Bez bodu i bez gólu. Liberečtí vstoupili do Ligy mistrů porážkou se Skelleftou

Date of publication Author

L i b e r e c – Hokejisté Bílých Tygrů mají za sebou neúspěšný vstup do nového ročníku Ligy mistrů. Severočeši na domácí půdě prohráli se švédským Skellefteå AIK 0:4. V utkání měli přitom místy navrch, ale své šance nedokázali proměnit. Reputaci si mohou napravit 29. srpna proti Nitře, na jejímž ledě se představí.

1. kolo, neděle 23. srpna 2015
(0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 27. Heed (Pesonen), 44. Holmstrom (Norman, Pettersson), 59. Zackrisson, 60. Lundberg (Petterssson A.). Rozhodčí: Salonen (FIN), Ulehla (CZE) – Lhotský, Zavřel (oba CZE). Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 2 265. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:4.

Lašák – Plutnar, Ševc, Derner, Šimek, Výtisk, Ulrych, Kajínek – Vampola, Birner, Řepík – Jonák, Bakoš, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Valský – Lakatoš, Vlach, Stránský – Hrníčko.

Skelleftea AIK

Svensson – Burstrom, Heed, Pettersson, Lindgren, Lundberg A., Lindholm A., Andersson – Lindholm P., Ericsson, Lundberg M. – Zackrisson, Pesonen, Broadhurst – Calof, Holmstrom, Norman – Pettersson A., Pettersson P., Forssell – Ohlsson.

Výsledek je až příliš krutý. Liberečtí neodehráli špatný zápas, ovšem doplatili na žalostnou produktivitu. Vždyť soupeře několikrát přitlačili a od úspěšného zásahu je mnohdy dělily milimetry.

"Bylo to utkání o prvním gólu, který jsme bohužel dostali my. Prohrát 0:4 jsme si asi nezasloužili, bohužel," krčil rameny útočník Jaroslav Vlach.

Jenom v první třetině měl hostující brankář Svensson co dělat, ať proti střelám Vlacha nebo Birnerově pokusu z mezikruží. Při ráně Valského z levého kruhu mu zase pomohla branková konstrukce…

Skelleftea, která už na rozdíl od Bílých Tygrů měla za sebou v rámci Ligy mistrů úspěšné představení na ledě slovenské Nitry, zase soka od čas od času přitlačila v přesilovkách.

Při prohřešku domácí střídačky za příliš mnoho hráčů na ledě také Lašák poprvé kapituloval: časomíra se zastavila na údaji 26:47, když rána Tima Heeda od modré čáry prolétla do sítě.

Severočeši mířili za vyrovnáním. Se soupeřem stíhali bruslit, snažili se být aktivní a často střílet, skórovat však nedokázali. Švédský výběr držel nad vodou hlavně skvělý Svensson, jenž v závěru druhé části nekapituloval ani po nadějném přečíslení dvojice Jonák – Radivojevič.

"Jestli gólmanův výkon rozhodl utkání? Těžko říct. Měli jsme dobré šance a on měl i docela štěstí, když jsme nastřelili břevno. Ale na to se nechci vymlouvat, měli jsme dát góla a zápas mohl vypadat jinak," řekl Vlach.

Domácím nepomohlo ani devět početních převah, při jedné z nich dokonce v oslabení podruhé inkasovali. Hosté ve 44. minutě ujeli do brejku, Norman pod klouzajícím bekem posunul puk na Alexe Holmstroma, který z pozice před brankovištěm zavěsil.

Zoufalá snaha Bílých Tygrů o vyrovnání úspěch nepřinesla, při hře bez gólmana naopak soupeř definitivně stvrdil triumf. Kotouč do prázdné klece postupně poslali Patrick Zackrisson a Martin Lundberg.

Co říkali někteří z aktérů po utkání? Podívejte se sami.

Filip Pešán
„Připravovali jsme se na to, že budeme hrát proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Při hře pět na pět jsme byli vyrovnaným soupeřem, především tedy v první třetině. Bohužel jsme inkasovali po našem špatném střídání, přitom jsme mohli z několika šancí vstřelit první branku my. V závěru už jsme zkoušeli udělat všechno, ale nevyšlo to a dostali jsme dva góly do prázdné branky. Nicméně výsledek 0:4 je asi až moc krutý.“

Hans Wallson
„Bylo to těžké utkání. Jsem rád, že jsme odehráli slušných šedesát minut. Základem byla naše dobrá hra v oslabení i při přesilovkách. Jsme šťastní, že jsme na úvod Ligy mistrů ze dvou venkovních zápasů získali plný počet bodů.“

1. kolo, neděle 23. srpna 2015
(0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky

Skelleftea AIK