Střelecká převaha nestačila, Tygři podlehli Vítkovicím 1:4

Liberec - Bílí Tygři pálili, Patrik Bartošák v brance Vítkovic byl ovšem neoblomný. Ani střelecká převaha 39:25 našemu týmu v 39. extraligovém kole k bodům nestačila, ostravskému soupeři Tygři podlehli 1:4.

39.kolo, pátek 12. ledna 2018
1:4
(0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 31. Olesz (D. Květoň), 35. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 57. Dej, 60. Květoň (Olesz). Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 275. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Lakatoš, Redenbach, L. Krenželok – Bakoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Ordoš, Bližňák, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Hrabík.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák (A) (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec – Dej (C), Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Bartovič, Kolouch, Kucsera – Szturc, T. Jáchym, Kurovský – P. Zdráhal.

Bílí Tygři vstoupili do utkání s odhodláním urvat body a na jejich aktivitě to bylo znát. V první velké šanci se objevil Bakoš, jeho únik ale brankář Bartošák kryl. Na vítkovickém brankáři si vzápětí vylámali zuby i Jelínek s Dernerem, únik nevyšel ani Janu Ordošovi, který z mezikruží minul.

Osmělili se i hosté, když Olesz vyslal na Willa tvrdou ránu, ale ani liberecký brankář se nenechal zahanbit. Jinak měli otěže první třetiny v rukou především Tygři, když Kvapil nejprve připravil pozici pro Jelínka a později také pro Bakoše, oba ovšem vychytal famózní Patrik Bartošák.

Jan Ordoš objíždí padajícího hráče Vítkovic

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině. Po úniku našel Šmíd dobře postaveného Jelínka, který ale opět pouze nechal vyniknout hostujícího gólmana. Jeho pozornost vyzkoušeli i Bakoš se Špačkem, ale opět marně. Zato Vítkovice se prosadily v přesilové hře. Květoňovu dělovku Will vyrazil, ale na dorážku Rostislava Olesze už byl krátký.

Tygří odpověď přišla za tři minuty rovněž v přesilové hře. Jelínek našel na levém křídle osamoceného Marka Kvapila a ten přesnou ranou do horního rohu nedal Bartošákovi šanci. Jen o minutu a půl později už ale bylo skóre opět jiné. Po Willově zákroku obrana neuhlídala Patrika Zdráhala, který z brankoviště dorazil puk do sítě. V závěru dostali Tygři příležitost hrát v pěti proti třem a zasypali Bartošáka střelami, ten ale dál předváděl skvělý výkon.

Svěřenci trenéra Pešána si část přesilovky pět na tři přenesli o do třetího dějství, ani v něm ale neuspěli. Naopak Vítkovice byly blízko třetí brance, když po přesné kombinaci pálil do odkryté klece Trška, ale Will se stihl přemístit a vyrazit kotouč. Vzápětí Tybor z prostoru brankoviště z dorážky přestřelil tygří svatyni.

Náš tým se snažil ze všech sil vyrovnat. Po přesné přihrávce se před brankou zjevil Jašek, ale trefil pouze tyč. O chvíli později pálil do odkryté branky Redenbach, ale zničehonic se před ním zjevila Bartošákova lapačka a kotouč do ní zaplul. Namísto vyrovnání ujel obraně Rastislav Dej a z mezikruží vymetl levý horní roh branky. Ani závěrečná power-play už ke korekci skóre nestačila, naopak do prázdné branky se trefil David Květoň. Bílí Tygři tak podlehli Vítkovicím 1:4.

„Z mého pohledu to byl souboj našeho týmu s Patrikem Bartošákem a jeho brankovou konstrukcí. Ten souboj jsme bohužel prohráli. V závěru už soupeř ujel do brejku a rozhodl o výsledku. Doufám, že si šťastnější chvíle stále ještě schováváme na finální část sezony.“

Pavel Trnka
„Hned prvním oslabením jsme se dostali pod enormní tlak, který trval po většinu první třetiny. Soupeř si vytvářel enormní množství šancí. Musím pochválit kluky za obětavost a výkony v oslabení, tím nám hodně pomohli k vítězství. Celé to famózním výkonem korunoval Patrik Bartošák. Vzhledem k průběhu hry musíme být s výhrou naprosto spokojeni.“