Tygři si připisují další body! Napínavou přestřelku se Spartou rozhodl v prodloužení Adam Jánošík

Liberec - Přímý souboj dvou sousedů z extraligové tabulky nabídl zajímavou přestřelku. Obě mužstva se po celých šedesát minut přetahovala o vedení a utkání nakonec dospělo až do prodloužení. V něm byli šťastnější Bílí Tygři, kteří si připsali dva body a poskočili na postupové pozice.

21.kolo, středa 15. listopadu 2017
5:4p
(1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. P. Jelínek (Jašek), 36. Bulíř (Bakoš), 48. Bulíř (Derner), 48. Bartovič (Ševc, Havlín), 61. Jánošík (Bakoš) – 12. Pech (Forman, P. Vrána), 33. Říčka (Kudrna, Kalina), 46. Říčka (Tomáš Dvořák, Saponari), 51. Forman. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 944. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4

Janus – Havlín, Ševc (C), Kolmann, Jánošík (A), Pyrochta, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Lakatoš, Redenbach, Ordoš – Bartovič, J. Stránský, J. Vlach

Honzík – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček, Nedomlel – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, P. Vrána, J. Hlinka – Saponari, Reichenberg, Říčka – Rousek, Černoch, Smejkal

Tygři vlétli do utkání se Spartou jako uragán. Už po patnácti vteřinách hry Lukáš Jašek vybojoval za bránou kotouč a poslal jej na úplně volného Petra Jelínka, jenž z bezprostřední blízkosti propálil brankáře Davida Honzíka. O několik minut později připravil Lukáš Jašek další šanci, když v přečíslení dva na jednoho vybídl k zakončení Lukáše Krenželoka. Ten ale svým bekhendovým pokusem minul sparťanskou bránu.

Liberečtí následně ubránili oslabení a po jeho skončení málem podruhé udeřili. Střelu Jana Stráského vyrazil Honzík pouze před sebe a k puku se dostal Martin Ševc, který ovšem ani na podruhé strážce hostující svatyně nepřekonal. Poté dostali Pražané k dispozici další početní výhodu a tentokrát už se prosadili. Pokus Miroslava Formana sice ještě stačil Jaroslav Janus zneškodnit, jenže na dorážku Lukáše Pechauž byl krátký.

Vzápětí se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, při kterém střelec prvního gólu Sparty přihrál Miroslavu Formanovi. Ten zkusil vypálit z první, Jaroslav Janus se ovšem stačil přesunout a skvělým zákrokem udržel nerozhodný stav. Do kabin se tak po první třetině šlo za stavu 1:1.

Prostřední dvacetiminutovku začali aktivněji Středočeši. V sedmadvacáté minutě se Lukáš Vrána po nahrávce Jaroslava Hlinky dostal do samostatného úniku a zkusil střelu do pravého horního rohu, kterou Jaroslav Janus jen tak tak stačil vyrazit ramenem. V polovině utkání putoval na trestnou lavici za sekání Milan Bartovič a hosté nabídnutou přesilovkou opět nepohrdli. Robert Říčka využil clony před libereckým brankářem a dělovkou od modré čáry se trefil přesně pod břevno.

Netrvalo ale dlouho a Tygři se dočkali vyrovnání. Martin Bakoš posunul v útočném pásmu kotouč na Michala Bulíře, jenž bekhendovou střelou propasíroval puk mezi betony Davida Honzíka a srovnal stav utkání na 2:2. V závěrečných minutách druhého dějství se vyznamenal Jaroslav Janus, který nejdříve zneškodnil samostatný únik Jaroslava Hlinky a o několik okamžiků později špičkou lapačky vytěsnil tvrdou ránu Miroslava Formana.

V závěrečné třetině si do slibné střelecké pozice sjel Lukáš Pech, svou střelou z mezikruží si ale na Januse nepřišel. Poté ovšem Robert Říčka ujel všem svým pronásledovatelům a tváří v tvář Janusovi poslal kotouč do sítě. Vedení však Spartě vydrželo pouhých sedmnáct vteřin! Lukáš Derner vyslal od modré projektil na Davida Honzíka, jenž kotouč vyrazil přímo na hůl Michala Bulíře a ten jej dorazil za brankovou čáru.

Hned po následném vhazování přihrál Martin Ševc Milanu Bartovičovi, který zavezl puk do útočné třetiny a nechytatelnou ranou z pravého kruhu překonal Davida Honzíka. Sparťané ale vzápětí opět srovnali krok. Ve skrumáži před Janusem se nejlépe zorientoval Miroslav Forman, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru a vstřelil čtvrtý gól Pražanů. Do závěrené sirény už žádná branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm nejdříve Petr Kalina trefil tyč, načež se Severočeši dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Adam Jánošík nechytatelnou ranou poslal kotouč do sítě a vystřelil Tygrům bonusový bod.

„Vydařil se nám vstup do zápasu. Chtěli jsme Spartu zatlačit, což se nám povedlo. Poté jsme opět udělali nesmyslné fauly a hosté se v přesilovkách dostali do hry. Troufnu si tvrdit, že Pražané byli po většinu střetnutí o chlup lepší. My jsme ale bojovali a s chutí utkání zlomit jsme došli až do prodloužení, ve kterém jsme byli o něco šťastnější než Sparta.“

Jaroslav Nedvěd
„Jednoznačně jsme zaspali začátek. V patnácté vteřině jsme dostali gól a deset minut jsme byli pod tlakem. Poté jsme se z toho oklepali a začali hrát hokej, s kterým jsme se chtěli prezentovat. Od té doby to byl podle mě z obou stran parádní zápas, diváci určitě viděli nadstandartní extraligové utkání. Střídaly se šance a přetahovali jsme se se soupeřem o vedení. Dělba bodů byla zasloužená. Tradičně se nám nepovedlo prodloužení, na tom budeme muset zapracovat. Sice bodujeme, jenže jeden bod ve třech střetnutích po sobě je málo.“