Zápas okořeněný férovou bitkou zvládla lépe Plzeň. Tygři lídrovi podlehli 2:5

Date of publication Author KR

Liberec - Teprve podruhé v sezóně Tygři na domácím ledě padli. Znovu se o přerušení série příznivých výsledků postaral lídr tabulky, utkání s Plzní okořenila pravá "kanadská" bitka mezi Ryanem Hollwegem a Patrikem Maierem.

25.kolo, pátek 24. listopadu 2017
2:5
(0:0, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 57. M. Kvapil (Havlín, P. Jelínek), 60. Bulíř (P. Jelínek, M. Kvapil) – 28. Čerešňák, 39. Mertl (Kratěna, Gulaš), 47. Mertl (Kratěna), 49. Stach (Indrák), 58. Mertl. Rozhodčí: Hejduk, Souček – Rampír, Klouček. Vyloučení: 7:6 navíc Vlach (LIB) + Maier (LIB) + Hollweg 10 minut hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 976.

Janus (49. Will) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – J. Stránský, Redenbach, Ordoš – Lakatoš, Bližňák, J. Vlach

HC Škoda Plzeň

M. Svoboda – Jones, J. Kindl, L. Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Gulaš (C), Mertl, Kratěna – Indrák (A), Kracík, Stach – Straka, Preisinger, D. Kindl – Hollweg (A), Kodýtek, Schleiss

Utkání už od začátku splňovalo očekávané parametry. Oba celky se nebály přitvrdit, což značně ovlivnilo počet častí v úvodních minutách. Přeci jen ale málem zvedl diváky ze sedadel šikula Ordoš. Ten se elegantní stahovačkou postaral o obelhání dvou obránců a nečekaně se prokličkoval až před překvapeného Svobodu. Gól z šance nakonec nebyl, ale akce to byla nadmíru pěkná. Ozvali se i Indiáni a konkrétně Petr Straka. Ten se svou příležitostí na rozdíl od libereckého útočníka až tak nezabýval a jednoduše poslal puk na Januse. Trefil vzdálenější tyč.

V patnácté minutě se ještě připomněl Bulíř, který dostal zpozabrankovou nabídku od Bakoše, první třetina ale patřila brankářům a ten plzeňský byl u své tyče včas. Prostřední část nabídla hned na začátku dva momenty, při kterých kotouč poletoval kolem Svobody. Nicméně Lakatoš se Krenželokem své příležitosti nevyužili, když puk za již ležícího gólmana dopravit nedokázali.

Možná i z tohoto důvodu přišel soupeřův trest. Západočeši převzali iniciativu, nejprve Kratěnův zkušený průnik defenzivou našeho celku zastavil skvělým zákrokem Janus, pak vystřelil od modré Peter Čerešňák, liberecký brankář na pokus kvůli cloně neviděl a hostující střídačka se poprvé radovala.

Tygři bojovali. Do velké šance se po Ordošově pasu dostal Martin Bakoš, jeho otočka zakončená ranou z bekhendu ale branku minula. Následně se provinil faulem Martin Ševc a Indiáni měli k dispozici přesilovou hru. Po pohledné kombinaci Gulaše, Kratěny a zakončujícího Tomáše Mertla zvýšili své vedení na dvoubrankové.

Šelmy tak měly v závěrečném dějství nelehký úkol: vstřelit lídrovi minimálně dvě branky. Šanci na snížení rozdílu měl Jelínek, nicméně na plzeňského brankáře si nepřišel. Poté Jaroslav Vlach svedl pěstní souboj s Davidem Kvasničkou, který Tygry poslal do oslabení. A Západočeši ukázali, že početní výhody sehrávat umí.

Tomáš Mertl procedil puk mezi výstrojí Januse. O chvíli později to s naším mužstvem vypadalo ještě hůř, do útočného pásma si chytře najel David Stach, využil mezery mezi beky a táhlou ranou skóroval.

Na ledě si poté ve férové kanadské bitce rozdali nespočet ran Hollweg s Maierem. A libereckou střídačku souboj viditelně nabudil a nakonec se dočkala i gólového úspěchu. Zblízka překonal Svobodu Marek Kvapil. Tygři vyzkoušeli ještě hru bez brankáře, na levé straně ukořistil kotouč Tomáš Mertl a dovršil hattrick. V poslední minutě ještě jednou rozradostněl halu Michal Bulíř, na výsledku ale již tato trefa nic nezměnila.

„Nastoupili jsme s obrovským respektem k soupeři, nedokáži si to vysvětlit, přitom z posledních sedmi soutěžních zápasů jsme šest vyhráli, ať už v základní hrací době nebo prodloužení. Stále tedy nevidím důvod, proč byl náš respekt tak velký. Opět se ukázala naše slabá stránka oslabení, Plzeň vstřelila ze tří přesilovek dvě branky. Šla do jasného trháku a v závěru jsme neměli ani sílu, ani šťávu duel otočit, byť jsme se pokoušeli všemi možnými prostředky. Plzeň si velmi zkušeně a zaslouženě zápas pohlídala.“

Jiří Hanzlík
„Zápas se mi hodnotí velmi dobře, protože jsme sehráli z pohledu taktiky a defenzivy velmi dobré utkání. První třetina byla taková oťukávací, rozhodovalo to, který tým vstřelí první gól. Vstřelili jsme ho my a myslím, že od té doby jsme byli maličko nebezpečnějším týmem, dařilo se nám své šance proměnit a vezeme si do Plzně tři body.“