Birner svými premiérovými góly v extralize vystřelil Tygrům čtvrtou výhru v řadě!

Pardubice/Liberec - Další výhra, další skvělá podívaná. Tygři si po vyvedenému výkonu odvážejí z Pardubic všechny body. Rozhodující gól zaznamenal Michal Birner, pro nějž byla tato branka v extralize premiérová. Šikovný útočník navíc svůj nově otevřený gólový účet obohatil i u třetího úspěchu šelem, když se prosadil po pěkné přihrávce Lukáše Krenželoka.

9. kolo, pátek 09. října 2015
1:4
(1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Štajnoch, Nahodil) – 5. Šimek (Řepík), 48. Birner (Jelínek, Řepík), 55. Birner (Krenželok, Řepík), 59. Jelínek (Stránský, Krenželok). Rozhodčí: Hribik, Horák - Kis, Lučan. Diváci: 7054. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:22. Hráči utkání: Brandon Maxwell - Ján Lašák. Diváci: 7054.

HC Dynamo Pardubice

Maxwell – Čáslava, Gregorc, L. Havlík, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Zdráhal, Šeda – Sýkora, Marcinko, Rolinek – Svoboda, Nahodil, Tybor– Kolář, Poulíček, Starý – A. Havlík, Tomášek, Půhoný.

Lašák – Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Výtisk, Plutnar, Kajínek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Stránský – Špaček, Lakatoš, Jonák.

Tygři vlétli do zápasu ve velkém stylu, už po čtyřech minutách hry totiž poprvé rozradostněl příznivce severočeského celku Radim Šimek, jehož dělovku od modré čáry dokázala zastavit až síťka za Maxwellem - 0:1. Nicméně odpověď na sebe nenechala čekat příliš dlouho, Jakub Svoboda si vzal předchozího úspěšného střelce za příklad, napřáhl na modré čáře, projektil nestihl Lašák včas zkrotit a bylo vyrovnáno - 1:1. Šelmy ale úspěch domácích nerozhodil, již o minutu později měl na hokejce rozdílovou branku Bulíř, avšak trefil pouze po předchozím zásahu bezvládně ležícího strážce pardubické svatyně.

Naše mužstvo bylo v úvodním dějství jednoznačně aktivnější a těsně před první přestávkou mohlo znovu skórovat. Konkrétně Stránský, jenž tečoval jedovatou Lakatošovu ránu. Tentokrát maskovaný muž Dynama ale vůbec zasahovat nemusel, jelikož kotouč zamířil pouze vedle tyče.

Tlak hokejistů z města pod Ještědem gradoval a svého zdánlivého maxima dosáhl během prostřední části. Ve třiadvacáté minutě předvedl obří minelu Starý, když kotouč při rozehrávce namazal na hokejku Michala Birnera, gólu ale stihl zamezit skvělým zákrokem Maxwell, a skóre se tedy ani tentokráte neměnilo. Těsně poté, co kostka nad ledem odbila úvodní polovinu utkání, se v dobré příležitosti ocitl i Bakoš, nicméně jeho schovaná rána narazila opět na připraveného maskovaného muže a jeho vyrážečku.

Šanci si před druhou sirénou vytvořilo i Dynamo. Lukáš Nahodil svoji slibnou příležitost však překombinoval a pozorný Lašák měl dosti času na to, uschovat puk pod svoji výstroj. Po druhé třetině se tedy oba celky rozcházely do kabin za smírného stavu. Ten vydržel až do osmačtyřicáté minuty, kdy ujela obraně domácích dvojice Petr Jelínek - Michal Birner, druhý jmenovaný ještě chtěl přihrávkou vylepšit pozici svému spoluhráči, nicméně dojíždějící obránce si srazil kotouč do branky sám a svěřenci Filipa Pešána mohli začít oslavovat - 1:2.

Definitivní pojistku tříbodového zisku přidal šest minut před koncem duelu opět Michal Birner, kterému naservíroval kotouč před odkrytou bránu skvělou přihrávkou z pravé strany Lukáš Krenželok - 1:3. Ani to však nebylo od našeho mužstva vše. Poslední pomyslný hřebíček do pardubické rakve zatloukl krátce před koncem tvrdou dělovkou z mezikruží Petr Jelínek - 1:4. Šelmy tak pokračují ve výborné sérii, která činí již čtyři vítězné zápasy v řadě.

„Do utkání jsme vstoupili bojácně, k naší hře jsme se dostali až ve třetí třetině. Domácí hráli aktivní a důrazný hokej, s čímž jsme měli problémy. Naštěstí jsme byli trpěliví a vydrželi. V rozhodujících situacích se ukázalo, že máme sebevědomí, díky kterému jsme dokázali sehrát gólové situace do prázdné branky.“

Miloš Říha
„Nemůžeme být rozhodně spokojení, nicméně jsme dokázali hrát 50 minut agresivně, chtěli jsme pracovat a srážet se. Zradilo nás to, že jsme ve druhé části nebyli trpěliví v přesilových hrách a nesehráli je tak jednoduše jako při gólu. Postupem času nás soupeř začal přehrávat, dával si to na jeden dotek, a my jsme začali mít problémy. Za stavu 1:1 měl velkou šanci Poulíček, ale trefil Lašáka, a pak jsme udělali fatální chybu a inkasovali. Poté už to bylo složité.“