Plzeň využila ve třetím utkání tři přesilovky a připisuje si první výhru v sérii

Plzeň/Liberec - Bílým Tygrům nevyšel vstup do třetího utkání a už po několika minutách prohrávali o dvě branky. Severočeši sice několikrát snížili, jenže Indiáni jim vždy dokázali odskočit na rozdíl dvou branek a snížili tak stav série na 1:2 z pohledu Plzně.

ČF3, neděle 19. března 2017
6:3
(3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kratěna (T. Svoboda), 8. Pulpán (Lev, Čerešňák), 13. T. Svoboda (Pulpán), 23. T. Svoboda (Kratěna), 48. T. Svoboda (Kratěna), 60. D. Kubalík – 10. Valský (Ševc, Svačina), 16. P. Jelínek, 26. Bulíř (P. Jelínek). Rozhodčí: Hodek, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 7536. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Frühauf, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka

Lašák – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský – J. Mikyska

Šelmy nevstoupily do třetího zápasu čtvrtfinálové série ideálně. Už po dvou minutách totiž putoval na trestnou lavici Lukáš Krenželok a Plzeň dostala k dispozici přesilovou hru. Tu nakonec i vyžila, když Tomáš Svoboda našel svým křížným pasem Ondřeje Kratěnu, který poslal domácí do vedení. O chvíli později si početní výhodu vyzkoušeli také Tygři. Ta se jim ale moc nepovedla. Indiáni se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, Jakub Lev předložil puk Lukáši Pulpánovi, který zavěsil pod víko a zvýšil na 2:0.

Severočeši se vzápětí dočkali snížení. Martin Ševc se na modré neukvapil, střílenou přihrávkou našel před Machovským Jakuba Valského, jenž jemnou tečí našel mezírku mezi betony. Během prvních deseti minut tak padly hned tři góly. Plzeňští si ovšem dvoubrankový náskok vzali o několik okamžiků později zpět, když Pulpánovu tvrdou ránu dorazil za Lašákova záda Tomáš Svoboda. Poté sám na libereckého brankáře ujížděl Kubalík, Lašák ale jeho střelecký pokus vyrazil ramenem. V závěru prvního dějství si i hosté připsali branku ve vlastním oslabení. Petr Jelínek se dostal do samostatného úniku a střelu do levého horního rohu nedal Machovskému šanci.

Přestřelka pokračovala i ze začátku prostřední dvacetiminutovky. Nejdříve nevyužil slibnou příležitost Sklenička, jenže domácí se nakonec čtvrté branky dočkali. A opět to bylo v přesilové hře, když Ondřej Kratěna oslovil svou přesnou přihrávkou z levého kruhu Tomáše Svobodu, jenž zakončil do zcela odkryté klece. Netrvalo dlouho a výhodu jednoho muže navíc dostali po faulu Čerešňáka i svěřenci trenéra Filipa Pešána. Už po jejích devatenácti vteřinách vyrazil Machovský Jelínkův projektil pouze na hůl Michala Bulíře, jenž opět snížil na rozdíl jediného gólu.

O chvíli později hráli Tygři opět přesilovku, kterou ale přes několik slibných příležitostí nevyužili. Bulíř měl na holi vyrovnání, jenže před poloprázdnou klecí nedokázal u pravé tyče trefit skákající kotouč. V sedmatřicáté minutě domácí obrana propadla. Jelínek obdržel v situaci dva na jednoho puk, poodkrytou klec Plzně ovšem minul!

Na začátku závěrečné třetiny se sám před Machovským objevil Ordoš, svou kličkou do bekhendu si na něj ovšem nepřišel. Následně putoval na trestnou lavici za podražení Svačina a Indiáni svou přesilovku i tentokrát proměnili v gól. Tomáš Svoboda se dostal mezi kruhy k puku a nekompromisní střelou pod víko zkompletoval svůj hattrick. Hráči z města pod Ještědem se poté vrhli do útoku, pokaždé ale narazili na skvělého Machovského v plzeňské svatyni.

Západočeši se už poté soustředili převážně na obranu. Šest minut před koncem našel Lakotoš mezi kruhy úplně volného Radima Šimka, ani on však nedokázal domácího maskovaného muže překonat. Už tři minuty před koncem trenér Filip Pešán odvolal Jána Lašáka z brány a liberečtí to zkoušeli v šesti. Místo snížení přišel ale jen šestý gól domácích, když se do opuštěné liberecké klece trefil Dominik Kubalík. Plzeň tak snížila stav čvrtfinále na 1:2 a už nyní je jisté, že se série minimálně jednou vrátí do Liberce.

Ohlasy dalších hráčů naleznete v tomto videu:

„Dali jsme si hlavní úkol pro zápas, tím bylo hrát v pěti. Bohužel domácí hráči opět lítali vzduchem a my jsme dostali tři branky v oslabení, což rozhodlo zápas. Plzeň hraje přesilovky skvěle, to už trvá několik let zpátky. Mají hráče, kteří je umí sehrát. Jinak si myslím, že diváci viděli velice bojovné emotivní utkání se spoustou branek, které se muselo líbit. Na zítřejší zápas se musíme připravit ještě lépe než na dnešek.“

Ladislav Čihák
„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně. Věděli jsme, že Liberec bude hrát stejně, jako hraje celou sezonu. To se nám i podařilo, drželi jsme krok, dobře jsme bruslili a napadali. Byli jsme i na puku. A díky naší aktivní hře jsme měli přesilovky, které jsme dnes skvěle využili. Viděli jsme pro diváka pohledné utkání, jež se hrálo nahoru dolů. My jsme rádi za výhru, ale jde pouze o jeden zápas, zítra je nový den a vše začíná pro obě strany nanovo.“