Tygři dobývali bránu Vervy marně. Z Litvínova se vrací bez vstřelené branky

Litvínov/Liberec - Své první venkovní utkání sehráli svěřenci trenéra Filipa Pešána na ledě Litvínova. V zápase bohatém na vyloučení byli nakonec úspěšnější domácí, kteří vsítili dvě přesilovkové branky. Liberečtí se oproti tomu neprosadili a vrací se domů bez bodu.

2. kolo, neděle 10. září 2017
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Jánský (V. Hübl), 44. Trávníček (Nicholls, M. Hanzl). Rozhodčí: Petružálek, Hodek – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 465. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 2:0.

HC VERVA Litvínov

Petrásek – Sörvik, Dietz, Gula, Kubát (A), K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl (A), F. Lukeš – Nicholls, M. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, J. Doležal

Will – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Jánošík, Derner, Mojžíš – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – Bartovič, Jašek, J. Stránský – Špaček, Vantuch, Hrabík

V úvodních minutách střetnutí byli aktivnější domácí, kteří zasypali brankáře Romana Willa nemalým počtem střel. Ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici Lukáš Jašek a liberecký maskovaný muž měl plné ruce práce. Všechny pokusy hráčů Vervy ovšem zlikvidoval. Liberečtí se následně začali postupně dostávat do tempa a převzali iniciativu. Do velké šance se dostal Petr Jelínek, jenž se ocitl sám před bránou. Na Michaela Petráska si ale nepřišel.

Poté našel Jan Ordoš svým perfektním pasem Martina Bakoše, který zkusil vypálit z voleje. Trefil však přesouvajícího se brankáře domácích. O několik okamžiků později neuspěl na druhé straně z podobné pozice Miloslav Hořava. Už od úvodní buly se jednalo o velmi vyhecované utkání, v druhé polovině první třetiny došlo už i na potyčku, když si to v bitce rozdal Ladislav Šmíd s Michalem Trávníčkem. Vzápětí si své názory vyměnili i Petr Jelínek a Daniel Sörvik. Žádnou větší šanci už ale diváci neviděli, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V čtyřiadvacáté minutě se sám mezi kruhy zjevil Jakub Černý, Roman Will ovšem předvedl další skvělý zákrok. Nakonec ale přeci jen kapituloval. Viktor Hübl našel svou přihrávkou výborně najetého Petera Jánského, jenž se prosmýkl kolem Dernera a poté kličkou do forhendu překonal libereckého gólmana.

Šanci na vyrovnání měl poté Jan Ordoš, jenže ani na dvakrát nepřekonal skvěle chytajícího Petráska. Domácí mohli vzápětí odskočit do dvoubrankového vedení, když se ke své odražené střele dostal Jiří Doležal. Romana Willa sice prostřelil, jenže mířil možná až moc přesně a trefil tyč! V závěru prostředního dějství svěřenci trenéra Filipa Pešána přečkali velmi nebezpečnou litvínovskou přesilovku a do třetí periody si tak odnesli ztrátu pouze jednoho gólu.

Na začátku závěrečné třetiny ale přišla další pohroma. A opět to bylo v početní výhodě Vervy. Puk se po střele Joshe Nichollse odrazil přímo na hůl Michala Trávníčka, jenž kotouč dorazil za brankovou čáru a vsítil druhou branku domácích. Další trefu mohl poté přidat Hanzl, který se proháčkoval až před Willa. Gólman Tygrů ovšem předvedl úspěšný zásah. O několik minut později stanul sám před Willem Nicholls, i on si na libereckém brankáři vylámal zuby.

Hráči z města pod Ještědem se i nadále snažili střetnutí aspoň zdramatizovat, jenže Litvínovští skvěle bránili a kontrolovali zápas. Ke konci zkoušeli Tygři i hru bez gólmana, domácí už si ovšem svůj náskok pohlídali. Liberečané nevstřelili na ledě Litvínova ani jednu branku a vrací se domů bez bodu.

Radim Rulík
„Bylo to velice bojovné utkání. Liberec měl hodně šancí, nás ale podržel gólman. Vše podpořila obětavá hra celého týmu. Proměnili jsme dvě přesilové hry, i když jsme je nesehráli úplně ideálně a šlo by je sehrát i lépe. Jsme rádi, že po nepovedeném zápase v Plzni jsme získali tři body a vyhráli. Takové utkání jsme potřebovali.“

„Při našich mítincích jsme se hodně soustředili na to, abychom byli disciplinovaní, ale pak máme 28 minut v menších trestech a dvě branky v početní nevýhodě, takže výstup z těch mítinků je nula. Zápas jsme si prohráli tím, že jsme neproměňovali své vyložené příležitosti. A totální nedisciplínou z naší strany.“