Tvrdý boj rozhodlo prodloužení! Tygři si po něm z Chomutova vezou cenný bod

Chomutov/Liberec - Zajímavé střetnutí bylo k vidění během pátečního odpoledne na ledě chomutovské SD Arény. Tygři sehráli s domácími Piráty, kteří na svém kluzišti příliš bodů neztrácejí, velmi vyrovnané utkání, to nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byli nakonec úspěšnější domácí, kteří si tak ze souboje odnášejí bonusový bod.

21. kolo, pátek 20. listopadu 2015
3:2p
(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. D. Květoň (Růžička, Rutta), 41. Skinner (Červenka), 62. Červenka (Pospíšil) – 29. Jelínek (Bulíř, Ševc), 35. Jelínek. Rozhodčí: Šindler, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:31. Diváci: 5 041.

Piráti Chomutov

Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka "C", Růžička, D. Květoň – Hřebejk "A", Kämpf, Hovorka – Sklenář, Chlouba, Veselý. Trenér: Vladimír Růžička starší.

Schwarz – Ševc, Šimek, Derner, Havlín, Výtisk "C", Plutnar, Říha – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "C", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Špaček.

Oba týmy vstoupily do duelu velmi aktivně a svému soupeři nedarovaly ani centimetr ledové plochy. Do první větší šance zápasu se již ve třetí minutě propracoval Petr Vampola, jeho projektil z mezikruží ale Kopřiva dokázal lapačkou zneškodnit. A tak přišla řada na Piráty. David Květoň si nabruslil před Schwarze a po přesné přihrávce Růžičky otevřel gólové účty - 1:0.

Zanedlouho mohl být náskok Chomutova dvougólový, Sklenář se totiž s kotoučem ocitl přesně mezi libereckými beky, nicméně strážce svatyně Liberečanů sklapl betony včas, a skóre tedy zůstalo neměnné. Do kabin tak šelmy odcházely s mankem, avšak to se brzy mělo změnit. Zkraje prostřední periody stanul tváří v tvář Kopřivovi Radivojevič, svůj pokus ale nasměroval pouze do betonu připraveného brankáře.

Birner před bránou

Těsně před odbytím třicáté minuty bylo vyrovnáno. Michal Bulíř našel při početní výhodě milimetrovým pasem hůl Petra Jelínka, a ten zamířil přesně do poloodkryté klece - 1:1. O několik okamžiků později dostali Tygři další výhodu přesilové hry a byli opět úspěšní. Kopřiva dokázal Bulířovu nepříjemnou ránu vytěsnit pouze k Petru Jelínkovi, ten ani napodruhé nezaváhal, a naše mužstvo se tedy ujalo poprvé vedení - 1:2.

Ihned po začátku třetí části však přišel pro Severočechy tvrdý direkt. Brett Skinner obdržel od Červenky přesnou přihrávku a z levé strany zamířil přesně ke vzdálenější tyči mimo dosah Schwarze - 2:2. V šestačtyřicáté minutě si Tygři mohli vzít své vedení zpět. Prudkou střelu Branka Radivojeviče totiž Kopřiva vyrazil pouze k Bulířovi. Svoje předchozí zaváhání ale gólman domácích rychle napravil a velkou příležitost eliminoval.

Hovorka kontra Řepík

Přehlídka šancí na obou stranách pokračovala i nadále. Pospíšil nalezl před zařízením stojícího Romana Červenku, nicméně ten nakonec libereckého brankáře neohrozil, jelikož z velké blízkosti přestřelil. Stejný hráč dokázal využít tři minuty před koncem základní hrací doby mezery v obraně modro-bílých. Svůj průnik zakončil vyvedeným forhendovým blafákem, jenže Schwarz předvedl výborný zákrok a kotouč za svá záda nepustil. Bylo tedy jasné, že vyrovnané utkání rozsoudí až prodloužení.

V tom přidělil bonusový bod Chomutovu Roman Červenka, kterého vyslal do útočné zteče Pospíšil. První pokus šikovného útočníka dokázal Schwarz eliminovat, na následnou dorážku byl již však maskovaný muž krátký - 3:2.

„Věděli jsme, že Piráti hrají urputný hokej, jsou dobří v defenzivě a mají nebezpečné brejky, což se potvrdilo. Z našeho pohledu se nám příliš nevydařila první třetina. Ve druhé periodě jsme se zvedli, měli jsme převahu. Třetí dějství bylo velmi vyrovnané, takže myslím, že remíza po šedesáti minutách byla spravedlivá. Prodloužení rozhodl šikovný útočník Roman Červenka, který táhne Chomutov.“

Vladimír Růžička
„Liberec má velmi kvalitní mužstvo a číší z něj herní pohoda. První třetina byla z naší strany dobrá, jenže jsme dokázali vsítit pouze jednu branku. Ve druhé periodě jsme naopak vytvořili velké množství chyb a Tygři otočili vývoj zápasu. Myslím, že výsledek 2:2 po základní hrací době byl spravedlivý. Prodloužení už je spíše o štěstí, ale jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce.“