Liberečtí na Kohouty nevyzráli, Olomouci podlehli 0:3

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Olomouc - Bílí Tygři ve čtvrtém extraligovém kole nastoupili na ledě Olomouce. I přes to, že většinu zápasu měli Liberečtí územní převahu, nedokázali skórovat, a ze souboje s Kohouty tak odcházejí bez bodu.

4. kolo, pátek 15. září 2017
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Laš (J. Knotek), 42. Holec (Skladaný), 60. Burian (Ondrušek). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 18:23. Hráči utkání: Konrád - Lakatoš. Diváci: 3721. Průběh utkání: 3:0.

HC Olomouc

Konrád (Falter) – Dujsík, J. Galvas, L. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek – Laš, J. Knotek, Buc – Eberle, R. Vlach, Burian – Herman, Holec, Skladaný – Jergl, Strapáč

Will (Stezka) – Derner, Ševc, Šmíd, Pyrochta, Mojžíš, Jánošík – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – Bartovič, Jašek, J. Stránský – D. Špaček, Vantuch

Už po jedné odehrané minutě měli Bílí Tygři solidní šanci ke skórování. Jánošík byl ve vyložené šanci faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Slovenský obránce ale poslal puk těsně vedle tyče Konrádovi branky. Liberečtí pokračovali v aktivní hře. Ke střele od modré se dostal Ševc, olomoucký brankář ale zasáhl betonem. Po pěti minutách se osmělili i domácí. Will si ale poradil jak s nájezdem Holce, tak i s několika tečovanými střelami při přesilovce Kohoutů.

V závěru první periody si Liberec zahrál přesilovku. V ní zahrozil Bakoš, jehož dělovka těsně minula branku domácích, stejně tak jako střela Dernera o několik okamžiků později. Do šaten tak týmy odcházeli za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé dvacetiminutovky patřil domácím, kteří otevřeli skóre zápasu. V čase 20:17 se bekhendem prosadil Marek Laš po přihrávce Knotka - 1:0. Tygři se snažili o brzkou odpověď, ale Vantuchovu střelu do horního rohu zastavila Konrádova lapačka. Další příležitost měl Jelínek, který se v přesilovce protáhl až před branku Olomouce a jeho pokus minul její horní růžek jen o centimetry! Liberec získaval územní převahu a domácí vyráželi do nebezpečných brejků. Proti střelám Hermana i Holce byl ale Will připraven.

Jan Ordoš se probíjí k brance Kohoutů

Velikou šanci na srovnání skóre si Tygři vytvořili v poslední minutě druhé periody. Jelínek našel před brankou stojícího Dlouhého, ten byl ale tísněn a nedokázal přehodit beton Konráda. Olomoucký brankář vzápětí zlikvidoval i několik dorážek po střele Jelínka.

Třetí třetina měla podobný začátek jako ta druhá. Bohužel pro Liberecké zvýšila Olomouc skóre, když po levé straně pláchl Miroslav Holec a překonal Willa střelou na vzdálenější tyč - 2:0. Domácím nalil druhý gól krev do žil, ale Bílí Tygři neskládali zbraně. O korekci skóre se snažil Bulíř, jehož střelu Konrád vyrazil k Bakošovi. Ten pohotovým příklepem poslal puk zpátky na branku, ale i tentokrát byl olomoucký maskovaný muž úspěšnější.

Liberec se tlačil do ofenzivy stále více, ale domácí obrana odolávala. Neujaly se ani střely Jelínka a Lakatoše. V poslední desetiminutovce se hra přiostřila a k vidění byla i přesilovka Olomouce po pětiminutovém vyloučení kapitána Ševce. Tygři ovšem oslabení zvládli dobře a mohli se tak nadechnout k závěrečnému náporu na olomouckou branku.

Ani odvolání Willa na střídačku a hra v šesti hráčích v poli ale kýžený úspěch nepřinesla. Naopak, po návratu Willa do branky při vhazování v libereckém pásmu, se puk dostal k Vilému Burianovi, který tvrdou střelou uzavřel gólový účet zápasu - 3:0.

Lukáš Krenželok je obtěžován hned dvěma protihráči

Zdeněk Moták
„My jsme podali zodpovědný, bojovný výkon. Jestli chceme být úspěšní, tak musíme hrát takto. Důležité pro nás bylo to, že jsme dokázali v úvodu třetin dát branky. Pokud bych měl vypíchnout něčí výkon, byl by to Braňo Konrád, ten nás podržel. “

„ Do utkání jsme vstoupili slušně, měli jsme pár situací, které mohly skončit gólem, ale domácí přečkali první půlku první třetiny, dokázali získat zpět ztracené sebevědomí, kdežto my svou sílu ztráceli. Naprosto vyrovnaný zápas se překlopil na stranu domácích, kteří bojovali, byli disciplinovanější a dle mého názoru zaslouženě vyhráli.“