Tygři na ledě Vítkovic udrželi další nulu a slaví desátou tříbodovou výhru v řadě!

Vítkovice/Liberec - Severočeši se po krátké době opět představili na ledě Vítkovic, tentokrát však v rámci české nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Filipa Pešána to s Riderou neměli vůbec jednoduché. Roman Will však opět zamkl svou bránu, a tak si liberečtí už po desáté v řadě připisují všechny tři body!

23. kolo, neděle 20. listopadu 2016
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. R. Šimek (Bulíř), 33. Ordoš (Ševc). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 683. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:2.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, L. Kovář, Výtisk (C), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Hudeček, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, Illéš, E. Němec – Kurovský.

Will (Bláha) – R. Šimek, Ševc, Pyrochta, Derner, Jánošík, Vitásek, Havlín – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Bartovič, Vantuch, Ordoš – J. Stránský, Hrabík, D. Špaček – J. Mikyska

Už po půl minutě se Tygrům naskytla příležitost v podobě přesilové hry, ve které nebezpečně pálil od modré Branko Radivojevič, na Dolejše v bráně domácích si ovšem nepřišel. Po skončení liberecké početní výhody se před Willa natlačil Tomi, liberecký brankář si mezírku mezi svými betony dokázal pohlídat. Více se Roman Will, jenž stále zaskakuje za marodícího Jána Lašáka, zapotil v páté minutě, kdy musel likvidovat několik dorážek po nebezepečné střele exlibereckého kapitána Jana Výtiska. Vítkovičtí útočníci si na něm i tentokrát vylámali zuby.

Poté následovaly dvě přesilové hry. Tu první si zahráli hráči Ridery, do žádné vyraznější příležitosti je ovšem liberecká bránící čtveřice nepustila. Severočeši opět v zápase dokázali, že letos patří mezi nejlepší celky na oslabení. Hru pěti proti čtyřem si vzápětí zahráli opět Tygři. Hned po buly to zkoušel od modré Radim Šimek, ale clonu před Dolejšem nepropálil. Půl minuty na to se ovšem k puku dostal Lukáš Krenželok, jenž jej poslal Radimu Šimkovi, který se už tentokrát trefil přesně – 0:1.

V šestnácté minutě jeden z libereckých hráčů vybojoval za vítkovickou brankou puk, odeslal jej nečekaně do mezikruží k Bulířovi, ale ten byl překvapen a vyslal směrem na branku jen slabou střelu. V závěru prvního dějství se svěřenci trenéra Filipa Pešána ocitli v nepříjemné situaci, když se museli bránit ve třech proti pěti. Domácí pálili z každé pozice, ale Roman Will odolal.

Druhá perioda začala tlakem moravskoslezského celku, který první dvě minuty obléhal liberecké obranné pásmo. Severočeský brankář však s žádným ze střeleckých pokusů Ridery neměl sebevětší problémy. Jinak se úvodní minuty prostředního dějství nesly v poklidném duchu a diváci se nějakých výraznějších příležitostí v podstatě nedočkali.

V polovině zápasu se ale děly věci! Vše začalo přesilovou hrou Vítkovic. Tygři se s vypětím všech sil dokázali ubránit, jenže tlak domácích pokračoval i po skončení početní výhody a Severočeši nakonec vyhodili pouze na zákázané uvolnění. Na to trenér Filip Pešán zareagoval oddechovým časem, aby dopřál svým svěřencům krátkého oddechu.

Po time outu šelmy ovšem získaly převahu na svou stranu a dokázaly jí proměnit v branku! Jan Ordošsi vybruslil od mantinelu až mezi kruhy, a ač na něj dorážel protihráč, propálil vše co mu stálo v cestě. Brankář domácích toho kvůli zmatkům v jeho brankovišti moc neviděl a za letícím projektilem už se stačil pouze ohlédnout – 0:2. O několik okamžiků později to mohlo být už o tři góly, jenže jeden z libereckých útočníků tentokrát trefil pouze brankovou konstrukci.

Na začátku závěrečného dějství si hráči z města pod Ještědem zahráli přesilovou hru, ale Dolejše nijak výrazně neohrozili. Do obrovské příležitosti se poté dostali Jan Ordoš a Milan Bartovič, kteří ujížděli dva na jednoho. Prvně jmenovaného však vítkovický obránce vytlačil do takového úhlu, odkud už nešlo ani přihrát, ani střílet.

Ve 48. minutě se Dolejš ocitl mimo svou svatyni, zastoupili ho však jeho tři spoluhráči, přes které se libereckým puk do sítě nepodařilo propasírovat. O chvíli později napravil domácí gólman své zaváhání, když se bleskově přesunul a vychytal dělovku Ševce, kterému ze strany nabil pěkným pasem Radivojevič. Moravskoslezský klub se poté ještě snažil nějak zvrátit výsledek, ale Tygří obrana pracovala bezchybně. A pokud selhala, zachránil Liberecké opět spolehlivý Will.

Severočeši si proti Vítkovicím připsali desátou tříbodovou výhru v řadě! Tím nejen oplatili svému soupeři vyřazení z play off CHL, ale zároveň tím vyrovnali klubový rekord v počtu výher v řadě v základní části z minulé sezóny. O jeho překonaní se budou pokoušet už v úterý na ledě Zlína.

Pavel Trnka
„Celý zápas jsme tahali za kratší konec. V první třetině jsme měli velice špatná vhazování, což je důležitý aspekt ve hře. Nenavázali jsme na poslední dvě utkání a zase se budeme hrabat ve věcech, o kterých jsme si mysleli, že fungují. Zasloužené vítězství Liberce.“

Filip Pešán
„Odehráli jsme organizovaný a bojovný zápas, který byl podpořený extrémní obětavostí hráčů a výborným výkonem Romana Willa v bráně. Celý zápas jsme byli o chloupek lepší na kotouči a zaslouženě vyhráli. I když soupeř měl pár šancí, ve skvělém světle se ukázal Roman Will, který vše pochytal.“