Tygři v závěru ztratili dvoubrankové vedení. Ze Zlína si nakonec odváží jeden bod

Zlín/Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána měli skvěle rozehrané utkání se Zlínem, nad kterým až do osmapadesáté minuty vedli od dva góly. Berani ovšem v povedeném závěru vyrovnali a obrat poté dokončili v nastaveném čase. Tygři si tak z Moravy vezou bod za prohru v prodloužení.

16.kolo, neděle 22. října 2017
3:2p
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Roberts Bukarts (Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc), 64. Honejsek - 21. L. Krenželok (Bulíř), 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, Novák - Toševjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 443. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 0:2.

PSG Berani Zlín

Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Petran, Gazda – Fořt, P. Sedláček, Okál – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Kubiš, Fryšara, J. Ondráček – Rihards Bukarts, Popelka, Klhůfek

Will – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner – Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach

Utkání začalo v opatrnějším tempu a obě mužstva se v úvodu zápasu spíše oťukávala. Do první větší šance se dostal až v sedmé minutě Jiří Ondráček, jenže svou bekhendovou střelou minul libereckou bránu a Roman Will nemusel zasahovat. Následně si svěřenci Filipa Pešána vyzkoušeli přesilovou hru, ta se jim ovšem nepovedla vůbec podle představ.

Početní výhoda ale Tygry nabudila a od poloviny první třetiny začali získávat převahu na svou stranu. Ve dvanácté minutě rozjeli Severočeši slibnou kombinaci, která ovšem ztroskotala na Liboru Kašíkovi. Následně se jedovatou střelou od modré prezentoval Ladislav Šmíd, ani on však zlínského gólmana nepřekonal. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vlétli Liberečtí jako uragán. Už po půl minutě hry nahodil Michal Bulíř kotouč do brankoviště, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Lukáš Krenželok, který bekhendem překonal Libora Kašíka a otevřel skóre zápasu. O třiadvacet vteřin později už to bylo o dva góly! Ladislav Šmíd vypálil od modré čáry a v následující tlačenici před Kašíkem se puk odrazil na hůl Tylera Redenbacha, který obloučkem přehodil beton ležícího brankáře Beranů a poslal Tygry do dvoubrankového vedení.

Tým z města pod Ještědem se poté musel několikrát bránit v menším počtu hráčů. Obrana našeho mužstva ovšem fungovala bezchybně a pokud už jí Moravané překonali, situaci zachránil Roman Will. Liberecký maskovaný muž se obzvlášť blýskl v polovině utkání, když fantastickým zákrokem vychytal Pavla Sedláčka, který po nahrávce Zdeňka Okála zakončoval do odkryté klece. V závěru prostřední periody mohli domácí snížit ve vlastním oslabení, jenže v situaci dva na jednoho přihrál Jiří Ondráček svému spoluhráči nepřesně.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky si do slibné střelecké pozice vybruslil Michal Popelka, jeho bekhendový pokus ovšem zlikvidoval jistým zásahem Roman Will. Berani se i nadále snažili o zdramatizování zápasu. Nejblíže brance byl Jakub Ference, který mířil možná až moc přesně a svým jedovatým projektilem trefil levou tyč Willovy svatyně!

V padesáté minutě se v početní výhodě Zlína dostal Tomáš Žižka do samostatného úniku, i on si ale na skvělém Romanu Willovi vylámal zuby. Vzápětí si Moravané zahráli další přesilovou hru, ani tentokrát se ovšem neprosadili.

Nakonec se to domácím přeci jen povedlo. Ševci už v sedmapadesáté minutě odvolali Kašíka a při hře s šesti hráči v poli snížili. David Šťastný poslal kotouč na Rebertse Bukartse, jenž se napřáhl na modré a svou tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Následně zkusili Zlínští další power-play a po drtivém tlaku vyrovnali! Ralfs Freibergs využil zmatků v libereckém brankovišti, dotlačil puk za čáru a šestnáct sekund před koncem vyrovnal na 2:2.

V prodloužení mohl rozhodnout Petr Jelínek, jenž měl před sebou úplně odkrytou bránu, v rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil hokejku. O několik okamžiků později se dostali domácí do protiútoku, ve kterém Freibergs přihrál najíždějícímu Antonínu Honejskovi a ten nechytatelnou ranou pod břevno vystřelil Beranům bonusový bod.

„Odehráli jsme výborný zápas, po celou dobu jsme byli o chlup lepší. Měli jsme zvýšit své vedení, jenže se nám nepodařilo proměnit šance. Domácí pak k sáhli odvážnému tahu, který jim vyšel. Prodloužení? To už bylo jen potrestání za to všechno. Vybíráme si daň za předchozí úspěšné ročníky.“