Bílé Tygry poráží i Třinec

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Jedinou branku z hole <b>Lukáše Zíba</b> dokázali Bílí Tygři vsítit do branky Ocelářů z Třince. Na jedinou branku Bílých Tygrů nahrával i Petr Nedvěd, který tak zaznamenal již sedmý bod v dresu Liberce. Na druhé straně se čistým hattrickem zaskvěl Róbert Tomík.

17. kolo, pondělí 20. října 2008
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zíb (P.Nedvěd, Podkonický) - 14. Tomík (Sekeráš), 31. Tomík (Polanský) 50. Tomík (Výtisk, Polanský). Rozhodčí: Svoboda R. - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4488. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Derner, Modrý, Hunkes - Šimánek, Kašpařík, Pletka - Podkonický, Nedvěd, Nedorost - Klimenta, Plodek, Pabiška - Vantuch, Blatný, Šachl.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Nikolov, Andersons, Kania - Melichárek, Polanský, Kováčik - Kanko, Peterek, Martynek - Tomík, Moravec, Polák - Hašek, Hampl, Pavelek.

První náznak šance se naskytl až ve třetí minutě, kdy se na Vojtka, který dostal v brance Třince přednost před Čechmánkem, objevil Klimenta, jeho zakončení ovšem bylo pokryto obránci hostů. O minutu později se před brankou pokoušel otevřít skóre utkání Kašpařík, ani on ale neuspěl. V páté minutě si vzal slovo druhý útok Liberce a zejména Petr Nedvěd a Andrej Podkonický měli hodně blízko k úvodní brance.

V sedmé minutě už před Vojtkem hořelo, gólman Třince byl ale rychlejší a po dorážkách Nedvěda a Nedorsota ukryl puk do bezpečí pod svou lapačku. Na druhé straně si na dorážku Semana Hnilička dobře počkal a nepřipustil žádné komplikace. Osmá minuta přinesla dvě minuty odpočinku pro Polanského. První přesilovka domácích hokejistů už brankovou radost přinesla. Lukáš Zíb napřáhl z mezikruží a překonal Vojtka přesně mířenou střelou k tyči - 1:0.

Ve třinácté minutě se Oceláři dočkali také hry s mužem v poli navíc, když za nedovolené bránění dostat menší trest Hunkes. I hosté dokázali, že přesilovky hrát umí. Od modré se prosadil Róbert Tomík a jeho pokus Hnilička, byť nikým neatakován pustil za svá záda - 1:1. V sedmnácté minutě když na trestné seděl Peterek vyhodil Nikolov puk mimo led z vlastního pásma a to pro domácí znamenalo jedenačtyřicet sekund trvající přesilovku proti třem hostům. Tato se jim však proměnit nepodařila a i zbytek oslabení přečkali Oceláři bez úhony. V poslední minutě první části se na Hniličku ještě řítili Tomík, který střílel, a dorážející Moravec, Hnilička vytáhl parádní zákrok a znemožnil hostům skórovat.

Úvod druhého dějství okořenila přesilovka Liberce, když se proti pravidlům provinil Tomík. Bílí Tygři ale přesilovku promrhali a strávili jí díky dobré třinecké obraně spíše ve vlastním pásmu. Poté se hra uchýlila spíše do podprůměru a nenabízela šance ani na jedné straně kluziště. Jednatřicátá minuta přinesla další změnu skóre, když hosté, při hře ve čtyřech na obou stranách, potrestali hrubku Dernera, který se nechat za vlastní brankou Polanským obrat o puk, ten pak našel před brankou zcela volného Róberta Tomíka, který neměl problém dát svůj druhý gól v utkání - 1:2.

Zbytek druhé třetiny se nesl v duchu chyb a faulů na obou stranách, nicméně nutno podotknout, že lepším celkem na ledě byl v těchto momentech zápasu hostující Třinec, který našel recept na rozbíjení libereckých útočných akcí. Na závěr třetiny se domácím naskytla ještě možnost přesilové hry, ale krom dělovky Modrého, kterou si Vojtek pohlídal a dorážka v podání Podkonického nebyla přesná.

Do třetí třetiny domácí hokejisté vlétli na Třinec jako uragán a obrana hostí často nevěděla kam dřív skočit. Ve třiačtyřicáté minutě se domácím šelmám naskytla možnost zahrát si ve čtyřech proti třem, pro domácí ale tato výhoda neskončila gólovou radostí. Další téměř gólový moment přinesla osmačtyřicátá minuta, Kašpaříkova dorážka už mířila od branky, když jí Vojtek zneškodnil příložníkem.

V polovině třetí třetiny to už bylo z domácími hodně zlé. Robert Tomík si připsal třetí branku v utkání a zaznamenal čistý hattrick, když se dostal k odraženému puku po střele Jana Výtiska, nebylo pro něj problémem překonat Hniličku – 1:3. Ve dvaapadesáté minutě Petr Nedvěd překonal Vojtka a puk pomalu směřoval za brankovou čáru, těsně před ní jej ale zastavila hůl bránícího Oceláře, gólové trápení tak pro domácí pokračovalo dál.

Pět minut před koncem třetí třetiny se Oceláři už do ničeho netlačili v poklidu bránili střední pásmo, kde končili veškeré útočné snahy domácích. Pro domácí mohlo být ještě hůř, když tvrdou střelou orazítkoval tyč Polák. Domácí si nedokázali na konci třetí třetiny vytvořit žádný tlak, pro hosty tak byla závěrečná siréna hodně radostná s příchutí tří bodů.