Úřadující vicemistr poražen. Tygři přehráli Třinec 2:1

Date of publication Author Jonáš Jech

L i b e r e c – Potřetí doma a potřetí vítězně. Bílí Tygři si v šestém kole ELH vyšlápli na úřadujícího vicemistra z Třince, kterého v napínavé bitvě udolali těsným rozdílem 2:1. O vítězství se premiérovým gólem postaral Michal Řepík. Bílí Tygři se tak po dalším domácím sukcesu usazují na třetí pozici za vedoucí Boleslaví a druhou Spartou.

6. kolo, neděle 27. září 2015
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský). Rozhodčí: Tomáš Horák, Petr Úlehla – Jiří Ondráček, Josef Špůr . Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4591. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček

HC Oceláři Třinec

Hamerlík (Hrubec) – Klesla "C", Nosek, Doudera M., Hrabal, Linhart, Adámek, Doudera L. – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski

Tygři začali ve svižném tempu, ale z úvodního tlaku nevytěžili žádnou vyloženou šanci na to, aby se dostali do vedení. Po pěti minutách se hra vyrovnala. Hostující Polanský dokonce sám jel na Lašáka, ale trefil pouze tyč jeho svatyně. Domácí se ale nenechali zastrašit a v dalších minutách prakticky uzavřeli Oceláře v pásmu.

Udeřili však až o něco později. To Špaček ve třinácté minutě utkání zavezl kotouč za Hamerlíkovu branku, odkud přihrál na obsazeného Lakatoše, ten ale puk rychle posunul do mezikruží na Víta Jonáka , který střelou do pravého horního rohu branky nedal brankáři hostí žádnou šanci.

Hra dále pokračovala v podobném tempu jako před úvodní brankou. Když se Tygři nedostávali do gólových šancí, tak uzavřeli střední pásmo a nepustili soupeře k ničemu . Půl minuty před koncem se domácím naskytla další velká příležitost k navýšení vedení, když šli Oceláři do tří. 24 vteřin ale Tygrům nestačilo, a tak museli odejít do kabin za vedení ‘‘pouze‘‘ o jediný gól.

Vampič

Na začátku druhého dějství si hosté oslabení ještě prodloužili dalším vyloučením. Nakonec však hru v početní nevýhodě, nutno říct se štěstím, zvládli, a hra s plným počtem hráčů na ledě mohla pokračovat.

Ne na dlouho. Šelem bylo na ledě zase o jednoho hokejistu více, když byl vyloučen Klepiš. První přesilovková formace domácích ve složení Ševc, Birner, Řepík, Vampola, Radivojevič se opravdu činila, ale skvěle chytajícího Hamerlíka ne a ne překonat. Počet hráčů na ledě se opět vyrovnal a nebýt brankové konstrukce Lašákovy branky smírný by byl i stav utkání. Třinečtí totiž z brejku nastřelili spojnici tyčí.

Oslabení si vyzkoušeli také Severočeši při vyloučení Jana Stránského a Martina Ševce. Při obou dvouminutovkách ale podržel svůj tým i domácí gólman a skóre se tedy neměnilo. S přibývajícím časem a blížícím se koncem druhé třetiny se hosté snažili dostat Tygry pod tlak. Defenziva domácích se ale nenechala přidáním Třineckých do tempa zaskočit a dále udržovala Oceláře v uctivé vzdálenosti od Lašáka až do konce druhého dějství.

I do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí Tygři. Na minutu a půl uzamkli Oceláře v jejich obranném pásmu. V dalších pěti minutách byli aktivnější hosté, gól ale z brejku paradoxně vytěžila tygří smečka. Michalové Birner s Řepíkem totiž s přečíslením dva na jednoho naložili na výbornou, když Birner posunul před poloprázdnou branku na Michala Řepíka, a ten zvýšil na 2:0.

"Konečně jsem si oddechl a doufám že mi to tam bude padat častěji", komentoval svou první extraligovou trefu Michal Řepík

Po gólu ale následovalo vyloučení Radima Šimka, hosté tak měli velkou šanci dostat se opět do kontaktu. Proti tomu byl hlavně fantastický Ján Lašák, který hned několikrát podržel Tygry a vysloužil si tak podporu domácích fanoušků, kteří vyvolávali jeho jméno. Snaha hostí stále sílila, ale houževnatý Liberec odolával. Dvě a půl minuty před koncem ale Lašák kapituloval trochu nečekaně po střele Davida Noska do horního rohu. Další zaváhání už ale nepřipustil, a Tygři si tak připisují další tři body do tabulky.

"Super výsledek. Ubojovali jsme to a budeme se snažit natáhnout vítěznou šňůru", hodnotil zápas střelec rozhodující branky.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni oba gólmani; Za Třinec Peter Hamerlík a za liberecké Tygry Ján Lašák.

„Já jsem rád, že to utkání běželo tak, jak běželo. Potom co zápas v Mladé Boleslavi byl rozkouskovaný, tak dneska se za prvních deset minut přerušovalo asi dvakrát, takže ten duel běžel a divákům se musel líbit. Třinec chtěl hrát hokej a my také. I když nepadalo moc branek, bylo to hodně atraktivní. V závěru jsme byli šťastní, Třinec tlačil, ale Ján Lašák rozhodl o tom, že body zůstaly doma.“

Jiří Kalous
„Mrzí nás, že si odsud neodvážíme alespoň jeden bod. Liberec zahrál skvěle první třetinu, ta nám vůbec nevyšla. Na začátku druhé periody jsme ubránili dlouhé oslabení, čímž jsme se dostali zpátky do hry. Bohužel jsme nebyli schopní vstřelit branku, to se táhlo až do poslední části hry. Z naší strany byla produktivita hodně nízká. Ten gól přišel moc pozdě, takže jsme se obrali o šanci zabojovat třeba i o jeden bodík. Liberec dneska vyhrál zaslouženě.“