Ani dva góly v power-play nestačily, Tygři ve Zlíně prohráli 3:4

Zlín - Tygři na Zimním stadionu Luďka Čajky v závěru utkání mohutně dotahovali, ztrátu 0:4 už ovšem zvrátit nedokázali. Postupně se sice díky dvěma brankám v power-play dostali na dostřel jediné branky, k bodům to ale nestačilo.

29.kolo, pátek 08. prosince 2017
4:3
(3:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Roberts Bukarts (Honejsek), 15. J. Ondráček (Gazda), 16. Freibergs (Fořt, Kubiš), 33. Okál (Žižka) – 35. M. Kvapil (Bakoš, D. Špaček), 53. L. Krenželok (M. Kvapil), 58. P. Jelínek (M. Kvapil, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Svoboda - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Špaček (LIB) 10 min za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 008. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Freibergs, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda, Petran, M. Novotný – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – O. Veselý, Fořt, Kubiš – J. Ondráček, Fryšara, Šťastný – Illo, P. Sedláček, Klhůfek.

Will (od 16. Janus) – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek, Bakoš – M. Kvapil, Redenbach, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach.

Tygři do utkání vstoupili poměrně aktivně a hned v úvodu si vytvořili několik šancí. Přesto to byl domácí Zlín, který šel v osmé minutě do vedení. Roberts Bukarts prokázal důraz v brankovišti, dostal se k odraženému puku a skóroval do odkryté branky. Vzápětí mohli jít Berani už do dvoubrankového vedení, Klhůfka ale parádně vychytal Will a Honejsek trefil tyč.

Poté následovala černá dvouminutovka. Nejprve Gazdovo nahození tečoval Jiří Ondráček a zvýšil, jen o 63 později pak Ralfs Freibergs dostal příliš prostoru v brankovišti a v jízdě doklepl odražený kotouč za bezmocného Willa. To bylo na brankáře Tygrů příliš a přepustil své místo Jaroslavu Janusovi.

Roman Will se natahuje po kotouči

Druhé dějství přineslo hned v úvodu řadu šancí. Freibergs se dostal do samostatného úniku, ale Janus ho parádním zákrokem vychytal. Na druhé straně se Kvapil, Redenbach a Krenželok postupně snažili překonat Libora Kašíka, ten však odmítal inkasovat a Berani díky němu drželi tříbrankové vedení.

Po polovině zápasu ho dokonce navýšili. Opět za to mohl nedůraz v brankovišti, kde zůstal nehlídaný Zdeněk Okál, na hokejku se mu od zadního mantinelu odrazil kotouč a zkušený útočník neměl se skórováním problém. Tygry dostala do hry alespoň přesilovková branka, když Bakoš přiklepl Marku Kvapilovi a ten z levého kruhu propálil Kašíka, přesto vypadalo skóre 1:4 děsivě.

Lukáš Derner se přetlačuje s hráčem Zlína

Třetí třetina se nesla v duchu dlouhého obléhání zlínské branky. To k žádnému velkému úspěchu nevedlo, a tak kouč Filip Pešán sáhl k velmi netradičnímu kroku. Už více než deset minut před koncem odvolal brankáře Januse a Tygři rázem hráli v šesti. To se vzápětí vyplatilo, když v 53. minutě odskočil puk v mezikruží přímo na hokejku Lukáše Krenželoka, který se z dobré pozice nemýlil.

Tlak se stupňoval. Zdálo se, že vyloučení Daniela Špačka přeruší liberecké šance, ale i v něm to náš tým zkusil v power-play. Krátce po návratu Špačka z trestné lavice se dočkali Tygři třetího zásahu, když Petr Jelínek zužitkoval parádní Kvapilovu přihrávku a z mezikruží prostřelil Kašíka. Rázem bylo z utkání drama. Zlínští však přepli do plně defenzivního módu a další gól ani před pokračující power-play nedovolili. Náš tým tak ani přes skvělý závěr na body nedosáhl.

„Vstoupili jsme do zápasu velmi špatně, domácí hráli jednoduchý a účelný hokej, který na nás platil. Dostali jsme zbytečné branky. Těžko se mi hledají pozitiva, sice jsme se ke konci pokoušeli o nemožné, ale nevyšlo to. Od poloviny utkání jsme sice Zlín mírně přehrávali, zkusili jsme udělat všechno, za prvních patnáct minut jsme si ale výhru nezasloužili.“

Martin Hamrlík
„Měli jsme v úvodu štěstí, že jsme proměnili šance. Vedení o čtyři góly vypadalo jednoznačně, ale soupeř málem dokázal neskutečné. Mačkali nás, hrálo se skoro pořád u nás, závěrečná třetina bylo čekání na konec.“