Výborně! Roman Will vynuloval hradecké střelce a stav série je vyrovnán

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygři úspěšně zvládli také druhé domácí utkání čtvrtfinále. V opět beznadějně vyprodané Home Credit Areně položili základ vítězství v úvodní třetině, kterou odehráli s bravurou. Po zbytek zápasu si už výsledek bezpečně hlídali. Bitvu okořenil také pěstní souboj, ve kterém Jan Stránský povalil k zemi mohutného Cibulskise!

ČF4, úterý 20. března 2018
(2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Redenbach (Bakoš), 18. Bulíř (Derner), 24. M. Kvapil (Filippi). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc Ševc, Stránský - Cibulskis 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 22:21. Průběh utkání: 3:0.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), Ordoš – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.

Mountfield HK

Rybár (24. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal (C), Červený (A) – Látal, Džerinš, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Vopelka, Zigo, Berger – R. Pavlík.

Bílí Tygři vstoupili do utkání pouze s jedním přesunem v sestavě. Lukáš Krenželok si prohodil místo s Janem Ordošem, druhý jmenovaný se tedy posunul do elitní formace. Větší aktivitu vykazovali domácí a Rybár se musel ve svém brankovišti pořádně ohánět, aby za svá záda nepustil pokusy o dorážku v podání Petra Jelínka a Lukáše Krenželoka. Modrobílí z kvalitního nástupu vytěžili branku o chvíli později, když Martin Bakoš našel mezi kruhy volného Tylera Redenbacha, a ten ranou pod horní tyčku otevřel skóre - 1:0.

Liberečtí nadále diktovali tempo hry a soupeře, který se musel obejít bez zraněného Jaroslava Bednáře, k ničemu velkému nepouštěli. Navýšit náskok mohl Martin Bakoš, leč brankář jeho povedenou střelu vyškrábl hřbetem lapačky! V další příležitosti usměrnil Matrik Maier pobídku od Michala Bulíře do břevna.

Přeci jen se ale domácí celek radoval ze zdvojnásobení vedení! Michal Bulíř to vzal na sebe, protáhl se kolem obránců až za kruhy a povedenou střelou zaskočil Patrika Rybára - 2:0. Tygři hráli velice dobře do defenzivy a Hradečtí výrazněji nezahrozili, ačkoliv byla hra kouskována častým vylučováním.

Prostřední dvacetiminutovka započala příležitostí Šimánka, který ale na spolehlivého Romana Willa bekhendem nevyzrál. A zanedlouho se tribuny Home Credit Areny radovaly znovu! Střela Tomáše Filippiho byla sražena k levému kruhu. Tam si kotouč rychle zpracoval Marek Kvapil a zprvu nenápadný pokus skončil za brankovou čárou - 3:0. Další inkasovaný gól už neunesl Patrik Rybár a mezi tyčemi jej vystřídal Jaroslav Pavelka.

Roman Will poté ve spolupráci s rychle přistoupivšími spoluhráči ustál ošemetnou situaci, kdy se jej střelou o záda snažil nachytat Gregorc. Hradec zahrozil v přesilovce. Na pravém kruhu si bruslí zpracoval puk Bedřich Köhler a tvrdou ranou jej poslal jen těsně vedle vzdálenější tyče. Závěr třetiny už však patřil jasně modrobílým!

Ladislav Šmíd se při velkém tlaku protáhl až k brankovišti. Poté hledal Jana Ordoše, kterému však hosté přizvedli před odkrytou klecí hokejku! Náhradní brankář Pavelka měl plné ruce práce i nadále. Svůj tým skutečně držel a především díky jeho zásahům si do třetí části přenesl Mountfield ještě hratelnou ztrátu. Maskovaný muž ustál i velký nápor v podání dorážejícího Jaroslava Vlacha.

Korekci měl na holi hned v úvodu třetí části Gregorc. Slovinský obránce dostal nabito mezi kruhy a svoji střelu poslal do spojnice tyče a břevna! Skóre se neměnilo ani ve velice divoké pasáži při liberecké početní výhodě. Do přečíslení se vydali hosté a pas Šimánka parádně zastavil Filip Pyrochta. Tygři se okamžitě vydali do brejku a Martin Bakoš z kruhu orazítkoval beton pozorného Jaroslava Pavelky!

Roman Will byl pro hradecké útočníky velice těžkou překážkou. Oblíbenec libereckého publika vytáhl parádní zákrok proti dorážce Köhlera z bezprostřední blízkosti! Nula v kolonce vstřelených branek Mountfieldu svítila také po akci Smoleňáka, jenž tečoval střílenou přihrávku těsně nad horní tyčku. Kromě domácího brankáře chytal skvěle také střídající Pavelka. Lukáš Krenželok se prohnal až před něj, zkusil bekhendový blafák a strážce hradecké svatyně nastavil jeho zakončení vyrážečku.

Jan Stránský ještě svedl nádherný pěstní souboj s Cibulskisem. Oba borci si rozdali několik ran a spokojenější nakonec mohl být tygří bijec, který mohutnějšího soupeře seznámil s ledovou plochou. Utkání poté dospělo ke svému konci. Bílí Tygři zaslouženě porazili Mountfield 3:0 a vyrovnali stav série!

Filip Pešán
„Myslím si, že jsme odehráli velice organizovaný a bojovný zápas. Byli jsme po celý zápas o trošku lepší něž hostující tým. Byli jsme důrazní v brankovišti, skvěle nám zachytal Roman Will a zaslouženě jsme vyrovnali sérii.“

Václav Sýkora
„Zápas začal tradičně tím, že jdeme do stavu 0:1. Inkasovali jsme po chybě, která by se zkušenému týmu neměla stávat. Nedokázali jsme na to odpovědět a ještě v první třetině přišla druhá branka. Byla možná trošičku nešťastná, stejně jako ta třetí v oslabení. Ta byla podobného typu jako ta, kterou jsme v prodloužení rozhodli první utkání. Je ale potřeba říct, že Liberec šel štěstí hodně naproti. “

ČF4, úterý 20. března 2018
(2:0, 1:0, 0:0)