Rozhodnutí třetí bitvy přinesly slepené góly Vondrky s Humlem. Tygři v Chomutově padli 0:2

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Chomutov - Ve třetím utkání série se dlouho čekalo na úvodní branku. Oba gólmani podávali výborné výkony, na forhendovou kličku kapitána Pirátů Michala Vondrky ve 49. minutě už ale Ján Lašák nestačil. O chvíli později navíc skóroval i Huml, čímž přisoudil domácím první vítězství v sérii.

SF3, úterý 04. dubna 2017
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 49. Vondrka (Kudělka), 50. Huml (Tomica, Rutta). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Ondráček. Hráči utkání: Ján Laco - Ján Lašák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:22. Diváci: 5 250.

Piráti Chomutov

J. Laco – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, Buchtela, Skinner – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Račuk, Kämpf, Koblasa – Hlava, Lauko, Poletín

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Plodek, Bartovič

Tygři do zápasu nastupovali s jedinou změnou v sestavě, Adama Dlouhého nahradil Jan Plodek. Trenérům také stále nebyl k dispozici zraněný Michal Bulíř. Po několika minutách hry se osmělil Lakatoš, který si vybruslil zpoza branky a střelou z polootočky zkoušel překvapit Laca. To se mu nepodařilo. Následně se šelmy musely bránit chomutovské početní výhodě, kterou přečkaly bez inkasované branky.

V jedenácté minutě se do šance dostal Sklenář, jenž svou střelou z mezikruží Lašáka neprostřelil, a to i přestože mířil pod horní tyč. Na druhé straně se protlačil před Laca Jakub Valský, bekhendem ale chomutovského brankáře nepřekonal. Další velké šance přišly při první početní výhodě našeho mužstva. Nejprve Krenželok nezužitkoval pas zpoza branky, když ho velké příležitosti vychytal Laco a poté se Vondrka s Humlem dostali v oslabení do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný vypálil, ale trefil pouze tyč. Oba celky se tak rozcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nabídla ještě o něco ofenzivnější podívanou než úvodní dějství. Piráti si vytvořili tlak během přesilovky po vyloučení Dernera, Humlův pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Lašák, neprosadil se ani Skokan nebezpečnou ranou z mezikruží. Po ubráněném oslabení zase kombinovali v útočném pásmu Tygři. Nezabrala ani dělovka Ševce a ani pokus Šimka. Následně se šikovně uvolnil Stránský, který se od mantinelu protáhl až před Laca, i tentokrát byl úspěšnější maskovaný muž.

Dalším, kdo se mohl zapsat do listiny střelců, mohl být Poletín. Ten se zjevil při nestandardním počtu hráčů na ledové ploše a vyloučení Vantucha úplně sám před Lašákem. Dostal se k dorážce, ale gólman našeho mužstva fantastickým zákrokem pokus levého křídla čtvrté formace Pirátů zneškodnil. Když v závěru prostřední dvacetiminutovky ustál sérii střel přu přesilovce hostí i Ján Laco, bylo jasné, že si diváci na úvodní gól budou muset ještě počkat.

Třetí třetina přinesla vygradování děje. Po kličkované útočným pásmem nebezpečně zakončoval Růžička, o chvíli později pálil na opačné straně kluziště Krenželok. V obrovské příležitosti se ocitl ve 47. minutě Vitásek se Stránským, úspěšní ale v úniku proti samotnému brankáři nebyli. Na opačné straně navíc o chvíli později ujel obráncům Michal Vondrka a forhendovou kličkou poprvé překonal Lašáka.

Vzápětí navíc při vlastním oslabení dostal pas před branku Ivan Huml a nezaváhal. Tygři bojovali a při čtyřminutovém trestu Bližňáka se dostal do úniku Lakatoš i Bartovič, snížit se jim však nepovedlo. Definitivní rozsouzení výsledku mohl podat Poletín. Ten z podobné pozice jako Huml při druhé brance Pirátů přestřelil. Svěřenci trenéra Filipa Pešána zkoušeli zvrátit nepříznivý stav šesti bruslařích, nicméně gól nevstřelili.

Filip Pešán
„Zápas byl velmi bojovný a organizovaný z obou stran. Týmy si nedarovaly ani metr ledu, což jsme očekávali. Celá série taková bude a bude pokračovat dál. Rozhodlo to, že my jsme ve vyložených šancí, kdy jsme jeli sami na brankáře gól nedali a vzápětí jsme z podobné situace gól inkasovali. Rozhodlo tedy to, jaký z týmů promění první šanci. Byl to domácí tým, který přidal druhou branku možná trochu při podcenění situace v oslabení. Nicméně stav je 2:1 pro nás a ve středu budeme bojovat o třetí bod.“

Vladimír Růžička st.
„Zápas byl velmi vyrovnaný, stále to bylo 0:0 a bylo to o tom, kdo vstřelí první gól. Byli jsme trochu šťastnější, Michal Vondrka ujel a prosadil se. Bylo deset minut dokonce, Liberec zkusil odpovědět, víc otevřel hru a měli jsme štěstí, že jsme při oslabení podruhé skórovali. sem rád, že se nám povedlo vyhrát, za stavu 0:3 na zápasy by to pro nás bylo hodně složité. Takto žijeme a jsem rád, že jsme vyhráli.“