Skvěle! Tygři pěti góly sestřelili druhý Třinec a připisují si důležité body

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána předvedli proti Ocelářům velmi dobrý výkon a připsali si tak cenný skalp druhého týmu tabulky. Utkání navíc odchytal Jaroslav Janus, který si tak odbyl vítěznou premiéru v tygřím dresu!

19.kolo, pátek 03. listopadu 2017
(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Bakoš (L. Krenželok), 12. Lakatoš (Ordoš, Jašek), 27. Lakatoš (Bakoš), 29. P. Jelínek (Kolmann), 42. J. Stránský – 8. M. Doudera (Krajíček), 27. Mikulík (Martin Růžička). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 5 849. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.

Janus – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Pyrochta – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Lakatoš – J. Stránský, D. Špaček, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Hrabík

HC Oceláři Třinec

Hrubec (29. Strmeň) – Krajíček (C), M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička (A), Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Chmielewski, O. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala

Bílí Tygři vstoupili do utkání s Oceláři nejlépe, jak mohli. Už po sedmadevadesáti vteřinách hry totiž se totiž Martin Bakoš chopil ve středním pásmu kotouče, projel mezi všemi hráči Třince a střelou do šibenice překonal Šimona Hrubce. O chvíli později to mohlo být už o dvě branky, když se po Pyrochtově střele odrazil puk na hokejku Dominika Lakatošove. Ten však ze slibné pozice minul hostující svatyni.

V osmé minutě si Slezané vytvořili menší tlak. Lukáš Krajíček přihrál na modrou čáru Milanu Douderovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal stav utkání na 1:1. Svěřenci trenéra Filipa Pešána si ale vedení vzali o několik okamžiků zpět! Jan Ordoš přenechal při přesilové hře kotouč Dominiku Lakatošovi, jenž si sjel před bránu a bekhendovým zakončením procedil kotouč za Hrubcova záda.

Domácí celek si v závěru první třetiny vyzkoušel druhou početní výhodu a nesehrál jí vůbec špatně. Nejdříve dvakrát pálil od modré Adam Jánošík a následně se po pěkné kombinaci sám před bránou ocitl Petr Jelínek. Strážce třinecké svatyně ovšem zůstal pro tentokrát nepřekonán.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky putoval na trestnou lavici Daniel Špaček a hosté svou první přesilovku v zápase využili. Jaroslav Janus neudržel střelu Martina Růžičky, načež se kotouč odrazil na hůl Milana Mikulíka, který jej dotlačil za brankovou čáru. Naše mužstvo ale po sedmnácti vteřinách přispěchalo s odpovědí. Po dělovce Filipa Pyrochty poskakoval održaný puk před brankou Ocelářů, až se jej ujal Dominik Lakatoš a zblízka propálil bezmocného Šimona Hrubce.

Netrvalo dlouho a Home Credit aréna se počtvrté radovala! V přečíslení dva na jednoho se Petr Jelínek rozhodl pro samostatné zakončení a povedenou ranou mezi betony nedal Šimonu Hrubcovi sebemenší šanci. To už bylo na brankáře hostů příliš, a tak přenechal své místo Janu Strmeňovi.

Petr Jelínek se o chvíli později dostal do samostatného úniku, jenže na nového strážce třinecké svatyně si nepřišel. Šanci na snížení měl poté Vladimír Svačina, který se dostal až před Jaroslava Januse. Ten však předvedl skvělý zákrok a nedovolil Svačinovi skórovat.

V úvodu záverečného dějství se Jan Stránský chopil v obranném pásmu kotouče, ujel všem svým pronásledovatelům a povedenou kličkou do forhendu vsítil pátou branku domácích. Hráči s červeným drakem na dresech se poté i nadále snažili zdramatizovat utkání, jenže obrana Tygrů fungovala bezchybně.

Nakonec se ale Třinečtí dočkali, když v oslabení stanul po přihrávce Milana Mikulíka sám před Janusem Marian Adámek, který z první propálil libereckého gólmana a snížil na rozdíl dvou branek. Vzápětí to mohlo být už jen o gól! Milan Mikulík se dostal do samostaného úniku, v něm si však na skvěle chytajícím Janusovi vylámal zuby. Tři minuty před koncem odovolali Oceláři brankáře a zkoušeli hru s šesti hráči v poli. Žádná branka už ale do závěrečné sirény nepadla. Bílí Tygři po fantastickém výkonu porazili druhý Třinec a připsali si do extraligové tabulky tři důležité body!

Filip Pešán
„Dnes jsme byli hladoví. Na zápas jsme se připravovali, poslední dvě kola viselo vítězství na vlásku. Jsem rád, že jsme vyhráli. V některých kritických chvílích nás podržel brankář Jaroslav Janus. Byli jsme hladovější a o trochu důraznější než Třinec. Šestým hráčem na ledě bylo rozhodně domácí publikum, kterému chci poděkovat. V závěru se sice s námi fanoušci strachovali o výsledek, ale jinak byli fantastičtí.“

Marek Zadina
„Do zápasu jsme vstoupili špatně. Nebyli jsme dobře připraveni. Dostali jsme první gól, kdy jeden hráč Liberce projel mezi pěti našimi. To se nesmí stávat. Utkání se začalo vyvíjet. Sice jsme dvakrát dokázali srovnat skóre, jenže dvacet vteřin po naší druhé brance jsme opět inkasovali. To byl rozhodující moment zápasu. Musíme si přiznat, že Tygři byli lepší. Jejich hráči byli hladovější po výhře a šli si za tím. Nám akorát zbývá pogratulovat soupeři, tři body si zasloužil.“

19.kolo, pátek 03. listopadu 2017
(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Oceláři Třinec