl Petr Kafka, jenž stál na správném místě; Nouzovu střelu dorážel za roztaženého Schwarze.

Hned v úvodu druhé periody domácí inkasovali smolný gól. Radek Duda nahodil puk na bránu z rohu kluziště a přesouvající se gólman Boleslavi si ho zády srazil do sítě. Tento, pro Liberec šťastný, moment ale Středočechy na kolena nesrazil. A jestli ano, tak se z nich dokázali okamžitě zvednout. V situaci 2 na 1 přihrával Chaloupka na druhou tyč Tomáši Demelovi, který bezchybně “zavěsil” – 3:3. O chvíli později využil přesnou ranou početní výhodu David Vrbata. Propálil Schwarze dělovkou takřka od modré čáry.

Exboleslavský brankář ve službách Liberce sice zřejmě nic neviděl, ale i tak přepustil místo kolegovi Vošvrdovi. Jak se dávají branky v NHL ukázali Mladoboleslavští při své páté brance. Obrovský důraz a tlak do brány vyústil v zásah pro Zdeňka Ondřeje. Herní pohoda týmu v zelených dresech pokračovala i v jeho oslabení. Pabiška s Davidem Výborným se zmocnili kotouče ve středním pásmu. Kapitán Boleslavi se neukvapil, naznačil střelu, ještě si popojel a trefil se mezi nohu a vyrážečku přesouvajícího Vošvrdy.

Vstup do třetí třetiny byl ze strany vedoucího celku pochopitelně opatrnější. Jenže Tygrům v ní chyběla patřičná dravost a chuť s nepříznivým stavem něco udělat. Will si zachytal jen v jednom oslabení, jinak otěží zápasu se i v posledním dějství pevně ujali domácí hokejisté. Liberec se nemohl dostat do hry, Boleslav dokázala kontrolovat puk v útočném pásmu.

Oproti předcházejícím třetinám bylo v závěru utkání šancí pomálu. Když už přišla, byl z ní gól. Přečíslení výborně zužitkoval Kafka, jenž si počkal na vhodný moment, aby přihrál Davidu Vrbatovi a ten dával do zcela odkryté brány už na 7:3. Klid boleslavských hráčů dokumentovalo odmítnutí účasti v šarvátce, kterou se snažil vyvolat Štich. Mladá Boleslav byla v zápase lepším týmem a po zásluze tak zvítězila.