A znovu ty nájezdy...

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Bílí Tygři už potřeti za sebou neuspěli v samostatných nájezdech. Tentokrát se tak stalo na domácím ledě proti Litvínovu, který dlouho kontroloval průběh zápasu a dostal se dokonce do vedení 5:2! Skvělá třetí třetina však vrátila Tygry do sedla a zásluhou dvou branek <b>Milana Bartoviče</b> Liberec nakonec dovedl duel do remízového konce.

11. kolo, čtvrtek 02. října 2008
5:6sn
(1:3, 2:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kašpařík (Nedorost, Pletka), 33. Pletka (Bartovič, Jiruš), 40. Podkonický (Blatný), 48. Bartovič (Blatný, Modrý), 57. Bartovič (Podkonický, Modrý) - 2. Černý (Branda, Trávníček), 12. Hübl (Kubinčák, Švarný), 19. Lukeš (Reichel, Šlégr), 21. Reichel (Jánský), 37. Kubinčák (Hübl), rozhodující nájezd Lukeš. Rozhodčí: Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9, navíc Reichel (LIT) 10 min. + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 2:1. Diváci: 4276. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 5:5, 5:6.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Žabka, Derner, Harant, Jareš - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Podkonický, Blatný - Dušek, Špaček, Vantuch - Rapáč, Klimenta.

HC VERVA Litvínov

Franěk (36. Hübl J.) - Šlégr, Kubát, Švarný, Kroupa, Skuhrovec, Walter, Punčochář, Poživil - Lukeš, Reichel, Jásnký - Hübl V., Jenáček, Kubinčák - Branda, Černý, Trávníček - Mach, Bahenský, Rindoš.

Vzhledem k slabým výsledkům Bílých Tygrů v letošním roce a faktu, že utkání se vysílalo živě v televizi, nenavštívil Tipsport arenu příliš velký počet hokejových příznivců. Ti, kteří nakonec do libereckého svatostánku dorazili, alespoň v úvodu zápasu svého rozhodnutí určitě litovali. Hned z první šance Lítvínova totiž padla branka. Jakub Černý dostal Brandovu příhru do ideální střelecké pozice a ranou o tyč překonal Hniličku – 0:1.

Skupinka litvínovských fanoušků si v tu chvíli jistě vzpomněla na úterní zápas na Slavii, kde se jejich klubu podařilo překvapivě zvítězit. Litvínovští šli dnes cílevědomě za dalšími body z cizího ledu a Liberec jim v tom první třetinu ani nijak zvlášť nebránil. Dokázal sice vyrovnat krásnou přesilovkovou souhrou, když Nedorostovu nabídku před prázdnou bránu snadno využil Pavel Kašpařík - 1:1. Hned za minutu se však opět ujali slova hosté.

Kubinčák se jako blesk prohnal kolem zatuhlé tygří obrany a rychlou ranou trefil Hniličku do betonu. To by pro domácí neznamenalo nic hrozného, ovšem Liberečtí si nedokázali pokrýt ani druhého dojíždějícího útočníka. Byl jím Viktor Hübl, který tak svou pátou brankou v ročníku dostal chemiky do vedení – 1:2.

Bílí Tygři vůbec nevypadali jako ten celek, který se tak statečně byl v Plzni nebo minulé kolo doma se Slavií, připomínali spíše své unavené čtyřnohé jmenovce z místní ZOO. Liberečtí hráči nestíhali soupeře, špatně kombinovali a celým vyvrcholením tohoto všeho byl třetí gól v Hniličkově síti. František Lukeš si po dalším propadnutím obrany vyzkoušel samostatný nájezd a střelou pod břevno ho s přehledem proměnil – 1:3.

Přestávka mezi třetinami jako kdyby ani neproběhla. Hráči zpod Ještědu pokračovali ve hře, jež jim v první dvacetiminutovce vynesla dvoubrankový deficit, a nemohli se proto divit, že po čtyřiačtyřiceti sekundách přidali hosté už čtvrtou branku. Robert Reichel po střele Jánského nadvakrát propasíroval kotouč do sítě – 1:4.

Liberečtí ale i za nepříznivého vývoje začali bojovat. Kašpařík měl velkou příležitost v osmadvacáté minutě, kdy střílel nekryt sám před Fraňkem. Litvínovský brankář však tuto šanci zlikvidoval. Nestačil až na další přesilovkovou souhrů Tygrů, kterou nádherným pasem založil Bartovič. Do jeho křížné přihrávky už stačilo Václavu Pletkovi jen vložit hůl – 2:4.

Litvínov však nechtěl dopustit, aby se domácí ještě více přiblížili. Další branku tak v sedmatřicáté minutě přidal Vojtěch Kubinčák, jenž v přečíslení dvou na jednoho prostřelil Hniličku švihem mezi betony – 2:5. Když už to vypadalo, že hosté si v prostřední části náskok pohlídají, dokázal Andrej Podkonický snížit. Dorazil puk za Hübla, který nahradil zraněného Fraňka, a dodal tak Tygrům do třetí třetiny naději na obrat.

A opravdu, Liberečtí si vzali Podkonického pobídku k srdci a od úvodu poslední části tlačili svého protivníka do obrany. Předzvěstí toho, že Tygři se jen tak lehko nevzdají, byla už šance Kašpaříka. Snížení pak přišlo v minutě osmačtyřicáté z hole Milana Bartoviče. Liberecká stíhačka se tentokrát netrefila svým obvyklým způsobem, ale dorážkou střely Jaroslava Modrého – 4:5.

Vynikající příležitost ke srovnání skóre se domácím naskytla osm minut před třetí sirénou. Podkonický jel za faul na svou osobu trestné střílení, avšak Bílým Tygrům se letos nájezdy jednoduše nedaří... Modrobílí přesto nemuseli dlouho smutnit, vyrovnání totiž za šest minut zařídil opět Milan Bartovič, který do odkryté brány doklepával pas Podkonického – 5:5.

Liberec byl po celou poslední část ve velkém náporu, Hnilička byl skoro bez práce, ovšem těsně před koncem musel liberecký golman svůj celek podržet. Vychytal Lukeše, a poslal tak zápas do prodloužení.

V něm hrály obě mužstva opatrně a žádná vážnější příležitost nepřišla, na řadu se tak dostaly pro Bílé Tygry už dobře známé samostatné nájezdy.

A průběh v nich byl velmi podobný jako proti Plzni i Slavii. V základní sérií tří nájezdů uspěl Lukeš a Jenáček, v libereckém dresu pak Pletka s Bartovičem. Bohužel ani jeden z úspěšných Tygrů svou branku neobhájil, to se naopak povedlo Františku Lukešovi, který tak zajistil Litvínovu bod navíc.