Dramatická bitva s dvoubodovou tečkou! Tygři po nájezdech zdolali Hradec Králové

Liberec - Utkání s Hradcem Králové přineslo pořádné drama. Tygři dvakrát vedli o tři góly, přesto Mountfield dvakrát srovnal. Nakonec tak zápas došel až do nájezdů, v nichž rozhodl přesnou ranou mezi betony Tyler Redenbach.

27.kolo, pátek 01. prosince 2017
5:4sn
(3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Ordoš (P. Jelínek), 4. P. Jelínek (M. Kvapil, Ordoš), 6. M. Kvapil (Bakoš), 36. Jánošík, rozh. nájezd Redenbach – 17. Cingel (Graňák), 37. Cingel, 39. Červený (Jaroslav Bednář, Koukal), 43. Cibulskis (Červený, Cingel). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 794. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Janus (41. - 65. Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – Jašek, Redenbach, J. Mikyska – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach.

Mountfield HK

Rybár (6. J. Pavelka) – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler (A), Dragoun, Berger – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal (A), Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář.

Vstup do utkání vyšel Bílým Tygrům na jedničku. Stačilo devatenáct sekund, aby se na konci zdařilé kombinace zcela sám před brankou prosadil Jan Ordoš a poslal náš tým do vedení. Na konci čtvrté minuty pro změnu předvedla první formace takřka na chlup stejnou akci, jen na jejím konci stál Petr Jelínek, který opět pohotově zavěsil.

A to stále nebylo vše. O necelé dvě minuty později stál na konci přesilovkové kombinace Marek Kvapil a přesnou ranou z levého křídla propálil Rybára potřetí. Královéhradecký brankář se po třetím zásahu během necelých šesti minut rozhodl raději přenechat své místo náhradníkovi Pavelkovi.

Jan Ordoš v souboji s hradeckým hráčem

Po úvodní smršti se hra poněkud uklidnila. Zvýšit mohl dělovkou od modré Jánošík, toho však Pavelka vyrážečkou vychytal. Až v závěru prvního dějství se Hradci se štěstím podařilo vrátit do hry. Lukáš Cingel obkroužil branku a poslal puk skrz liberecké brankoviště, kde ho smolně tečoval do sítě Adam Jánošík.

Za stavu 1:3 se hostujícímu celku vstupovalo do druhého dějství přeci jen o něco optimističtěji. Nabuzený Mountfield se vrhl do útoku a vytvořil si řadu zajímavých šancí, nicméně Džerinš v největší z nich minul odkrytou branku. Nakonec to tak byli opět Tygři, kdo se prosadil. Adam Jánošík napřáhl k dělovce od modré a uklidil kotouč pod víko.

Hradečtí ale opět zareagovali, tentokrát pro změnu poněkud spornou brankou. Lukáš Cingel najížděl z pravého křídla do brankoviště, vlétl do brankáře a zároveň dostal kotouč do sítě. Rozhodčí bez dlouhého váhání branku uznal. Jako by se do hry Tygrů vkradla nekoncentrovanost, vzápětí prošel až příliš snadno obranou Rudolf Červený a propálil Januse.

Michal Bulíř se dere za pukem

Do třetí třetiny naskočil do brankoviště namísto Jaroslava Januse Roman Will. Ani ten ale nemohl nic dělat s přesnou ranou Oskarse Cibulskise, která zapadla k levé tyči. Rázem bylo srovnáno. Mohlo být dokonce ještě hůř, když sám před brankářem zůstal Cingel, Will ho však betonem parádně vychytal.

Tygři málem opět strhli vedení na svou stranu v přesilové hře, když Kvapil prudkou ranou orazítkoval břevno. Vzápětí si sice Pešánovi svěřenci vytvořili tlak, ani ten ale nekorunovali kýženou brankou. Po remíze 4:4 v základní hrací době tak utkání dospělo až do prodloužení.

Při hře tři na tři se brzy do šance dostali Ordoš s Kvapilem, Pavelka ale udržel puk před čárou. Vzápětí Tygři ubránili oslabení tři proti čtyřem a šlo se do nájezdů. V nich se postupně prosadili Marek Kvapil a Tyler Redenbach, jehož zásah byl nakonec rozhodující. Bílí Tygři si tak ze strhující bitvy s Hradcem odnesli dva body.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a šťastně. Rychle jsme vstřelili tři branky, ale pak Hradec převzal iniciativu. Trošku je nakopla výměna brankáře, navíc snížili na 1:3 a dostali se do hry. Druhá půlka zápasu i prodloužení už byly vyrovnané. Nakonec jsem rád, že jsme tak kvalitního soupeře obrali o body a zvítězili jsme po nájezdech.“

Václav Sýkora
„Bylo to dramatické utkání s pro nás tím nejhorším možným začátkem. Připravovali jsme se na to, že na nás domácí vletí, ale vůbec jsme to nezvládli. Nakupily se nám tam zbytečné chyby a rázem jsme prohrávali 0:3. Troufám si říct, že jsme od druhé poloviny měli navrch. Bylo důležité, že jsme už v závěru první třetiny snížili na 1:3, poté jsme ve druhém dějství snížili a třetí třetina už byla vyrovnaná. Prakticky každý tým mohl strhnout výhru na svou stranu, nakonec se štěstí v nájezdech přiklonilo na naši stranu. “