Tygři přetlačili Litvínov a vedou extraligu!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - 38. kolo přivedlo na liberecký led celek Litvínova, proti kterému se Bílým Tygrům v letošní sezóně příliš nedařilo. Tentokrát si ale šelmy dokázali s houževnatým soupeřem poradit, získat tři body a poskočit na první místo tabulky. Vítěznou branku utkání vstřelil v 56. minutě kapitán Branko Radivojevič.

38. kolo, pátek 13. ledna 2017
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Radivojevič, L. Krenželok), 56. Radivojevič (Bulíř, Vitásek) – 22. M. Hanzl (M. Hořava, Z. Sklenička). Rozhodčí: Hribik, Bejček – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5555. Střely na branku: 32:26. Nejlepší hráči utkání: Ján Lašák - Jaroslav Janus.

Lašák (Will) – Vitásek, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Mojžíš, Husa – J. Stránský, Bližňák, L. Krenželok – Bulíř, Radivojevič, Svačina – Valský, J. Mikyska, Ordoš, – Martin Procházka, Vantuch, J. Vlach

HC VERVA Litvínov

Janus (Petrásek) – Gula, Kubát, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Frolo, K. Černý – Gerhát, V. Hübl (A), Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Havlíček, Trávníček (C) – Dufek, K. Reichel, Válek

Utkání začalo opatrně z obou stran a první šance tak přišla až v přesilové hře, kterou hráli domácí. Tygři zamkli soupeře v jeho obranném pásmu, ale Janus si poradil jak s dělovkou Vlacha, tak se sérií následných dorážek.

Příležitost na otevření skóre měli i hosté. Liberečtí zaváhali při střídání a Kubátovi se otevřel prostor pro nebezpečnou střelu, Lašák však byl na svém místě. Stejně úspěšně si počínal jeho litvínovský kolega při střele navrátilce do sestavy Jakuba Valského.

Závěr první periody přinesl několik zajímavých momentů. Do slibných šancí se dostali Mikyska a Vitásek, Janus se ale puk do své branky nepustil. V posledních vteřinách třetiny měli výbornou šanci Litvínovští, ale obětavý Bulíř dokázal dvě střely, které mířily za už překonaného Lašáka, zastavit. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

Do té druhé vstoupili lépe hosté a hned v jejím úvodu se dokázali prosadil. Martin Hanzl si šikovně prohodil puk mezi nohama, natlačil se před Lašáka a dokázal puk zasunout do branky - 0:1. Domácí mohli srovnat v přesilové hře, kdy Radivojevič ideálně našel Svačinu. Útočník se třináctkou na dresu však puk do sítě poslat nedokázal.

Ale o chvíli později puk v litvínovské brance přeci jen skončil. Radivojevič nahrál puk Michalovi Bulířovi, který příklepem poslal puk do branky - 1:1. Oba týmy se dostali do dobrého tempa a brankáři se měli co ohánět. Svačina si v úniku na Januse nepřišel, na druhé straně kluziště litvínovský Válek sice dokázal nahození Kubáta sklepnout mezi Lašákovi betony, ale branky nebyla rozhodčími uznána pro vysokou hůl. I po druhé periodě tak byl stav nerozhodný.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se do tlaku dostali hosté, kteří měli k dispozici půl minuty trvající přesilovku pěti proti třem. Domácí se ale dokázali ubránit a vzápětí sami zahrozili. Vitásek ovšem z dobré pozice namířil pouze do náruče litvínovského brankáře, kterého o několik okamžiků později nepřekonal ani ujíždějící Valský.

Když už pomalu začínalo zdát, že zápas spěje do prodloužení, dokázali se Bílí Tygři prosadit! Vitáskovo nahození tečoval Bulíř a puk přistál přímo před Brankem Radivojevičem, který jej dorazil do branky - 2:1. Hosté však nesložili zbraně, šanci srovnat měl Trávníček, ten ale v úniku branku Jána Lašáka netrefil. V poslední minutě mohl náskok Liberce zvýšil Bulíř, ale Janus ho vychytal. I přes to si Liberečtí připsali tři body a díky prohře Třince se posunuli na první místo tabulky!

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Všechny tři zápasy s Litvínovem, které jsme v této sezóně odehráli, skončily rozdílem jediné branky, takže je vidět, že tyto týmy jsou velmi vyrovnané. My jsme byli o tu jednu přesilovku, na kterou jsme se velmi koncentrovali, šťastnější. Soupeř byl po celých šedesát minut velmi nebezpečný, zejména v protiútocích. V některých situacích jsme si nedokázali poradit, ale podržel nás Jánko Lašák. Ale celý zápas jsme bojovali a myslím, že za tu naší vnitřní bojovnost jsme si ten rozdílový gól zasloužili. “

Darek Stránský
„Dnes se nám až do 55. minuty dařilo držet přijatelný výsledek a to hlavně díky dvěma faktorům. Zaprvé jsme eliminovali doménu domácího družstva, kterou je hra v předbrankovém prostoru. Zadruhé byla naše hra podpořena výborným výkonem brankáře. Gól na 2:1 vyplynul z toho, že jsme právě při práci před vlastní brankou zaváhali a nechali tam volného hráče, který puk dorazil. Z mého pohledu dnes zápas rozhodly přesilovky, především to, že jsme žádnou nedokázali využít. Samozřejmě, kdyby ten neuznaný gól platil, tak by utkání vypadalo jinak, ale na „kdyby" se nehraje. “