Duel s Piráty dospěl až do prodloužení, v něm se Tygři museli smířit s bodem

Liberec - Přetahovaná až do samotného konce. Tak vypadal duel Bílých Tygrů s chomutovskými Piráty. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž v přesilové hře přisoudil hostujícímu celku dva body Vladimír Růžička.

33.kolo, úterý 26. prosince 2017
2:3p
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:2)

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 096. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Havlín, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – J. Stránský, Redenbach, Ordoš – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Jašek.

Piráti Chomutov

Š. Lukeš (Pavlát) – Valach, Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Koblasa – J. Havel, V. Růžička (A), Sklenář – Chrpa, Chlouba, Poletín – Hlava, Šťovíček, A. Dlouhý.

Bílí Tygři do utkání vstoupili aktivně. Slibně vypadal Redenbachův průnik, když se kanadský forvard prodral až před Lukeše, jeho následná přihrávka směrem ke Kvapilovi byla nepřesná. V osmé minutě už ale Home Credit Arena explodovala radostí. Petr Jelínek tečoval Lakatošovo nahození a kotouč o tyčku zapadl do sítě.

Hosté se ale nenechali zahanbit. Dělovku Valacha ještě zlikvidoval Roman Will vyrážečkou, na přesnou ránu Romana Chlouby už byl ovšem krátký a rázem bylo vyrovnáno. V samotném závěru třetí třetiny se sice podruhé prosadil Jelínek, ovšem až po přihrávce rukou Dominika Lakatoše, tato trefa tak nemohla platit. Tygři si tedy do druhé třetiny přenesli alespoň takřka minutu přesilovky pět na tři.

V souboji Lukáš Vantuch

Ani přes výrazný tlak ji ovšem náš tým nezvládl využít. Vzápětí se do zajímavé šance probili Piráti, ale Koblasa trefil pouze Willův beton. Jánošíkova dělovka z mezikruží pro změnu nechala pouze vyniknout Štěpána Lukeše v chomutovské brance. Zajímavou šanci měl o chvíli později Lakatoš, také jeho ránu do protipohybu ale Lukeš vykopl.

Po polovině utkání následovala pasáž, kdy se odehrálo zhruba šest minut bez jediného přerušení. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a oba strážci brankovišť byli střídavě v permanenci. V závěru mohl získat v přesilové hře vedení Chomutov, ale Will vychytal tvrdou Dietzovu ránu. Do třetího dějství se tak šlo za stavu 1:1.

Ordoš sprintuje podél mantinelu

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky nejprve Tygři nevyužili přesilovou hru a následně přišel trest. Vladimír Růžička ze vzduchu sklepl Dietzovo nahození a Chomutov šel rázem do vedení. Zareagovat se při hře čtyři na čtyři snažil Lakatoš, toho ale ještě Lukeš vychytal. Zato po přečíslení dva na jednoho už kapituloval, když Petr Jelínek zužitkoval přesnou přihrávku Jana Ordoše.

Za stavu 2:2 se tak začínalo odznova. Rozhodnutí měl na hokejce Lakatoš, který pálil z levého kruhu jen těsně nad. Chomutov se v závěru třetí třetiny spíše bránil, Roman Will neměl příliš práce. Ani snahy Tygrů už žádný další gól nepřinesly, zápas tak opět dospěl až do prodloužení.

V něm se opět hra v rychlosti přelévala z jedné strany na druhou, Piráti však dostali příležitost hrát přesilovou hru a tu v závěru prodloužení využili. Dělovku Vladimíra Růžičky zastavila až šibenice, hosté tak už podruhé v tomto ročníku vyloupili libereckou Home Credit Arenu.

Karel Mlejnek
„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, vstřelili jsme gól. Soupeř bohužel rychle srovnal. Celkově asi utkání nepřineslo tolik vyloženě gólových příležitostí, i tak ale bylo fyzicky velmi náročné. Nakonec jsme byli rádi, že jsme zápas dotáhli alespoň do prodloužení. Chtěli jsme sebrat prémiový bod, ale nabídli jsme soupeři přesilovou hru a o bod jsme přišli. “

Jan Šťastný
„Myslím, že jsme viděli velmi dobré utkání. Oba týmy chtěly hrát a i když padlo jen pět branek, šlo o zajímavou podívanou. Musím pochválit celé mužstvo. Dobře jsme se pohybovali, ustáli jsme tlak domácích a měli jsme i šanci zvítězit, což se nám sice nepodařilo, ale i dva body za výhru po prodloužení jsou velmi cenné. Odjíždíme tedy spokojení.“