Ani skvělá druhá polovina utkání nestačila, Bílí Tygři podlehli Kärpätu 3:4

L i b e r e c - Ve čtvrtek večer vstoupili Bílí Tygři do prestižní Champions Hockey League. Proti úřadujícím finským šampionům předvedli dvě zcela odlišné poloviny utkání a přestože v závěru duelu Liberečtí dotahovali, nakonec svým soupeřům podlehli 3:4.

CHL1, čtvrtek 21. srpna 2014
3:4
(0:2, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Filippi (Bulíř), 39. Bulíř (Valský), 46. Bartek (Filippi, Bulíř) – 3. Davis (Deschamps), 20. Junttila (Kemppainen, Spang), 24. Spang (Huml, Komulainen), 28. Suoranta (Glenn). Rozhodčí: Edqvist (SWE), Fraňo (CZE) – Jelínek (CZE), Pešek (CZE). Třetiny: 0:2, 2:2, 1:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

Lašák (28. Schwarz) – Voráček, Škoula, Vitásek, Kajínek, Derner, Plutnar, Šimek – Víšek, Bartek, Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Vampola, Jelínek, Jass – Vlach, Urban, Kica – Jonák.

Kärpät Oulu

Karhunen – Kukkonen, Masuhr, Spang, Glenn, Niemela, Vallin, Eminger – Pyorala, Deschamps, Davis – Maenalanen, Komulainen, Huml – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Keranen, Suoranta, Alikoski – Manninen,

Vstup do utkání se Bílým Tygrům poměrně dařil, finského soupeře zaskočili aktivní hrou a ve třetí minutě mohli jít do vedení. Tomáš Filippi ale v úniku nastřelil pouze levou tyč. A to Kärpät trestal. Hned z protiútoku totiž dokázal Patrick Davis propálit brankáře Lašáka a poslal Oulu do vedení.

Vyrovnávat mohl v libereckém dresu Lukáš Derner, který se v první třetině zjevil hned ve dvou velkých šancích, nejprve ale jeho šanci zblokoval Davis a podruhé mířila Dernerova tvrdá rána těsně nad Karhunenovu branku. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 0:1, ujel finský tým v oslabení do přečíslení a Julius Juntilla přesným zásahem zvýšil.

Jak finský mistr jednu dvacetiminutovku skončil, tak začal druhou. Po efektním ťukesu zakončoval Dan Spang do odkryté branky a s Tygry to vypadalo zle. O to horší byl pohled na skóre ve 28. minutě, kdy švihem zápěstím mířil Simon Suoranta přesně mezi Lašákovy betony a vyhnal tak slovenského matadora v liberecké brance na střídačku.

Jeho náhradník Marek Schwarz si hned musel připsat několik důležitých zákroků, pak ale přišel důležitý okamžik. Bulíř přiklepl Tomáši Filippimu, ten z první vypálil a vykřesal tak naději. Od té doby byli svěřenci kouče Pavla Hynka na ledě lepší a jejich tlak gradoval na konci druhého dějství, kdy se z levého kruhu dokázal prosadit Michal Bulíř.

S tímto již mnohem přijatelnějším výsledkem vstoupili Bílí Tygři do třetí třetiny a od jejího počátku se snažili vyrovnat. Do dobré šance nejprve v početní nevýhodě ujížděl Vampola, jeho pokus ale Kargunen dokázal betonem vykopnout. Jen o chvíli později si však našel Martin Bartek ideální pozici v mezikruží a tentokrát již byl brankář na jeho střelu krátký.

S pomalu se blížícím závěrem se na ledě čím dál více projevovala nervozita. Z toho vyústila například drobná potyčka mezi Filippim a Masuhrem, tu ale nakonec sudí uklidnili dříve, než bylo nutné vylučovat. Na druhé straně mohl rozhodnout Juntilla, který postupoval sám na brankáře, Schwarz ale prokázal výtečné reflexy a zachytil jeho střelu do lapačky. Nakonec ale ani závěrečná power-play na vyrovnání nestačila a Tygři tak do Champions Hockey League vstoupili porážkou s úřadujícím finským mistrem 3:4.