Liberec po letech porazil Jihlavu! Janus zazářil čistým kontem

Date of publication Author Jan Kousal

Jihlava/Liberec - První setkání hokejové Jihlavy a Bílých Tygrů po více než dvanácti letech skončilo triumfem týmu z Podještědí. První tříbodový zisk šelem z venkovního zápasu v sezóně zajistili Petr Jelínek, Jan Ordoš a především bezchybný brankář Jaroslav Janus, který za Liberec vychytal svou první nulu.

24.kolo, úterý 21. listopadu 2017
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 7. P. Jelínek (J. Vlach), 29. Ordoš (Redenbach). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3, navíc Seman (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 691. Střely na branku: 22:27. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava

Škarek – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Ulrych, Šidlík, D. Váňa – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Čermák, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A)

Janus – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Skalpem úřadujícího mistra povzbuzení Tygři vstoupili do utkání na Horáckém zimním stadionu velmi aktivně a brzy se ujali vedení. Jaroslav Vlach si u levého mantinelu pohrál s obráncem Dukly, předložil kotouč rozjetému Petru Jelínkovi a ten s chirurgickou přesností zakončil k tyči jihlavské brány.

Ještě do přestávky to klidně mohlo být o dvě branky. Namlsaný Jelínek ujel spolu s Lakatošem do přečíslení dva na jednoho, které první střelec utkání zakončoval individuálně. Brankář Škarek však Duklu podržel, což platilo i v samotném závěru dvacetiminutovky, kdy po chybě svých spoluhráčů čelil samostatnému nájezdu Michala Bulíře.

O zajímavé momenty nebyla nouze ani ve druhé třetině. Vstříc Janusově bráně už už pádil Tomáš Kubalík, kterého čistým způsobem na poslední chvíli dokázal odzbrojit Jan Stránský. A pak přišel druhý úder! Redenbach ve středním pásmu posunul kotouč do jízdy Janu Ordošovi, ten se natlačil před exlibereckého beka Davida Kajínka a rázem byl sám před Škarkem. Jihlavského gólmana si šikovný útočník vychutnal forhendovou kličkou.

Jaroslav Janus rozehrává

Hokejisté z Vysočiny to v žádném případě nezabalili, jenže od vstřelení branky je mnohdy dělilo jen pár centimetrů. Dvakrát nebezpečně pálil Stříteský a velké starosti nadělal liberecké obraně také tečovaný pokus Anděla, Janusova klec ale byla pro Jihlavu zakletá.

Ve třetí části si svěřenci Filipa Pešána svůj náskok pečlivě hlídali a Duklu takřka k ničemu nepustili. Sami naopak mohli přidat další gól. Z bezprostřední blízkosti zakončoval v početní výhodě Jašek, Škarek se ale roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil.

Příliš mnoho nechybělo ani k druhé brance Marka Kvapila v libereckém dresu. Ten dostal namazáno od zadáka Váni a řítil se sám na jihlavskou klec. Přestože si Škarka dobře roztáhl, se skórem nepohnul. Vadit mu to však nemuselo. Bílí Tygři totiž vedení udrželi a radovali se z první venkovní výhry za tři body v sezóně, díky níž upevnili svoje postavení v elitní desítce extraligy.

František Zeman
„Utkání se mi hodnotí velice těžce. Za poslední tři zápasy jsme vsítili pouze jednu branku. Na gól se ohromně nadřeme a defacto soupeři v každém zápase darujeme naší chybou na obranné modré čáře šanci. Zkušený tým, jakým Liberec je, ji dokázal zase využít. Přestože jsme si nějaké šance vypracovali, tak nám puk letí dva tři centimetry vedle tyčky. Štěstí se k nám zatím točí zády“

Filip Pešán
„Odehráli jsme velmi organizovaný bojovný zápas. Základ zápasu položili starší zkušení hráči, kteří byli vzorovým faktorem. Hráli jednoduchý účelný hokej podpořený výborným výkonem brankáře Januse. I když domácí byli aktivní, snažili se tlačit do brány, tak jsme zápas organizovanou hrou zaslouženě zvládli.“

24.kolo, úterý 21. listopadu 2017
(0:1, 0:1, 0:0)