Návrat po přestávce se vyvedl, Tygři proti Jihlavě zůstávají stoprocentní!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Téměř po třech týdnech vyrazili Bílí Tygři na extraligový led. V utkání s jihlavskou Duklou se rychle ujali vedení, které do závěrečné sirény už nepustili. Odvetu proti hráčům z Vysočiny hrají svěřenci Filipa Pešána již zítra od 18 hodin.

11. kolo, pondělí 26. února 2018
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. L. Krenželok (Jašek, Šmíd), 15. Šmíd (Lakatoš), 35. M. Kvapil, 60. Ordoš (Derner, Bližňák) – 24. Jiránek (D. Váňa, Zeman). Rozhodčí: Lacina, Kika – Hynek, Kis. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 067. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, J. Vlach – Lakatoš, Bližňák, Ordoš.

HC Dukla Jihlava

Kořenář – Šidlík, Kajínek, de la Rose, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Suchánek, D. Váňa (C) – Čachotský, Zeman, Jiránek – Rys (A), Skořepa, F. Seman – Žálčík, Hamill, Anděl – Rabbit, R. Hubáček (A), Diviš

Ještě před úvodním vhazováním se zaplněná Home Credit aréna rozloučila symbolickou minutou ticha s Milanem Černým. Bývalý asistent trenéra Bílých Tygrů a hlavní kouč Benátek nad Jizerou zemřel po těžké nemoci ve středu 21. února ve věku 54 let.

Svěřenci Filipa Pešána od prvních minut hýřili aktivitou. Skóre otevřel rychlou bekhendovou ranou na přední tyč Lukáš Krenželok a krátce před přestávkou rozvlnil jihlavskou síť také Ladislav Šmíd, jehož nenápadná rána Kořenáře dokonale překvapila.

Po přestávce se však Dukla začala čím dál více osmělovat a za svou snahu byla odměněna gólem. Váňovo nahození od modré čáry nasměroval za Willova záda šikovnou tečí Tomáš Jiránek.

I po čtyřiceti minutách ale Bílí Tygři odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Svižnou střelou nad beton jihlavského gólmana skóroval Marek Kvapil, který zvýšil už na 3:1. Blýskl se i Roman Will, jenž lapil samostatný únik Filipa Semana.

V úvodu třetí části Dukla svůj nápor oddalovala, a tak se činili spíše liberečtí hráči. Slibná akce Dominika Lakatoše však skončila jen na tyči jihlavské svatyně, proti další dobré šanci Šmída zasáhl vzápětí brankář Kořenář.

Svou aktivní hrou šelmy nedovolily soupeři žádný souvislejší tlak a v posledních minutách si pečlivě hlídaly náskok. Ten ještě na poslední chvíli zvýraznil bekhendovou dorážkou Jan Ordoš, a tak se Bílí Tygři mohli radovat z vítězství 4:1.

„Chtěli jsme do zápasu vstoupit koncentrovaně, což se nám povedlo. Měli jsme výpadek ve druhé třetině, kdy to Jihlava málem dotáhla k remízovému stavu. Díky Romanu Willovu a gólu z brejku se nám naopak podařilo odskočit a ve třetí třetině jsme to udrželi. Zítra bude Jihlava lepší a my také!“

František Zeman
„Myslím si, že jsme nezačali vůbec dobře. Dostali jsme dva slepené góly. Pak jsme sice ve druhé třetině dali kontaktní branku, ale místo toho, abychom vyrovnali, jsme de facto z protiútoku dostali gól na 1:3. To bylo rozhodující, domácí už si to pak pohlídali.“