Ani tři body kapitána na výhru nestačily

Date of publication Author Jan Mráček

K l a d n o - Divoká přestřelka se strhla v nedělním utkání na ledě HC Rabat Kladno. Kapitán hostí <b>Stanislav Procházka</b> dal jeden gól a na dva přihál, ani to ale Bílým Tygrům na výhru nestačilo.

24. kolo, neděle 19. listopadu 2006
5:4
(2:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Procházka M.(Patera), 18. Štěpánek (Bílek), 29. Pavlas (Gardoň), 53. Patera (Procházka M.), 55. Havel (Kalla) - 6. Procházka S.(Šachl), 17. Moravec (Novák), 29. Pletka (Procházka S.), 51. Šachl (Procházka S.) Rozhodčí: Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:10, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3108. Střely na branku: 31:34.

Rytíři Kladno

Lev (Cikánek) - Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, Čech, Trončinský, Růžička - Kalla, Patera, Procházka Martin - Bílek, Gardoň, Frolík - Havel, Čurilla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Jaroš

Šindelář (Stejskal) - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka Stanislav - Hruška, Pabiška, Tomajko

1. třetina

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu z Liberce, člen druhé formace hostí ale hezkou střelou brankáře Rabatu Lva překvapit nedokázal. Pak přišlo první vyloučení a výhodu muže v poli navíc dostali hosté. Svou výhodu promarnili, když se díky výborně bránícímu Kladnu vůbec nedostali do třetiny. Ve čtvrté minutě o sobě dal opět vědět aktivní Klimenta, jeho střelu Lev vyrazil a poradil si i s dorážkou Plodka. Šestá minuta už byla pro Liberec s gólovou příchutí. Hezkou střelou z pravé strany překonal „pod víko“ Lva liberecký kapitán Stanislav Procházka.

Domácí o sobě dali výrazně vědět až v sedmé minutě, když se až před Šindeláře proháčkoval Frolík, pokus z bezprostřední blízkosti libereckého gólmana nevystrašil. Na konci desáté minuty šel na trestnou lavici za nedovolené bránění Jan Víšek. Hosté tuto výhodu dokázali využít za osmnáct vteřin, když o sobě dalo opět vědět duo přihrávajícího Patery a skórujícího Martina Procházky.

V sedmnácté minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách a tato situace se více zamlouvala hostům. Václav Novák zavezl puk do třetiny a přesnou přihrávkou našel před brankou volného Jiřího Moravce, který se trefil přesně a vrátil Liberci vedení. Už za necelou minutu bylo ale opět vyrovnáno. Martin Štěpánek se totiž dokázal prosadit z prostoru levého kruhu. Do šaten se tak odcházelo za skóre 2:2 a diváci se mohli těšit na další gólový příděl.

2. třetina

Druhé dějství odstartovala přesilovka domácích, když byl na konci první třetiny Liberec potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Výhoda se ale domácím moc nepovedla. V prvních pěti minutách byla hra obou celků plná nepřesností a nedorozumění. Poklid na ledě rozvířilo až vyloučení Lukáše Zíba za držení. V následné přesilovce poslal puk Gardoň Aleši Pavlasovi, který tvrdou ranou od modré prostřelil vše před sebou. Kladno šlo poprvé v utkání do vedení. To se ale nelíbilo hostujícímu Liberci. Téměř ihned po vhazování vyslal na steč Stanislav Procházka Václava Pletku a ten se při svém zakončení nemýlil. Opět se tedy začínalo od začátku.

V dalších minutách druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a hodně o sobě dávali vědět brankáři obou mužstev. Šindelář se zaskvěl při pokusu Martina Procházky, který tvrdě pálil zprava, jeho bombu ukryl hostující gólman v lapačce. Na druhé straně rozesmutněl Lev stejným způsobem Stanislava Procházku. I po druhé siréně se obě mužstva rozešla do kabin za smírného stavu.

3. třetina

Oba týmy si na začátku posledního dějství zahrály přesilovku, první příležitost měli hosté. Svou výhodu ale nevyužili a po jejím skončení se díky faulu Tomajka ocitli v opačné roli. Ani Kladno se v početní převaze nepředvedlo a díky svému brankáři, který chytil nájezd Jana Plodka, neinkasovali. Sympatické bylo, že ani jeden z týmů se nesnažil remízu bránit a byla patrná snaha o vstřelení branky na obou stranách. To se nakonec povedlo.

Psala se jedenapadesátá minuta, když se Petr Šachl odhodlal ke střele zprava a ta prošla až za záda brankáře Lva. Hosté tak šli už počtvrté do vedení. Okolo dvaapadesáté minuty zahráli hosté velmi netakticky a díky faulům šli do tří. Kladno si před touto dvojnásobnou výhodou vzalo time-out a to se mu nakonec vyplatilo hned dvojnásob. Za šest vteřin přesilové hry se Rabat radoval z vyrovnání, když křížnou přihrávkou vybídl Pavla Pateru ke skórování Martin Procházka. To ještě nebylo ze strany kladenských hokejistů vše, dokázali totiž využít i zbývající klasickou přesilovku. Domácí hokejisté předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejíž konci byl Michal Havel, který dával do prázdné branky.

Hosté sebrali veškeré zbylé síly a vrhli je do útoku, měli ještě jednu přesilovku, využít ji ale nedokázali. Dostali tak lekci z využití přesilových her, domácí to v nedělním duelu dokázali hned ve čtyřech případech – hosté ani jednou.